Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zawsze byliśmy wolni… uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu dzisiejszym, w naszej szkole odbył się finał uroczystości związanych z celebrowaniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

A była to akademia przygotowana przez panie: Anetę Osmędę, Renatę Opiłkę i Urszulę Latacz. Sugerując się hasłem, że odpowiednia muzyka i obraz zastępuje milion słów uczniowie klasy III a: Julita Gawron, Kacper Gorgoń, Karol Graca, Dominika Janosik, Katarzyna Janus, Filip Kiwior, Daniel Knap, Artur Kołodziej, Ewa Konieczna, Amelia Latacz, Szymon Mędrek, Angelika Nowak, Sandra Palacz, Grzegorz, Zuzanna Rams, Justyna Szota, Oskar Świerczek, Wiktoria Ziółkowska zaprezentowali swoją wizję odzyskania niepodległości.

Były rozbiory, powstania, przelana krew naszych przodków, ale i moment, kiedy Polska, nasza ojczyzna odzyskał niepodległość, a 100 gołębi zostało uwolnionych z uścisku czarnego materiału symbolizującego 123- letnią niewolę….

Skupienie aktorów, niecodzienna dekoracja, nad którą pracowali uczniowie naszej szkoły, sprawiły, że dzisiejsza akademia wywarła na zebranych niesamowite wrażenie. Nawet nasi najmłodsi uczniowie przedszkola obserwowali w skupieniu co działo się na  szkolnej scenie.

Serdeczne podziękowania organizatorki akademii składają na ręce pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza, bez pomocy którego dzisiejszy dzień, dekoracja i uroczystość nie miałaby takiego wyglądu.

Po akademii mogliśmy usłyszeć śpiew naszych uczniów, którzy przygotowali na dzień dzisiejszy pieśni patriotyczne, a byli to:
Ariadna Kyć
Maja Grabowska, Maja Pacia przy grze na skrzypcach w wykonaniu Zofii Trepki
Filip Dachowski
Kacper Marchajski, Joanna Pasich, Wiktoria Latacz, Wiktoria Barczyk, Karolina Żurek, Magdalena Szcześniak
Kamila Pietrzak, Aleksandra Bąchor, Emilia Witek
Nikola Tabor.

Żyjemy w wyjątkowych czasach, w wolnym pięknym kraju i co najważniejsze potrafimy się z tego cieszyć.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Urszula Latacz