Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu

„Nie trzeba być wielkim, żeby zacząć, ale trzeba zacząć, żeby być wielkim”, te słowa powitały dziś w naszym budynku: uczniów, rodziców, zaproszonych gości, grono pedagogiczne…

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele w Dłużcu, którą odprawili ksiądz proboszcz Andrzej Michniewski i ksiądz proboszcz Jacek Kawala.

Kolejna część odbywała się już w budynku szkoły, gdzie zebranych powitał gospodarz – dyrektor pan Krzysztof Szczepankiewicz. Na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego odpowiedzieli dostojni goście w osobach:

Pani Poseł Lidii Gądek
Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika
Społecznego doradcy Pana Burmistrza pani Bożeny Koniecznej
Pana sołtysa Mariana Barczyka
Pana sołtysa Czesława Gbyliczka
Pana Prezesa OSP Dłużec Mieczysława Piputy
Pani Beaty Wypasek

Przedstawicieli Rady Rodziców: pań: Żanety Zielnik-Kyć oraz pani Małgorzaty Przybylik.

Już na początku swojego przemówienia pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz podkreślił trudność rozpoczynającego się roku szkolnego - roku dwóch egzaminów. Ale jak zwykle podkreślił, że nasza szkołą jest gotowa na wszystkie wyzwania i ma kolejne niespodzianki dla swoich uczniów. Są nimi: stołówka w nowej eleganckiej odsłonie z nowym menu (którego można było zakosztować już dziś), nowa sala informatyczna z nowoczesnym sprzętem, poszerzony o logopedię zakres zajęć dodatkowych, a także przejście tylko na dziennik elektroniczny. Życzenia sukcesów i powodzenia w nowym roku zakończyły powitanie przygotowane przez pana dyrektora. Do życzeń dołączyli się przemawiający: pani poseł Lidia Gądek i pan burmistrz Adam Zielnik.

Kolejnym elementem uroczystości był krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III a gimnazjum i klasy VII. Przypomniał on zebranym, że „był taki wrzesień...” kiedy w szkołach nie mogła rozpocząć się nauka, ponieważ wybuchła II wojna światowa.

Na zakończenie pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz przedstawił uczniom swoich wychowawców, a są to:

Oddział przedszkolny 3- 4 latki pani Aleksandra Gromadowska
Oddział przedszkolny 5-6 latki pani Agnieszka Sobota
Klasa 1 pani Justyna Żelazna
Klasa 2 pani Agata Piwowarczyk
Klasa 3 pani Anna Nawrot
Klasa 4 pani Agnieszka Koryto
Klasa 5 pan Jerzy Zyguła
Klasa 6 pani Aneta Osmęda
Klasa 7 pani Urszula Latacz
Klasa 8 pani Anna Świerczek- Mól
Klasa III a pani Renata Opiłka.

Po części oficjalnej wychowawcy przeprowadzili pierwszą w tym roku szkolnym godzinę wychowawczą zwracając uwagę na zmiany w regulaminie szkoły oraz bezpieczeństwo uczniów.

Przed nami rok wielkich wyzwań, oby okazały się dla nas i naszych uczniów prostymi i przyjemnymi, a każdy miesiąc tego roku szkolnego okazał się miesiącem sukcesu.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Urszula Latacz