Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Do widzenia przyjaciele…” uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca o godzinie 10.00 klasa III a rozpoczęła uroczystość zakończenia roku szkolnego „tradycyjnym” polonezem, do którego przygotowała ich pani Marzena Krężel. Następnie, po uroczystym przekazaniu sztandaru nowemu pocztowi w składzie: Oskar Świerczek, Angelika Nowak i Zuzanna Rams, głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz. Powitał on gości, w osobach:

Księdza Andrzeja Michniewskiego,
Pani Poseł Lidii Gądek,
Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika,
Społecznego Doradcy Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pani Bożeny Koniecznej,
 Sołtysa wsi Dłużec - pana Mariana Barczyka,
Sołtysa wsi Strzegowa - pana Czesława Gbyliczka,
Pana Sebastiana Woźniaka,
Przedstawicieli Rady Rodziców.

Pan dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom za rok ciężkiej pracy, pogratulował sukcesów wszystkim uczniom i życzył udanych wakacji. Do jego słów dołączyła się Pani Poseł Lidia Gądek, która podkreśliła niesamowitą atmosferę panującą w naszej szkole oraz to, że mimo iż jesteśmy placówką „wiejską” nie mamy się czego wstydzić, bowiem nasi uczniowie mają takie same warunki i możliwości jak dzieci w dużych miastach. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że nasza absolwentka - Oliwia Bryzik, została właśnie  stypendystką organizacji American Secondary Schools for International Students and Teachers (opiekun pani Aneta Osmęda).

O tym, że jesteśmy szkołą sukcesu i, że o Dłużcu jest głośno mówił również Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, który przy okazji uhonorował dyplomami uczniów, którzy odnieśli w mijającym roku szkolnym sukcesy sportowe i naukowe na szczeblu co najmniej powiatowym. Dodatkowo pamiątkowe statuetki otrzymały: Anna Pacia i Magdalena Kiwior.

Kolejnym punktem programu uroczystości było wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, a byli to:

Klasa 1 (wychowawca mgr Agata Piwowarczyk):
Maksymilian Borowiec, Jakub Rolka, Milena Ogonek, Laura Lis, Amelia Piputa, Piotr Rus, Jakub Pałka, Jessica Turek, Oliwier Ziółkowski, Jakub Biały, Wiktor Wydymus, Jakub Komperda, Martyna Pieklak, Filip Wiktor, Aleksandra Kuś, Weronika Rosół

Klasa 2 (wychowawca mgr Anna Nawrot):
Amelia Madej, Kacper Gamrat, Maja Nowak, Julia Bratek, Ariadna Kyć, Szymon Straszak, Bartłomiej Sajdak

Klasa 3 (wychowawca mgr Agnieszka Sobota):
Magdalena Krzysztoforska, Zofia Trepka, Amanda Witek, Dawid Trawiński, Kinga Kawula, Gabriela Kuźniak

Klasa 4 (wychowawca mgr Jerzy Zyguła):
Ptak Kamil, Dygas Dawid, Pawłowska Martyna, Marchajski Kacper, Bryzik Emilia, Siejka Grzegorz, Wójcik Paweł, Dachowski Filip, Haberka Jakub, Pieklak Adam, Ogonek Igor

Klasa 5 (wychowawca mgr Aneta Osmęda):
Pasich Joanna, Latacz Wiktoria, Szczęśniak Magdalena, Żurek Karolina, Krężel Karol, Żaczkowski Jan

Klasa 6 (wychowawca mgr Elżbieta Kalarus):
Bomba Szymon, Bomba Maciej, Bąchor Aleksandra, Witek Emilia, Banyś Eryk, Banasiewicz Jakub, Pasich Michał, Kamila Pietrzak

Klasa 7 (wychowawca mgr inż. Anna Świeczek- Mól):
Natalia Makowska, Gabriela Gamrat, Magdalena Kiwior, Oliwia Palacz, Jakub Banaś

Klasa II a (wychowawca mgr Renata Opiłka):
Angelika Nowak, Szymon Mędrek, Oskar Świerczek, Zuzanna Rams, Katarzyna Janus, Sandra Palacz

Klasa III a (wychowawca mgr Urszula Latacz):
Kinga Graca, Kinga Skorupka, Dawid Haberka, Anna Siejka, Paulina Krzysztoforska, Filip Nowak, Paulina Zamorowska, Kamila Karolczyk, Marta Ogonek, Anna Pacia.

Wspólnie ze swoimi dziećmi listy gratulacyjne odebrali rodzice tegorocznych absolwentów osiągających wysokie wyniki w nauce.
Dodatkowo statuetką Absolwentki Roku i Nagrodą Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu w wysokości 500 złotych uhonorowana została Anna Pacia.

Nagrodę za wyniki w nauce (II średnia w klasie) oraz sukcesy w konkursach recytatorskich, teatralnych i zawodach sportowych - tablet ufundowany przez firmę FIBER - otrzymał Filip Nowak.

Szczególne podziękowania od dyrekcji szkoły i wychowawcy otrzymali rodzice, którzy przez ostatnie kilka lat intensywnie współpracowali z naszą placówką, a byli to: Państwo Agata i Adam Ogonkowie, Pani Barbara Siejka, Pani Marta Mikuła i Pani Gabriela Nowak.

Następnie pamiątkowe statuetki i podziękowania powędrowały w stronę Przyjaciół Szkoły w osobach:

Pani Poseł Lidii Gądek, Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Pana Adama Zielnika, Sołtysa wsi Dłużec pana Mariana Barczyka, Sołtysa wsi Strzegowa pana Czesława Gbyliczka oraz pana Sebastiana Woźniaka.

Po podziękowaniach zebrani na sali mogli obejrzeć krótki program artystyczny w wykonaniu absolwentów Gimnazjum w Dłużcu i słowa pożegnania od ich wychowawcy, który otrzymał kosz kwiatów w podziękowaniu od dyrekcji, rodziców i uczniów III a.

To był trudny rok wprowadzania reform, jednak słowa naszych gości i dyrekcji potwierdzają, że nasza szkoła funkcjonuje na wysokim poziomie. Gratuluję panu dyrektorowi, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom i przede wszystkim uczniom…

A teraz czas na bezpieczny odpoczynek…

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> „Do widzenia przyjaciele…” uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Urszula Latacz