Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczennice naszej szkoły finalistkami XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”

7 czerwca 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej im. H. Marusarzówny w Zębie obył się finał XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”.  Celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata, a także kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych oraz literackich. Na konkurs wpłynęło ponad 900 prac z  całego województwa. XVII edycję konkursu objął swoim patronatem Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Wśród zwycięzców i wyróżnionych znaleźli się w tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły. Na gali finałowej w obecności pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza i nauczyciela plastyki Agaty Piwowarczyk nagrodę za zajęcie II miejsca odebrała uczennica klasy VII Magdalena Kiwior. W konkursie tym wyróżniona została również Kamila Karolczyk uczennica klasy III gimnazjum.

Zwyciężczyniom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

Agata Piwowarczyk