Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

O problemach współczesnego świata - sukces Anny Paci i Natalii Makowskiej w VII Powiatowym Konkursie na Twórczość Literacką

Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły, a dokładnie uczennice, wzięły udział w Powiatowym Konkursie na Twórczość Literacką. Tegoroczny temat pracy brzmiał: „Ja i mój świat wobec wyzwań współczesności”.

Zarówno praca Anny Paci jak i Natalii Makowskiej znalazły uznanie w oczach jury, które postanowiło przyznać Ani – I miejsce, a Natalii wyróżnienie. Dziewczęta odebrały nagrody w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na ul. Kochanowskiego w Olkuszu wspólnie ze swoją polonistką - Urszulą Latacz. Oprócz nagród, szczególnym wyróżnieniem będzie umieszczenie prac naszych uczennic w kolejnym tomiku twórczości młodzieży olkuskiej.

„Nie chodzi o to, jak wielkie jest wyzwanie, liczy się tylko, jak wielki jesteś ty”… a Ania i Natalia wykazały się nie tylko zdolnościami pisarskimi, ale i wielką wrażliwością na to co dzieje się wokół nas. Zwróciły uwagę na brak tolerancji, czasu i utratę wartości, które powinny być dla człowieka priorytetowe.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów pisarskich.

Urszula Latacz