Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O problemach współczesnego świata - sukces Anny Paci i Natalii Makowskiej w VII Powiatowym Konkursie na Twórczość Literacką

Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły, a dokładnie uczennice, wzięły udział w Powiatowym Konkursie na Twórczość Literacką. Tegoroczny temat pracy brzmiał: „Ja i mój świat wobec wyzwań współczesności”.

Zarówno praca Anny Paci jak i Natalii Makowskiej znalazły uznanie w oczach jury, które postanowiło przyznać Ani – I miejsce, a Natalii wyróżnienie. Dziewczęta odebrały nagrody w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na ul. Kochanowskiego w Olkuszu wspólnie ze swoją polonistką - Urszulą Latacz. Oprócz nagród, szczególnym wyróżnieniem będzie umieszczenie prac naszych uczennic w kolejnym tomiku twórczości młodzieży olkuskiej.

„Nie chodzi o to, jak wielkie jest wyzwanie, liczy się tylko, jak wielki jesteś ty”… a Ania i Natalia wykazały się nie tylko zdolnościami pisarskimi, ale i wielką wrażliwością na to co dzieje się wokół nas. Zwróciły uwagę na brak tolerancji, czasu i utratę wartości, które powinny być dla człowieka priorytetowe.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów pisarskich.

Urszula Latacz