Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poronin, Łódź, Chęciny, Kraków – czyli o wycieczkach edukacyjnych

W maju i czerwcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjazdach edukacyjnych w ramach projektu „Innowacyjna szkoła – innowacyjna praca”.  Wycieczki miały na celu rozbudzenie ciekawości uczniów, rozwijanie umiejętności pozyskiwania wiedzy z różnych źródeł oraz praktyczną weryfikację wiedzy nabytej na zajęciach.

W Poroninie odbyły się dwu dniowe warsztaty z robotyki. Królowały tam roboty z klocków Lego budowane i programowane przez uczniów.

W Łodzi w Centrum Nauki i Techniki uczniowie zwiedzili takie ekspozycje jak: Przetwarzanie energii, Mikroświat – Makroświat, Rozwój wiedzy i cywilizacji oraz strefę Człowiek w Kosmosie gdzie w symulatorze promu kosmicznego odbyli wirtualną podróż na stację kosmiczną i wypróbowali jak chodzi się na Marsie czy Księżycu.

W Chęcinach uczniowie zwiedzili Podzamcze Chęcińskie - Zespół Pałacowo-Parkowy oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci gdzie mogli samodzielnie wykonać różnorodne doświadczenia oraz wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez organizatorów wyjazdu.

W Krakowie odwiedzono Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogród Doświadczeń gdzie na powierzchni 6 ha parku rozmieszczone są m.in. urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja Geo-Ogródek i zielony labirynt.

Anna Świerczek-Mól