Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów gminny_konkurs_recytatorski-poezja_juliana_kornhausera oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

„Poezja jest więc po to…” Gminny Konkurs Recytatorski - Poezja Juliana Kornhausera

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów gminny_konkurs_recytatorski-poezja_juliana_kornhausera oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

8 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego- Poezja Juliana Kornhausera. Jest to część przedsięwzięcia składającego się z trzech różnych konkursów, które swoim patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik oraz pan Jakub Kornhauser.

W tym roku w progi naszej szkoły zawitało 27 uczniów ze wszystkich szkół gminy Wolbrom. W jury zasiadły panie: Katarzyna Barczyk-Łyczak - przedstawicielka Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom, pani Bronisława Walczak z Miejskiej Biblioteki w Wolbromiu, pani Małgorzata Gamrot - emerytowana nauczycielka języka polskiego, pani Anna Osuch - nauczyciel i bibliotekarz.

Po wysłuchaniu recytacji w dwóch kategoriach wiekowych, gorących dyskusjach jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić najlepszych.

Kategoria wiekowa klasy IV-VI:
I miejsce Kacper Marchajski ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Anna Osmęda)
II miejsce Aleksandra Strzałka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Marta Serwatka)
II miejsce Anna Lenart z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun pani Marta Żuchowicz)
III miejsce Bartosz Gwiazda ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Starostecka)
III miejsce Magdalena Szczęśniak ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Urszula Latacz)

Wyróżnienia:
Alicja Kundzierewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun pani Aneta Piekarska)
Ewelina Kabalak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie (opiekun pani Katarzyna Pacia)
Kamil Płowiec ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)

Kategoria wiekowa klasy VII oraz klasy gimnazjalne:
I miejsce Patrycja Pałka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun pani Marta Serwatka)
II miejsce Filip Nowak ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Urszula Latacz)
II miejsce Natalia Rolka ze Szkoły Podstawowej w Chełmie (opiekun pani Jolanta Pałka)
III miejsce Paulina Krzysztoforska ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Urszula Latacz)
III miejsce Karolina Mąkol ze Szkoły Podstawowej w Gołaczewach (opiekun pani Izabela Pieczyrak)

Wyróżnienia:
Dawid Pacia ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku (opiekun pani Beata Maj)
Karina Gil z Zespołu Szkół w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)
Karolina Pałka ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu (opiekun pani Beata Szczepankiewicz)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na wręczenie nagród 20 czerwca 2018 roku o godzinie 14.00 w Domu Kultury w Wolbromiu.

Organizatorka konkursu składa serdecznie podziękowania klasie III a Gimnazjum w Dłużcu za pomoc organizacyjną, panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za wsparcie w organizacji konkursu, pani Marcie Mikule i paniom ze szkolnej stołówki: Wiolecie Ogonek, Edycie Madej i Lucynie Haberce.

Organizator Urszula Latacz

{gallery}gminny_konkurs_recytatorski-poezja_juliana_kornhausera{/gallery}