Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

III Międzyszkolny Rajd Jaskiniowców

30 maja odbył się III Międzyszkolny Rajd Szlakiem Jaskiniowców zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Dłużcu pod patronatem pani Poseł Lidii Gądek oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika, w którym uczestniczyło około 100 uczniów. Celem imprezy było poznawanie walorów turystycznych i przyrodniczych naszej „małej ojczyzny”, popularyzacja turystyki pieszej, promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia oraz integracja młodzieży ze szkół naszej gminy.

Tegoroczna trasa rajdu przebiegała od Szkoły Podstawowej w Dłużcu poprzez Jaskinię Jasną Strzegomską, Dolinę Wodącą, Gajówkę Psiarskie aż do Stawów w Domaniewicach gdzie wszyscy uczestnicy zmęczeni upalnym dniem i niespodziewaną burzą mogli odpocząć i posilić się kiełbaską upieczoną na ognisku. W rajdzie uczestniczyły szkoły: Zespół Szkół w Wolbromiu, Szkoła Podstawowa w Zarzeczu oraz Szkoła Podstawowa w Dłużcu. Tak jak w poprzednich edycjach i tym razem na trasie rajdu trzeba było odnaleźć punkty kontrolne i wykonać przygotowane zadania. Niestety w tym roku nie wszystkim udało się dotrzeć do oznakowanych miejsc (wiosenna gwałtowna burza pokrzyżowała nasze plany), najważniejszy jednak był sam udział, a tym samym propagowanie pięknej tradycji rajdów pieszych. Humory i dobry nastrój dopisywały uczestnikom do samego końca i nawet zmienna pogoda nie przeszkodziła im w odtańczeniu „Belgijki” pod dowództwem pana Stanisława Osmendy. Taniec odbył się w śród deszczu, śmiechów i okrzyków radości uczniów gminy Wolbrom jak widać odpornych na tak niewielki przeciwności losu jak woda spadająca z nieba.

A oto wyniki rywalizacji szkół w III Międzyszkolnym Rajdzie Szlakiem Jaskiniowców:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Dłużcu (gr. p. S. Osmendy)

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zarzeczu (gr. p. A. Maroszek)

III miejsce – Zespół Szkół w Wolbromiu (grupa p. A. Szczepankiewicz)

Pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez pana burmistrza Adama Zielnika wręczyli pani Bożena Konieczna, pani poseł Lidia Gądek oraz dyrektor SP w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz.

Liczba osób i instytucji, które przyczyniły się do organizacji i sprawnego przebiegu rajdu jest długa i wszystkim składamy serdeczne podziękowania, a w szczególności:

•    panu burmistrzowi Adamowi Zielnikowi i pani poseł Lidii Gądek za objecie patronatem III Rajdu Szlakiem Jaskiniowców,
•    panu dyr. Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za pomoc organizacyjną,
•    pani dyr. Barbarze Skorupce, panu dyr. Waldemarowi Smoterowi za zainteresowanie i udział uczniów z ich szkół,
•    pani Beacie Wypasek za opiekę medyczną i nadzorowanie konkurencji „pierwsza pomoc”,
•    państwu Wiolettcie i Mirosławowi Pandel „Com 4 you”,
•    panu Edmundowi Barczykowi „Zakład Przetwórstwa Mięsa”,
•    pani Beacie i Tomaszowi Wojtylas za wsparcie przedsięwzięcia,
•    Straży Miejskiej z Wolbromia za opiekę nad uczestnikami w ruchu licznym,
•    pani Annie Osmędzie za pomoc i nadzorowanie konkurencji „Znajdź Skarb Jaskiniowca”,
•    nauczycielom, opiekunom grup rajdowych: pani Anecie Dobrek, pani Agnieszce Szczepankiewicz, pani Agnieszce Maroszek, pani Renacie Opiłce, panu Stanisławowi Osmendzie, panu Tomaszowi Grandysowi, którzy wyruszyli wraz z uczniami na trasę,
•    uczniom SP w Dłużcu, którzy zaangażowali się w organizację rajdu.

Kto chociaż raz przeszedł się ścieżkami Doliny Wodącej ten wie jak niezwykłe skrywa ona miejsca. Ukryte w gąszczu zieleni malownicze skałki i tajemnicze jaskinie. Jest całkiem niedaleko, jest na wyciągnięcie ręki… czeka, aż ją odwiedzisz.

Zapraszamy d Galerii zdjęć -> III Międzyszkolny Rajd Jaskiniowców

Organizatorki rajdu: Anna Świerczek-Mól, Agnieszka Koryto, Barbara Rolka