Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mistrzowie matematyki

W dniach 23 – 27 kwietnia 2018 r. w SP Dłużcu przeprowadzono cykl konkursów matematycznych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi IT. Konkursy odbywały się w  klasach IV - VII przy zaangażowaniu wszystkich uczniów.

W klasie IV uczniowie walczyli o miano Mistrza tabliczki mnożenia i dzielenia, w kl V o tytuł Mistrza ułamków zwykłych, w kl VI współzawodnictwo odbywało się pod hasłem Mistrz ułamków dziesiętnych, a w w klasie VII wyłoniliśmy Mistrza potęgowania i pierwiastkowania. Konkursy miały na celu rozwijanie zdolności matematycznych, zmobilizowanie wszystkich uczniów do powtórzenia przydatnych wiadomości, przybliżenie wybranych działów matematycznych, budzenie nawyku zdrowego współzawodnictwa.

Konkursy przeprowadzone z wykorzystaniem platformy Kahoot! wzbudziły wiele emocji i pozwoliły poczuć smak współzawodnictwa wszystkim uczniom, a przede wszystkim zafundowały każdemu dobra zabawę z matematyką, a jak powszechnie wiadomo najlepiej uczy się przez zabawę. :)

 

A oto lista zwycięzców:

Mistrz tabliczki mnożenia i dzielenia: Kamil Ptak

Wicemistrz tabliczki mnożenia i dzielenia: Adam Pieklak, Bartek Haberka, Martyna Pawłowska, Dawid Dygas

Mistrz ułamków zwykłych: Jan Żaczkowski

Wicemistrz ułamków zwykłych: Joanna Pasich, Kacper Latacz

oraz miejsca: 4. Jakub Witek i 5. Piotr Kieca.

Mistrz ułamków dziesiętnych: Maciej Bomba

Wicemistrz ułamków dziesiętnych: Emilia Witek, Sebastian Wydymus

oraz miejsca: 4. Radosław Dybkowski i 5. Dawid Wolski

Mistrz potęgowania i pierwiastkowania: Natalia Makowska

Wicemistrz potęgowania i pierwiastkowania: Jakub Banaś, Gabriela Gamrat

oraz miejsca: 4. Nikola Tabor i 5. Oliwia Palacz

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i pewności przy udzielaniu odpowiedzi, a wszystkim uczniom dziękujemy za współzawodnictwo.

Organizatorzy konkursów: Anna Świerczek-Mól, Stanisław Osmenda