Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”

Dnia 20 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyły się gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Miastrz Ortografii”. W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas III oraz 2 uczennice klasy II z Miasta i Gminy Wolbrom. Byli to uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu, Szkoły Podstawowej w Łobzowie, Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku, Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, Szkoły Podstawowej w Gołaczewach oraz Szkoły Podstawowej w Dłużcu.

Konkurs rozpoczął Dyrektor SP w Dłużcu mgr Krzysztof Szczepankiewicz od powitania uczestników, rodziców, nauczycieli oraz komisji konkursowej. Następnie szczególne podziękowania otrzymał Pan Wojciech Szota- redaktor „Wieści Wolbromskich”. Organizatorzy wyrazili swoją wdzięczność za długoletnią współpracę i medialną promocję gminnego etapu Powiatowego Konkursu Ortograficznego.

Po części oficjalnej uczniowie przystąpili do zmagań ortograficznych, na które składało się pisania ze słuchu, test z zadaniami od 1 do 9 oraz zadanie dodatkowe, które rozstrzygało w momencie uzyskania tej samej ilości punktów. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy w zakresie zasad ortografii i gramatyki, o czym świadczą uzyskane przez nich punkty.

Po zakończeniu konkursu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale jaki włożyli w przygotowania. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i słodkiego poczęstunek dla wszystkich uczestników i ich opiekunów.

Prace konkursowe oceniała komisja konkursowa w składzie: Anna Bąchór, Renata Chmielarz, Izabela Klimek, Renata Szatan, Agnieszka Sobota oraz przewodnicząca komisji Anna Nawrot. Pięć najlepszych prac z najwyższymi wynikami zostało odesłanych do Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Po ich weryfikacji zostaną ogłoszone wyniki, na które uczestnicy konkursu czekają zapewne z niecierpliwością.

Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób uroczystość ta miałą wyjątkowy charakter. Podziękowania kierujemy do:

    1. Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom – Pana Adama Zielnika
    2. Pracowni Druku i Reklam EPROM SERVICE- Pana Artura Pasicha
    3. Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Wolbromiu- Pana Edmunda Barczyka
    4. Państwa Moniki i Rafała Bratków
    5. Państwa Grażyny i Henryka Porębskich
    6. Pani Marty Nowak

Anna Nawrot Agnieszka Sobota