Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sukces naszych uczniów w gminnej grze historycznej

Dnia 16.01.2018 r. w Zespole Szkół w Wolbromiu zorganizowano Grę historyczną dla uczniów  szkół  podstawowych i gimnazjów z terenu Miasta i Gminy Wolbrom. Na miejscu okazało się, że do rywalizacji przystąpi  sześć czteroosobowych drużyn reprezentujących szkoły w Dłużcu, Wierzchowisku, Wolbromiu i Zarzeczu.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:
Zuzanna Rams
Wiktoria Kubat
Emilia Świerczek
Oskar Świerczek.

Drużyny zmagały się z różnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę,  spostrzegawczość oraz sprawność fizyczną. Przydała się znajomość faktów z powstania styczniowego i historii wolbromskiej szkoły, umiejętność rozszyfrowywania wiadomości, a także znajomość zasad musztry.

Gracze musieli również stworzyć tzw. żywy obraz inspirując się dziełem Artura Grottgera „Pożegnanie powstańca”.  
Na zakończenie licealiści zaprezentowali oczekującym na wyniki grupom,  etiudę w stylu manekin challenge nawiązującą do obrazu Artura Grottgera Kucie kos.
I niespodzianka -  selfie z dyrektorem szkoły!

Nasi uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do rywalizacji, bo zajęli I miejsce!

Gratuluję!
Renata Opiłka