Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WIGILIJNE SPOTKANIE

W dniu 22 grudnia 2017 roku odbyło się w szkole Podstawowej w Dłużcu spotkanie opłatkowe. Każdy, kto się na nim pojawił został ciepło przyjęty i od razu mógł poczuć radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się ks. Andrzej Michniewski, ks. Jacek Kawala, Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmie Barbara Marchajska, również w charakterze rodzica oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Kiedy rozpoczęła się część artystyczna  na scenę wkroczyli młodzi aktorzy, którzy odkrywali swoje talenty i z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w swoje role. Ich wystąpienie nie tylko wzruszyło, ale i rozbawiło każdego z obecnych gości. Rozmowy pasterzy oraz scenka z Królem Herodem i diabłami wywołały salwy śmiechu. Pomiędzy zabawne dialogi i scenki, wplecione były słowa wzruszające i religijne, oddające prawdę o niezwykłości grudniowych Świąt.
Goście z radością wpatrywali się w taneczne talenty aniołów i wsłuchiwali w śpiewy kolęd. Również prawdziwą ucztą dla oczu były tańce naszych najmłodszych przedszkolaków, ich spontaniczność wzbudziła wielki zachwyt. Całość dopełniły wyjątkowo piękne stroje aktorów i scenografia.

Po zakończeniu części artystycznej dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz złożył życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym na sali gościom. Następnie zabrał głos proboszcz parafii w Dłużcu ks. Andrzej Michniewski, który przypomniał o duchowym charakterze tego wielkiego święta. Do życzeń dołączył się także przedstawiciel samorządu uczniowskiego Kacper Piąty.

Szczególne podziękowania należą się Rodzicom występujących aktorów za wielkie wsparcie, zaangażowanie, poświęcony czas oraz przygotowanie bogatych strojów. Dla pani Justyny Żelaznej i pani Aleksandry Głowackiej za przygotowanie do występu naszych maleńkich aniołków.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Jasełka wigilijne

Barbara Rolka