Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świąteczny prezent dla przedszkolaków, czyli przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu klasy piątej

19 grudnia uczniowie klasy piątej pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Urszuli Latacz, zaprezentowali dwóm grupom przedszkolnym swoje przedstawienie kukiełkowe. Występ poprzedziły oczywiście przygotowania mające na celu stworzenie kukiełek. I w tym momencie z pomocą każdemu uczniowi przyszli rodzice i dziadkowie - za co serdecznie dziękujemy.

Występ bardzo podobał się zebranym na sali przedszkolakom, o czym świadczy ich uwaga i skupienie, a także aktywność podczas odpowiadania na pytania zadawane po przedstawieniu.

Wszyscy byli w stanie wymienić bohaterów z „Królewny Śnieżki” i podać główne wątki bajki.

Na zakończenie nasi najmłodsi uczniowie otrzymali słodkie upominki i przyjęli świąteczne życzenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy paniom: Justynie Żelaznej, Izabeli Ławik i Aleksandrze Głowackiej za odpowiednie przygotowanie przedszkolaków i opiekę nad nimi.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych aktorów, a w przedstawieniu wystąpili:

Król - Piotr Michnikowski
Królowa - Magdalena Szczęśniak
Śnieżka - Wiktoria Latacz
Lustro - Wiktoria Barczyk
Książę - Kacper Latacz
Sługa - Karol Krężel
Las - Joanna Pasich
Gburek - Kamil Imiołek
Śpioszek - Piotr Kieca
Apsik - Dominik Posyłek
Mędrek - Karolina Żurek
Wesołek - Kuba Witek
Nieśmiałek - Michał Haberka
Gapcio - Jan Żaczkowski

Teatr to niesamowity świat, to niezwykłe miejsca, cudowna przygoda. O tym właśnie przekonali się moi uczniowie… i chyba ich zaraziłam teatrem, bo zaraz po przedstawieniu pytali co zrobimy w przyszłym roku?  Tak więc dzisiejsze spotkanie było początkiem pięknej przygody moich uczniów z teatrem. Gratuluję i dziękuję za niesamowite doznania!

Urszula Latacz