Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świąteczny czas - z wizytą u seniorów

„Jezus przychodzi też pod postacią ludzi, którzy nam samym wiele dają.
Czy myślimy o tym, ile otrzymaliśmy od naszych rodziców, dziadków, nauczycieli, przyjaciół, od każdego, kto się nad nami pochylił?
A czy przeze mnie Jezus przychodzi na świat?
Czy daję ludziom ciepło, światło, zrozumienie, przebaczenie, wiarę?”

Nad tymi pytaniami zastanawialiśmy się w dniu dzisiejszym wspólnie z uczniami z klas III a, II a i VII,  gdy trafiliśmy w gościnne progi Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Pomorzany”.

Świąteczny czas nastraja do tego, aby dzielić się dobrem, uśmiechem i radością czyli tym czego młodym ludziom nie brakuje. Przybyli oni więc z kolędą i świątecznymi wierszami do seniorów.
Nie zabrakło wzruszających momentów i wspólnego śpiewania kolęd. Ten piękny obraz na długo pozostanie w naszej pamięci.

Jestem niezmiernie dumna z moich uczniów, którzy potrafią się odpowiednio zachować, przygotowali program artystyczny w ciągu czterech dni, są otwarci, empatyczni, potrafią się dzielić.

Życzeniom świątecznym nie było końca, podarunkom również. Nasi uczniowie przygotowali pamiątkowe, świąteczne kartki z życzeniami, a gospodarze uraczyli ich słodkim upominkiem.

Warto, naprawdę warto pracować z tak wartościowymi, młodymi ludźmi, bo ich postawa godna jest naśladowania.

Dziękujemy panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za wsparcie naszego projektu i niespodziankę dla uczestników wyjazdu.

W występie wzięli udział:
Wiktoria Kubat, Emilia Świerczek, Marta Ogonek, Ania Siejka, Kacper Piąty, Kacper Janik, Paulina Krzysztoforska, Filip Nowak, Karina Pietrzak, Paulina Zamorowska, Justyna Straszak, Magda Imiołek, Ola Straszak, Nikola Tabor, Oskar Świerczek, Klaudia Rozmus, Anna Pacia, Wiktoria Ziółkowska, Szymon Mędrek, Agnieszka Płowiec, Kasia Janus, Kamila Karolczyk, Paweł Świerczek, Kinga Skorupka.

Urszula Latacz