Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Prelekcja policyjna dla najmłodszych

7 grudnia w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbyło się spotkanie z Policjantem Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu asp. sztab. Marcinem Adamkiem. Funkcjonariusz przeprowadził prelekcję na temat: „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III.

Podczas spotkania Pan Policjant przekazał informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze, a dokładniej: jak prawidłowo korzystać z chodników, przejść dla pieszych, przypomniał zasady działania sygnalizatora świetlnego oraz istotę elementów odblaskowych. Przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas dowiedzieli się  jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi i jak uniknąć takich zdarzeń. Wyjaśnił również, jak należy postępować, gdy na drodze spotkamy groźnego psa, jak się wtedy zachować i jaką przyjąć postawę. Mundurowy przypomniał maluchom o ważnych numerach alarmowych i wyjaśnił, kiedy i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

Prelekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów, dowodem na to były liczne pytania skierowane do Pana Policjanta. Mamy nadzieję, że wskazówki, jakie przekazał funkcjonariusz, dzieci wykorzystają w życiu codziennym, oraz będą dla nich pewnego rodzaju przestrogą.

Justyna Żelazna