Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Humor w poezji dziecięcej”

Etap szkolny XVI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej - rozstrzygnięty!
4 grudnia 2017 r. w naszej szkole przeprowadzony został etap szkolny XVI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt.: „Humor w poezji dziecięcej”. W ramach konkursu 23 uczniów z klas I-III zaprezentowało humorystyczne wiersze różnych poetów. Celem tegorocznej edycji konkursu, podobnie jak w poprzednich latach jest pobudzanie wyobraźni dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno zawarte w utworach poetyckich, rozwijanie zdolności artystycznych, rozwijanie umiejętność obcowania z pięknem zawartym w utworach literackich, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów. Ocenie podlegały: dobór tekstu i interpretacja, logiczne odtworzenie słów autora oparte na rozumieniu utworu, umiejętne wydobycie myśli przewodniej, staranna dykcja, bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury w składzie: pani Urszula Latacz, pani Anna Osmęda i pani Barbara Rolka wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsceLaura Lis kl. I  (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
II miejsceMilena Ogonek kl. I  (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
III miejsceJakub Nocoń kl. II  (opiekun -  pani Anna Nawrot)

Jury Przyznało również pięć wyróżnień, które otrzymali:

Amelia Piputa – klasa I (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
Maja Gawron – klasa II (opiekun - pani Anna Nawrot)
Magdalena Krzysztoforska – klasa III (opiekun - pani Agnieszka Sobota)
Maja Grabowska – klasa III (opiekun - pani Agnieszka Sobota)
Amanda Witek – klasa III (opiekun - pani Agnieszka Sobota)

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnych etapach recytatorskich zmagań.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Konkurs Recytatorski dla Edukacji Wczesnoszkolnej

Agata Piwowarczyk