Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dbamy o nasze uśmiechy

1 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć Pana Dentystę - Sebastiana Woźniaka oraz jego asystentkę na prelekcji dentystycznej w naszym przedszkolu.

Maluchy dowiedziały się, co to próchnica oraz jak dbać o zdrowy uśmiech. Poznały prawidłowy sposób szczotkowania zębów oraz miały okazję samodzielnie wyszczotkować model szczęki specjalną szczotką. Maluchy utrwaliły także wiedzę na temat potraw, jakie należy jeść, aby być zdrowym oraz jakich należy unikać.

Po skończonej prelekcji Pan Dentysta wręczył dzieciom wspaniałe medale dla „Super Pacjenta”, dyplomy oraz pamiątkowe kolorowanki.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęci dzieci do regularnego szczotkowania zębów.

Justyna Żelazna