Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Trick or Treat, Trick or Treat give me something nice to eat" - szkolne Halloween

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznają tradycje i zwyczaje różnych świąt obchodzonych w krajach anglojęzycznych. Realizacja lekcji kulturowych wynika z podstawy programowej języka angielskiego. We wtorek 31 października uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Dłużcu zapoznali się ze zwyczajami Halloween. Na lekcjach odbywały się konkursy związane z "All Hallow`s Eve" m.in. zjadanie bez pomocy rąk wiszących na nitkach owoców. Symbolem tego święta jest lampion - dynia z wyciętymi oczami, nosem i ustami, ze świecą w środku, którą uczniowie mieli okazję zobaczyć.

Na zakończenie Halloween uczniowie udali się do gabinetu Pana Dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza mówiąc: „Trick or Treat”, ale psikusów nie było, gdyż Pan Dyrektor był przygotowany i poczęstował wszystkich uczestników zabawy słodyczami.

Halloween to doskonała okazja do zabawy i nauki nowego słownictwa.

Aneta Osmęda