Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festiwal Godki Krakowskiej - konkurs teatralny

Już od czerwca tego roku nasza szkoła dzięki współpracy z panią Haliną Dudą - regionalistą i folklorystą otrzymała patronat dla swoich działań związanych z gwarą i regionalizmem i kulturą Krakowiaków. Honorowym patronatem naszą szkołę objęli: Małopolskie Centrum Kultury w Nowym Sączu oraz Fundacja Inicjatyw Społecznych i Dziedzictwa Kulturowego.

W związku z tym po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu wzięli udział w szeregu konkursów organizowanych w ramach Festiwalu Godki Krakowskiej.

Jednym z nich był konkurs teatralny: Godka w scenach z „Wesela” Wyspiańskiego. Wzięli w nim udział: Paulina Krzysztoforska jako Panna Młoda, Filip Nowak jako Czepiec, Angelika Nowak jako Isia oraz Oskar Świerczek jako Jasiek.

Mimo że tym razem nie odnieśliśmy w tej kategorii większego sukcesu, dla młodych aktorów było to olbrzymie przeżycie: współpracować na scenie z profesjonalnymi aktorami teatrów krakowskich oraz być ocenianym przez Annę Dymną czy Dariusza Gnatowskiego, a także konkurować z licealistami z Krakowa.

Gratulujemy młodym aktorom, których występy zostały bardzo gorąco przyjęte przez zgromadzoną publiczność.

Wspólnie z nami na ten wspaniały festiwal wyruszyły panie z KGW Strzegowa, które w drodze powrotnej uraczyły nas regionalnymi przyśpiewkami.

Koło Gospodyń Wiejskich w Strzegowie z paniami: Alfredą Pieklak i Zofią Żyłą na czele upiekły dwa tradycyjne kołacze, które wzięły udział w konkursie. Było nam bardzo miło, że ich wypieki zajęły II i III miejsce. Oczywiście w ramach znajomości mogliśmy skosztować pysznych wypieków.

To był dzień pełen emocji, o których również w kolejnych artykułach.

Składamy serdeczne podziękowania pani Halinie Dudzie, panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za wsparcie naszych artystów oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Wolbrom panu Adamowi Zielnikowi za ufundowanie przejazdu do Modlnicy.

Urszula Latacz