Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gdy dziewczyna interesuje się piłką nożną… czyli o sukcesie Angeliki Nowak

21 czerwca w jednej z krakowskich szkół odbył się finał małopolskiego konkursu  pod hasłem „Małopolska kolebką futbolu” organizowanego przez Małopolski Związek Piłki Nożnej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 1A – Angelika Nowak. Mimo, że futbol wydaje się być sportem bardziej dla mężczyzn i krążą stereotypy, że to oni są lepszymi kibicami, Angelika stanęła na wysokości zadania i godnie reprezentowała nie tylko naszą szkołę, ale i cały podokręg piłki nożnej - Olkusz. Zmierzyła się z różnego rodzaju pytaniami, z każdej dziedziny futbolu.

Nasz podokręg zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Angelika zdobyła VI miejsce indywidualnie. Warto dodać, że wśród  wszystkich 45 uczestników znalazły się tylko 2 dziewczyny. Laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz książkami, a także biletami na mecz Euro u21 Niemcy-Dania.

Aby dotrzeć do finału wojewódzkiego Angelika wraz z Anną Pacią, Dawidem Haberką i Szymonem Mędrkiem z gimnazjum oraz Damianem Szotą ze szkoły podstawowej wystartowali w eliminacjach okręgowych w Olkuszu. Tam rywalizacja była bardzo zacięta i do wyłonienia II i III miejsca w klasyfikacji indywidualnej wśród gimnazjalistów potrzebna była dogrywka. Wśród trójki uczestników z taką samą ilością punktów najmniej szczęścia w dodatkowej rundzie miała Ania Pacia, która zajęła III miejsce w dogrywce (w klasyfikacji generalnej czwarte, najbardziej nielubiane przez sportowców). Angelika Nowak zajmując II miejsce w dogrywce zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego z III miejsca.

Angelika Nowak