Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informatyka nie ma płci - o sukcesie informatycznym Anny Paci

Od wielu lat panuje powszechne przekonanie poparte badaniami socjologicznymi, że naukami informatycznymi i matematyką interesują się głównie chłopcy. Branża technologii IT zdominowana jest przez mężczyzn. Wiele znanych firm informatycznych zachęca utalentowane i ambitne dziewczyny, aby kształciły się w tych kierunkach oferując wysokie stypendia i możliwość wykonywania bardzo dobrze opłacanej pracy.

Drogą rozpoznania i wykorzystania potencjału młodych uczniów w dziedzinie matematyki i technik komputerowych są różnorodne konkursy i turnieje.

W konkursach informatycznych organizowanych w naszej szkole również zdecydowaną większość uczestników stanowią chłopcy. W tym roku szkolnym uczennica klasy II gimnazjum Anna Pacia podjęła wyzwanie i stanęła do rywalizacji nie tylko z rówieśnikami, ale także z kolegami z klasy III. I ku ogólnemu zaskoczeniu pokonała 9 konkurentów i zakwalifikowała się do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego pt. „Od algorytmu do programu”, będąc jedyną przedstawicielką płci pięknej. Do etapu wojewódzkiego zabrakło jej niewiele punktów, co pozwala mieć nadzieję na większe sukcesy w następnym roku szkolnym.

Gratulujemy występu Ani i życzymy w przyszłym roku pokonania w konkursach informatycznych jak największej liczby chłopaków ;).

Jerzy Zyguła