Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Galeria sportowców i nie tylko

Na ścianie korytarza prowadzącego do sali gimnastycznej stworzona została kiedyś galeria sportowych gwiazd (i nie tylko). Zamieszczane są tam autografy i dedykacje pozyskane zwykle podczas wyjazdów naszej młodzieży na różnego rodzaju imprezy sportowe. Niektóre eksponaty pozyskiwane są przez osobiste kontakty nauczycieli i rodziców uczniów naszej szkoły. Miło nam poinformować, że niektóre bohaterki i bohaterzy naszej galerii powiększyli stan posiadanych laurów. Podczas odbywających się ostatnio Mistrzostw Europy w brydżu sportowym przyjaciele naszej szkoły Justyna Żmuda i Kasia Durfat, powiększyły swój dorobek o kolejne medale. Również krakowski brydżysta, który złożył kiedyś autograf dla nas Włodzimierz Wala, grając z parze z Jerzym Michałkiem zdobył brązowy medal w kategorii seniorów. Skromnie nawiązujemy do osiągnięć wspomnianych zawodników organizując corocznie „Mistrzostwa Szkoły w Sportach Umysłowych”. Na razie są to tylko proste gry planszowe, ale kto wie może kiedyś przyjdzie czas na brydża sportowego?!

Stanisław Osmenda