Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs plastyczny - „Ilustracja do wiersza Juliana Kornhausera” - rozstrzygnięty

Kolejnym elementem projektu zainicjowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika, było ogłoszenie Gminnego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wybranego wiersza Juliana Kornhausera.

Konkurs ten, podobnie jak wcześniejszy- recytatorski, wzbudził zainteresowanie zarówno wśród uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjów naszej gminy. Mimo że wiersze nie należą do łatwych, uczniowie przesłali bardzo wartościowe prace, które oceniło jury powołane przez koordynatora projektu. Panie pracujące w komisji zwracały uwagę przede wszystkim na: samodzielność wykonania prac, odpowiednią interpretację utworu literackiego i przełożenie go na obraz, technikę i estetykę wykonania. Po burzliwych obradach postanowiono nagrodzić następujące osoby:

Kategoria szkoły podstawowe:
I miejsce - Magdalena Kiwior - Szkoła Podstawowa w Dłużcu (opiekun pani Agata Piwowarczyk)
II miejsce - Aleksandra Cebulska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu (opiekun pani Renata Kaczmarczyk)
III miejsce - Julia Cios - Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)

Wyróżnienia:
Mateusz Zielnik - Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)
Kinga Serwatka - Szkoła Podstawowa w Chełmie (opiekun pani Ewa Fuglewicz)
Wiktoria Nowak - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wolbromiu (opiekun: pani Renata Kaczmarczyk)
Bartosz Gwiazda - Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)

Kategoria gimnazjum:
I miejsce - Kinga Graca - Gimnazjum w Dłużcu (opiekun pani Agata Piwowarczyk)
II miejsce - Wiktoria Trętowicz - Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu (opiekun pani Sylwia Wójcik)
III miejsce - Paulina Krzysztoforska - Gimnazjum w Dłużcu (opiekun pani Agata Piwowarczyk)

Wyróżnienia:
Marta Świekowska - Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)
Maciej Barczyk - Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich).

Wszystkim uczestnikom i laureatom bardzo dziękujemy i zapraszamy na rozdanie nagród oraz dyplomów. Odbędzie się ono 23 czerwca 2017 roku w Domu Kultury w Wolbromiu o godzinie 14.00.

Koordynator projektu - Urszula Latacz