Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Wrocławia

„Lepiej zobaczyć coś raz,
niż słyszeć o tym tysiąc razy”

przysłowie chińskie

22.05. – 23.05.2017 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce. Po dość długiej podróży autobusem dotarli do Wrocławia. Tam najpierw spacerowali po pięknej Starówce podziwiając urokliwe kamieniczki i zabytkowy ratusz, a następnie obejrzeli Panoramę Racławicką. Dzieło Wojciecha Kossaka i Jana Styki zrobiło na zwiedzających ogromne wrażenie. Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w afrykarium i oceanarium. Długie postoje przy akwariach i uważne obserwowanie pływających egzotycznych stworzeń świadczyły o zainteresowaniu uczniów tym niezwykłym, kolorowym, podwodnym światem.  W ogrodzie japońskim uczestnicy wycieczki znaleźli wytchnienie od upału, który w tym dniu wszystkim dawał się we znaki.  Kwitnące różaneczniki rozsiewały wokół cudowny zapach, a szmer płynących strumyków sprawił, ze trudno było rozstać się z tym miejscem. Pocieszeniem był spektakl „tańczących fontann”, który wszyscy obejrzeli z zainteresowaniem.

Drugi dzień wycieczki uczniowie zaczęli od spaceru po zabytkowym rynku Świdnicy oraz zwidzeniu wyjątkowego Kościoła Pokoju.  Potem odwiedzili Książ, siedzibę słynnej z urody księżnej Daisy.  Na koniec wszyscy udali się do miejscowości Głuszyca, gdzie znajduje się tzw. podziemne miasto Hitlera „Osówka”. Są to ogromne, ciemne, wilgotne i zimne korytarze wykute przez więźniów w twardej skale. Tam według planów miała być siedziba dowództwa niemieckiego wojska. 

Wycieczkę należy zaliczyć do udanych przedsięwzięć.  Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i wrócili do domów zmęczeni, ale z dużym bagażem pozytywnych wrażeń.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Wycieczka do Wrocławia

Tekst: M. Gamrot
Zdjęcia: A. Osmęda