Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXII Rajd Wiosenny okazją do integracji i poznania walorów naszej „małej ojczyzny”

26 maja 2017 roku po raz  kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Dłużcu wzięli udział w Pieszym Rajdzie Wiosennym, który tym razem odbywał się pod hasłem „Walory przyrodnicze i kulturowe Ojcowskiego Parku Narodowego”.

Prężna grupa z klasy VI szkoły podstawowej i klas I a i II a naszego gimnazjum pod opieką pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza, pana Jerzego Zyguły i pani Urszuli Latacz, stawiła się na starcie rajdu, którym była Złota Góra. Podczas 8 kilometrów marszu mogliśmy podziwiać dolinę Prądnika, piękne lasy, pola, niezwykłą roślinność oraz poszukać  bobrów. Czas minął bardzo szybko w atmosferze ogólnej wesołości i rozmów z drugim człowiekiem, bo cudowne w tym rajdzie było to, że prawie całą trasę stanowił teren, gdzie nie było zasięgu…

Na mecie w Sąspowie powitano nas słodkim posiłkiem i napojami, a uczennice Natalia Makowska i Magdalena Kiwior wzięły udział w konkursie wiedzy o przyrodzie i zabytkach w Ojcowskim Parku Narodowym oraz o znakach topograficznych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za miłą atmosferę, rekordowe podejście na parking :) oraz żywe zainteresowanie tym co otaczało nas na trasie zielonego i żółtego szlaku.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć -> XXII Rajd Wiosenny

Urszula Latacz