Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Cyberprzemoc i doradztwo zawodowe - nasi gimnazjaliści z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji

9 maja uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami: panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem, panią Renatą Opiłką, księdzem Jackiem Kawalą oraz panią Urszulą Latacz, mieli okazję odbyć krótką wycieczkę do budynku Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Podczas spotkania ze st. sierż. Mariką Guzik-Gajdą mogli dowiedzieć się wiele na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą Internet. Ciekawa prezentacja multimedialna oraz przykłady z życia wzięte poruszyły zebraną na auli młodzież.

Następnym elementem spotkania było zejście na strzelnicę policyjną, gdzie aspirant sztabowy pan Tomasz Mosur opowiedział zebranym o ćwiczeniach w strzelaniu jakie odbywają policjanci. Jedna z uczennic miała możliwość przymierzenia specjalnego stroju jaki zakładają funkcjonariusze podczas zabezpieczania meczów.

Nasi gospodarze opowiedzieli również młodym ludziom jak wygląda droga do podjęcia pracy w policji, o elementach egzaminu sprawnościowego oraz poszczególnych szczeblach kariery policyjnej.
To był bardzo pouczający wyjazd, który na długo zostanie w naszej pamięci, bo nie dość, że dowiedzieliśmy się nowych rzeczy dotyczących cyberprzemocy, to przyszli absolwenci naszej szkoły wiedzą już jaką drogę muszą przebyć, by pracować w policji.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę st. sierż. pani Mariki Guzik-Gajdy oraz aspiranta sztabowego pana Tomasza Mosura, którzy udowodnili, że praca z drugim człowiekiem nie jest im obca oraz, że mają doskonały kontakt z młodzieżą. Dziękujemy za profesjonalizm i zaangażowanie podczas naszej wizyty w Komendzie Powiatowej Policji.

Urszula Latacz

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu