Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego - finał XVII edycji rozstrzygnięty!

28 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbyły się powiatowe eliminacje  konkursu „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego”, którego organizatorką była pani Wanda Cieślik.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Olkuskiego oraz Wójta Gminy Bolesław.

O tytuł „Małego Mistrza Ortografii” ubiegało się w tym roku ok. 500 uczniów z 42 szkół powiatu olkuskiego. Do etapu finałowego przystąpiło 20 uczniów, którzy otrzymali największą ilość punktów na etapie gminnym. Jednym z nich był uczeń klasy IIIa naszej szkoły – Kamil Ptak. Uczestnicy zmagali się z zadaniami ortograficznymi i dyktandem przez 90 minut.

O godzinie 13.00 rozpoczęła się część galowa, podczas której głos zabrała pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolesławiu – Małgorzata Dyrda oraz Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński. Następnie, po programie artystycznym zostały ogłoszone wyniki:

I miejsce zdobył Sławomir Borówka ze Szkoły Podstawowej w Zadrożu;
II miejsce  zdobyła Maja Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie;
III miejsce zdobył Jakub Ćmielewski ze Szkoły Podstawowej w Olkuszu;
IV miejsce – zdobył Kamil Ptak ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe, a  laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, a szczególnie uczniowi naszej szkoły - Kamilowi Ptakowi, któremu udało się osiągnąć tak wielki sukces na szczeblu powiatu. Życzymy dalszych sukcesów!

Justyna Żelazna