Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lekcja patriotyzmu - 226. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja

Już po raz siódmy, czyli od momentu otrzymania przez szkołę sztandaru, nasz poczet a tym samym uczniowie Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, mogli uczestniczyć w uroczystej mszy za ojczyznę.

3 maja 2017 o godzinie 11.30 poczet sztandarowy w składzie: Oliwia Bryzik, Anna Makowska i Kamil Kawula stawił się na miejsce pod opieką pań: Renaty Opiłki i Urszuli Latacz. Po uroczystej mszy, w trakcie której proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Katarzyny, podkreślał rolę patriotyzmu we współczesnym świecie, nasi uczniowie mogli wysłuchać przemówienia Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika oraz koncertu orkiestry dętej.

Współczesny świat nie daje nam za wiele czasu, w wirze pracy często zapominamy jak ważne jest, że żyjemy w wolnej ojczyźnie… dlatego też warto celebrować każdą chwilę, w trakcie której możemy pokazać, że jesteśmy Polakami i jak kochamy nasz kraj.

Urszula Latacz