Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

Tradycyjnie, z okazji Świąt Wielkanocnych, w oddziale przedszkolnym Zespołu Szkół w Dłużcu zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”, który został rozstrzygnięty 24 kwietnia.

Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej dzieci, zachęcanie do wykorzystania różnych technik i materiałów plastycznych, poznawanie tradycji wielkanocnych oraz kształtowanie umiejętności tworzenia prac przestrzennych.

Młodzi plastycy wykazali się dużą inwencją artystyczną wykonując wraz z rodzicami piękne ozdoby.

Praca komisji konkursowej nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie ozdoby urzekały pięknem, pomysłowością i odznaczały się różnorodną formą wykonania. Głównymi kryteriami oceny świątecznych ozdób było inwencja twórcza, różnorodność wykorzystanych materiałów oraz estetyka.

W konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną jury nagrodziło następujące osoby:
I miejsce – Maksymilian Borowiec
II miejsce – Laura Lis
III miejsce – Milena Ogonek

Podsumowania konkursu oraz wręczenia nagród dokonał Pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz. Laureaci otrzymali drobne upominki i dyplomy.

Wszystkie zgłoszone na konkurs ozdoby zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu Zespołu Szkół w Dłużcu.

Wszystkim biorącym udział w konkursie dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Janiec