Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Galeria sportowców - nowe twarze

Rozgrywane ostatnio w Krakowie mistrzostwa Polski par w brydżu sportowym dały okazję do pozyskania kolejnych autografów i dedykacji dla naszej szkoły. Tym razem sympatię okazały nam dwie wybitne brydżystki sportowe Justyna Żmuda i Katarzyna Dufrat. Obie panie należą do zawodniczek młodego pokolenia, które przebojem wdarły się do kobiecej reprezentacji Polski. To im w dużej mierze drużyna zawdzięcza wiele osiągnięć po latach posuchy. Znaczące rezultaty osiągnęły również w rozgrywkach par jak np. srebrny medal w mistrzostwach Europy. W rozmowie z nami (nauczyciel naszej szkoły Stanisław Osmenda wraz z panem Bogdanem Pasichem grali w jednym z bocznych turniejów mistrzostw Polski par) wykazywały duże poczucie humoru oraz zainteresowanie ideą galerii sportowców jaka funkcjonuje w naszej szkole.

Przy okazji warto przypomnieć, że galeria powstała po wycieczce uczniów szkoły podstawowej na stadion Wisły Kraków w roku 2011. Wtedy właśnie zwiedzając obiekt spotkaliśmy jedną z ikon wiślackiej drużyny lat siedemdziesiątych, obrońcę Adama Musiała. Pan Adam bardzo chętnie fotografował się z naszymi uczniami, rozdawał autografy oraz odręcznie napisał dedykację dla naszej szkoły, która dała początek galerii sportowców. Do zabawnej sytuacji doszło kiedy uczniowie, wzbogaceni o akcesoria w postaci szalików klubowych zakupionych w sklepiku z pamiątkami, ze śpiewem na ustach rozpoczęli marsz w kierunku autokaru. Pan Adam przerażony wybiegł na ulicę przestrzegając naszą grupę przed marszem na południową stronę krakowskich błoń. Dla niewtajemniczonych należy się wyjaśnienie, że po tamtej stronie „rządzą” kibice konkurencyjnej drużyny Cracovia Kraków, co mogło skutkować konfrontacją!

Stanisław Osmenda