Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finał VII Edycji Konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA – SP w Dłużcu najlepsza w gminie Wolbrom

13 grudnia 2016 roku o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. W konkursie uczestniczyła również Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, która ostatecznie zajęła 75 miejsce zdobywając 825 punktów. Jest to naszym zdaniem bardzo duży sukces zważając na fakt, że do konkursu zgłoszono 405 małopolskich szkół.

Ostatecznie nasza placówka zajęła IV miejsce w powiecie olkuskim i I miejsce w gminie w Wolbrom. Tak wysoką lokatę zawdzięczamy zaangażowaniu, determinacji oraz działaniom podjętym przez dyrekcję, rodziców, uczniów a także grono pedagogiczne naszej szkoły.

Podczas uroczystości organizatorzy podkreślili, że konkurs cieszył się dużą popularnością i znalazł bardzo szeroki oddźwięk wśród szkół województwa małopolskiego. Dzięki tej inicjatywie na początku bieżącego roku szkolnego w kamizelki i elementy odblaskowe wyposażonych zostało blisko 54 tys. uczniów. Odbyło się szereg imprez promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ponadto na stronach internetowych szkół, gmin, oraz w gazetkach szkolnych ukazały się publikacje i zdjęcia na temat akcji. Promocja „Odblaskowej szkoły” miała również swój oddźwięk w mediach lokalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. W sumie ukazało się ok. 2 tys. publikacji promujących korzystanie z elementów odblaskowych. Uczniowie prawie we wszystkich szkołach, które przystąpiły do konkursu mieli okazję wykazać się w licznych konkursach wiedzy i plastycznych poruszających tematykę bezpieczeństwa na drodze.

Nasi uczniowie również otrzymali odblaski i piękne kamizelki z logo szkoły. Z całą pewnością będą one służyły całej społeczności szkolnej chociażby podczas organizowanych przez nas imprez i wyjazdów np. Rajdu Jaskiniowców czy też kolejnej Małopolskiej Nocy Naukowców.

Każda taka akcja to okazja do zacieśnienia współpracy między uczniami, rodzicami, dyrekcją i nauczycielami. Tym większy jest nasz sukces… miejsce w małopolskim konkursie owszem, ale zaangażowanie wszystkich grup społeczności szkolnej daje dużo większą satysfakcję. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Urszula Latacz