Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Christmas domino” / „Weihnachtsdomino"- Międzyszkolny Konkurs plastyczno-językowy

Kolędy, program artystyczny i świąteczna atmosfera towarzyszyła uroczystości, która odbyła się 21 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół w Dłużcu. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadził społeczność szkolną oraz zaproszonych nauczycieli i uczniów z innych placówek występ słowno-muzyczny, przedstawiający wymowę symboliki Świąt Bożego Narodzenia, przygotowany przez Panią Barbarę Rolkę.

Następnym etapem uroczystości było rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu plastyczno-językowego „Christmas domino” / „Weihnachtsdomino", skierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wolbrom. Organizatorkami konkursu były Panie: Agnieszka Koryto, Aneta Osmęda i Paulina Strózik-Plewa. Polegał on na wykonaniu domina w języku obcym: angielskim lub niemieckim. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych oraz utrwalanie  i poszerzanie słownictwa związanego z adwentem i Świętami Bożego Narodzenia w języku niemieckim i angielskim, a także promowanie gier logicznych. Oceny prac dokonała powołana w tym celu komisja, która brała pod uwagę następujące kryteria: estetyka wykonania, poprawność językowa, pomysłowość oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Organizatorzy nie spodziewali się, że konkurs będzie cieszył się aż tak dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. W konkursie wzięło udział 8 szkół podstawowych z naszej gminy: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu, Zespół Szkół Pod Lasem w Wolbromiu, Zespół Szkół w Gołaczewach, Zespół Szkół w Zarzeczu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Porębie Dzierżnej, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Porębie Górnej, Szkoła Podstawowa w Chełmie i Zespół Szkół w Dłużcu. Zaangażowanie uczniów przeszło oczekiwania organizatorów, dlatego komisja konkursowa przyznała miejsca ex aequo. Spośród 33 prac wyłoniono zwycięzców:

I miejsceZuzanna Domagała ZS Pod Lasem Wolbrom
                   Mateusz Pielka ZS Zarzecze
II miejsceMaria Janik ZS Zarzecze
                    Sylwia Syguła ZS Pod Lasem
III miejsceOliwia Kołodziej ZSP Wolbrom
                     Anna Szczęśniak ZS Gołaczewy
                     Amelia Grela NSP  Poręba Dzierżna

Wyróżnienia:

Wiktoria Latacz ZS Dłużec
Aleksandra Bąchor ZS Dłużec
Kinga Ciepał ZS Pod Lasem
Laura Luks ZSP Wolbrom
Klaudia Furman ZS Pod Lasem Wolbrom
Aleksandra Morga SP Chełm
Kacper Galicki NSP Poręba Górna
Kacper Latacz ZS Dłużec
Bartosz Pielka ZS Zarzecze
Jakub Wisła ZS Pod Lasem Wolbrom

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Na zakończenie uroczystości dyrektor ZS w Dłużcu Pan Krzysztof Szczepankiewicz złożył wszystkim obecnym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorzy serdecznie dziękują dyrekcji,  nauczycielom sprawującym opiekę nad konkursem na etapie szkolnym: Agnieszce Szczepankiewicz (ZS Pod Lasem), Katarzynie Barczyk  (ZS Zarzecze), Teresie Szczepanek (ZS Zarzecze), Agnieszce Lepiarczyk (NSP w Porębie Górnej, SP Chełm), Oldze Kamińskiej- Gamrot (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu), Barbarze Olewińskiej (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu), Paulinie Koniecznej  (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu), Marcinowi Szymczykowi (ZS Gołaczewy) oraz sponsorom:
Firmie INTERKONEKT - lokalnemu operatorowi sieci światłowodowej FIBER
Stacji Paliw MOYA w Wolbromiu
Wydawnictwu Macmillan
Goethe Institut

Organizatorzy konkursu:
Dyrektor Zespołu Szkół w Dłużcu Krzysztof Szczepankiewicz
Zespół Nauczycieli Języków Obcych w Zespole Szkół w Dłużcu
Agnieszka Koryto
Aneta Osmęda
Paulina Strózik-Plewa