Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Nasza szkoła
    Nasza szkoła z lotu... drona
  • Energia i radość życia
    Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
  • Kultura i Tradycja
    Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
  • Młodzi siatkarze i siatkarki
    Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
  • Gratulujemy
    Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
  • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
  • Z dumą
    Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
  • Pasja - Talent
    Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
  • 5. rocznica
    5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
  • Szkoła z pasją
    Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Rozstrzygnięcie konkursu historyczno-literacko-plastycznego upamiętniającego bitwę pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Dłużcu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu historyczno-literacko-plastycznego organizowanego z okazji kolejnej rocznicy bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest pani poseł Lidia Gądek, a honorowym patronatem objęli go: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, wójt gminy Klucze pan Norbert Bień oraz dyrektor ZS Dłużec pan Krzysztof Szczepankiewicz.
Uroczystość rozpoczęła uczennica klasy VI – Nikola Tabor śpiewając wraz ze swoją klasą utwór pt. „Niepodległość”.
Prowadząca – Urszula Latacz w imieniu gospodarza dyr. Krzysztofa Szczepankiewicza powitała przybyłych gości w osobach:
Pani Poseł Lidii Gądek
Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika
Pani Bożeny Koniecznej – społecznego doradcy Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom
Pana Tomasza Bargieła – dyrektora biura poselskiego pani poseł Lidii Gądek
Sołtysa wsi Dłużec – pana Mariana Barczyka
Sołtysa wsi Załęże – Tomasza Smętka
Prezesa OSP – pana Mieczysława Piputy
Dyrektora Zespołu Szkół w Gołaczewach – pana Roberta Kozłowskiego
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jeżówce – pani Bożeny Szatan
Dyrektora Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu – pana Henryka Pasicha
Dyrektora Zespołu Szkolno– Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich – pani Anny Świerczek
Dyrektora Zespołu Szkolno– Przedszkolnego w Wolbromiu – pana Tomasza Kołodzieja
Dyrektora Zespołu Szkół w Wolbromiu – pana Waldemara Smotera
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Chechle – pani Anny Kotary
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym – pani Marzeny Błasikiewicz.

Po przemówieniach pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza, pani poseł Lidii Gądek, pana burmistrza Adama Zielnika oraz pana sołtysa Mariana Barczyka, wszyscy zebrani zostali poinformowani o wynikach prac komisji konkursowej w składzie: Anna Osuch, Renata Opiłka, Małgorzata Gamrot, Agata Piwowarczyk, Urszula Latacz.

Wyniki konkursu historycznego:
I miejsce - Maria Duch
Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu
Opiekun: Ewa Gwóźdź

II miejsce - Maria Kowal
Gimnazjum w Zarzeczu
Opiekun: Anna Płaszczyk

III miejsce - Anna Więcek
Gimnazjum w Zarzeczu
Opiekun: Anna Płaszczyk

Kategoria szkoła podstawowa
I miejsce - Szymon Bomba
Szkoła Podstawowa w Dłużcu
Opiekun: Renata Opiłka

Wyniki konkursu literackiego szkoła podstawowa:
I miejsce - Bartosz Gwiazda
Zespół Szkół w Wolbromiu, ul. Pod Lasem
Opiekun: Gabriela Pluta

II miejsce - Julia Kamionka
SP im. Tadeusza Kościuszki w Chechle
Opiekun: Bożena Kliś

II miejsce - Gabriela Gamrat
Zespół Szkół w Dłużcu
Opiekun: Małgorzata Gamrot

III miejsce - Jagoda Kurkowska
SP im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie Dolnym
Opiekun: Katarzyna Kula

III miejsce - Krystian Myca
Zespół Szkół w Wolbromiu, ul. Pod Lasem
Opiekun: Gabriela Pluta

Wyróżnienia:
Gabriela Kyć
Zespół Szkół w Gołaczewach
Opiekun: Danuta Pasich

Eliza Rams
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich
Opiekun: Urszula Wrzesień

Klaudia Pluta
Zespół Szkół w Dłużcu
Opiekun: Małgorzata Gamrot

Konkurs literacki kategoria gimnazjum:
I miejsce - Karolina Płoszaj
Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu
Opiekun: Marta Serwatka

II miejsce - Maria Szarszewska
Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu
Opiekun: Małgorzata Krężel

II miejsce - Zuzanna Szczepankiewicz
Gimnazjum w Dłużcu
Opiekun: Urszula Latacz

III miejsce - Dorota Błaszczyk
Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu
Opiekun: Anna Klich

Wyróżnienia
Julia Paszczela
Gimnazjum w Gołaczewach
Opiekun: Izabela Pieczyrak

Anna Pacia
Gimnazjum w Dłużcu
Opiekun: Urszula Latacz

Julia Wiśniewska
Gimnazjum w Zarzeczu
Opiekun: Beata Szczepankiewicz

Konkurs plastyczny kategoria szkoła podstawowa:
I miejsce - Emilia Pasich
Szkołą Podstawowa nr 1 w Wolbromiu
Opiekun: Renata Kaczmarczyk

II miejsce - Kamila Pietrzak
Szkoła Podstawowa w Dłużcu
Opiekun: Agata Piwowarczyk

II miejsce - Gabriela Kyć
Szkoła Podstawowa w Gołaczewach
Opiekun: Grażyna Dolezy

III miejsce - Weronika Żaczkowska
Szkoła Podstawowa w Dłużcu
Opiekun: Agata Piwowarczyk

III miejsce - Wiktoria Pałka
Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu
Opiekun: Anna Klich

Kategoria gimnazjum
I miejsce - Maria Paszkowska
Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu
Opiekun: Anna Klich

II miejsce - Małgorzata Malinowicz
Gimnazjum w Wierzchowisku
Opiekun: Barbara Szybalska

III miejsce - Kinga Graca
Gimnazjum w Dłużcu
Opiekun: Agata Piwowarczyk

Wyróżnienia:
Magdalena Janik
Gimnazjum w Gołaczewach
Opiekun: Grażyna Dolezy

Anna Siejka
Gimnazjum w Dłużcu
Opiekun: Agata Piwowarczyk

Kamila Siuzdak
Gimnazjum  nr 4 w Wolbromiu
Opiekun: Sylwia Wójcik

W przerwie zebrani mogli usłyszeć wiersz oświeceniowego poety Ignacego Krasickiego „Święta miłości kochanej ojczyzny” w wykonaniu Mateusza Kuracha i Nikoli Tabor. Natomiast całość uroczystości zakończył występ podopiecznych pana Stanisława Osmendy z piosenką „Szare szeregi” oraz poczęstunek przygotowany przez panie z obsługi dla gości, nagrodzonych oraz ich opiekunów.

Mamy nadzieję, że wszyscy nagrodzeni są zadowoleni, tym bardziej, że nagrodą główną ufundowaną przez panią poseł Lidię Gądek jest wycieczka do Warszawy (laureaci I miejsc). Nagrody ufundowane przez pana burmistrza Adama Zielnika to bony w wysokości 100 zł na zakup materiałów dydaktycznych, kubki, pendrive’y oraz długopisy (laureaci II miejsc). Książki i komplety pięknych długopisów dla laureatów III miejsc zakupiła pani poseł Lidia Gądek, a nagrody dla wyróżnionych ufundował pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz i były to książki przydatne każdemu uczniowi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dla których przygotowano podziękowania i drobne upominki od inicjatorki konkursu Pani Poseł. Mamy nadzieję, że za rok równie licznie wezmą udział w kolejnej edycji naszego konkursu.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Aleksandry Ściańskiej-Nocoń pracownika Urzędu Miasta za pomoc w organizacji konkursu.

Krzywopłocka bitwa odsłania tę prawdę, że dar wolności krzyżem się mierzy.
Z tegoż pobojowiska, które marszałek Piłsudski nazwał „Krzywopłockie legionowe Termopile”, płynie to przesłanie:
„Pamiętajmy i to, że wątła jest nić życia ludzkiego, ale jeszcze wątlejsza jest nić pamięci pokoleniowej Polaków, więc nie pozwólmy jej przerwać, gdyż w przeciwnym razie pozostanie po nas „złom żelaza i pusty śmiech pokoleń”.

Urszula Latacz

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Rozstrzygnięcie konkursu historyczno-literacko-plastycznego upamiętniającego bitwę pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem