Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Ojczyznę kochać trzeba i szanować..." czyli o gminnych obchodach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Tradycyjnie, jak każdego roku poczet sztandarowy Zespołu Szkół w Dłużcu (Mateusz Ciepał, Weronika Gomułka, Karolina Pogan) reprezentował naszą placówkę w trakcie gminnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości. To dowód, że patriotyzmu można uczyć się w każdej chwili swojego życia i na różne sposoby. Młodzi ludzie rzadko zdają sobie z tego sprawę jak ważne jest, aby nie wstydzić się symboli narodowych i okazywać im szacunek. Pomocą i drogowskazem służą oczywiście dorośli... nauczyciele. Dziś symboliczne kwiaty przy płycie pamiątkowej Józefa Piłsudskiego złożyli dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz i panie: Aneta Osmęda i Urszula Latacz - to też przejaw patriotyzmu. Trzeba również docenić pasjonatów, którzy pracują w naszej szkole. Mam tu na myśli pana Stanisława Osmendę, który w sposób szczególny interesuje się historią naszego kraju i edukuje w tej kwestii młode pokolenie, któremu na szczęście przyszło żyć w wolnej Polsce.

Urszula Latacz