Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

O szkole

Nasza Szkoła
Od 1 września 2017 roku nasza szkoła ponownie w wyniku reformy oświaty stała się Szkołą Podstawową im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu. Obecnie w jej murach uczy się 201 uczniów wliczając w to dzieci w oddziale przedszkolnym i młodzież w klasach gimnazjalnych.

Do szkoły uczęszczają uczniowie z Dłużca i okolicznych miejscowości: Domaniewic, Kąpiel Wielkich, Kąpiołek i Strzegowej.
Uczniowie naszej szkoły objęci są opieką pielęgniarki szkolnej - Pani Beaty Wypasek, która pełni dyżur w każdą środę w godzinach 800-1430.
Szkoła prowadzi stołówkę szkolną wydającą jednodaniowe posiłki dla ponad 100 uczniów. Za smaczne i urozmaicone posiłki odpowiada Pani Alicja Pasich - kucharka, Pani Wioleta Ogonek i Pani intendent - Edyta Madej.

Baza
Baza dydaktyczna szkoły składa z budynku, w którym od wielu lat funkcjonowała szkoła podstawowa i części oddanej do użytku w roku 2009 obejmującej nowoczesną salę gimnastyczną z zapleczem magazynowym i sanitarnym dostosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych, wraz z pomieszczeniem rekreacyjnym i siłownią.
Budynek główny jest od kilku lat intensywnie remontowany i unowocześniany ze zmianą przeznaczenia niektórych pomieszczeń celem poprawienia funkcjonalności szkoły i dostosowania jej do wymagań, jakie stawia szkole reforma oświaty i oczekiwania dzieci i młodzieży.
Szkoła liczy 9 klas i 2 klasy w oddziałach przedszkolnych, dzieci uczą się w dobrych warunkach lokalowych, klasy są sukcesywnie odnawiane i wyposażane w nowe meble i sprzęt audiowizualny.
Baza dydaktyczna obejmuje pracownie informatyczną ze stałym i bezprzewodowym dostępem do Internetu, pracownię polonistyczną, pracownię matematyczną, pracownię biologiczno-geograficzną i pracownią chemiczną.

Szkoła dysponuje biblioteką, w której zgromadzono 5400 książek.
Uczniowie szkoły podstawowej z klas 0-III i IV-VI posiadają oddzielne szatnie wyposażone w szafki, a uczniowie klas starszych mają do swojej dyspozycji szafki w nowej części szkoły.
Na terenie szkoły i jej otoczenia funkcjonuje monitoring wizyjny złożony z 14 kamer wraz z rejestratorem, co wpływa na bezpieczeństwo uczniów.
Teren szkoły jest ogrodzony, w miejscach dla rekreacji i wypoczynku podczas przerw ułożono kostkę.
Miejsca przeznaczone pod zieloną architekturę obsadzono ponad 200 drzewkami i krzewami ozdobnymi, zasiano trawę, wykonano klomby i ustawiono ławeczki, przez co teren nabrał estetycznego, pełnego zieleni przyrodniczego wyglądu.