Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Konkurs historyczno-literacko-plastyczny upamiętniający 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziały w kolejnej już edycji naszego konkursu, który tradycyjnie odbywać się będzie pod patronatem pani poseł Lidii Gądek, pana burmistrza Adama Zielnika, pana wójta Norberta Bienia i pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza.

W załączeniu regulaminy konkursów.

Konkurs historyczny 2019

Konkurs literacko-plastyczny Krzywopłoty 2019

Załącznik nr 1 Krzywopłoty

Załącznik nr 2 Krzywopłoty

Załącznik nr 3 Krzywopłoty

Urszula Latacz

Wielka nauka dla małych studentów w Wolbromiu! DOŁĄCZ DO NAS

Burmistrz Miasta Wolbrom - Adam Zielnik - zaprasza do Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Wolbromiu.

Gdzie mieszka śpiąca królewna? Jakie zwierzęta możemy spotkać w stawie? Czemu serce nazywane jest pompą dającą życie? Jak dbać o naszą planetę?

To tylko kilka wybranych zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładów Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB przygotowanych przez najlepszych wykładowców akademickich i popularyzatorów nauki współpracujących z Akademią WSB.

5 wykładów w roku w Wolbromiu
2 wykłady extra w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej
2 wizyty studyjne

Inauguracja Roku w Wolbromiu już 26 października 2019 o godz. 12.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu /os. Wł. Łokietka 10/
SPECJALNA OFERTA: 50 zł / za rok za pierwsze dziecko 25 zł / za rok za kolejne!
ZAPISY:
ud.wsb.edu.pl
tel. 32 295 93 15

„Zemsta” Aleksandra Fredry w DK Wolbrom

23 września uczniowie klas najstarszych mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Zemsta” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji z Wrocławia. Doskonale przygotowane przedstawienie przypomniało treść lektury klasie 8, która za kilka miesięcy będzie zdawała egzamin oraz wprowadził w treść komedii uczniów klasy 7.

Bardzo dużo emocji wzbudził występ naszego ucznia Piotra Michnikowskiego, który został poproszony na scenę przez Rejenta i zagrał murarza.

Trudny dla młodych czytelników tekst został przedstawiony przez aktorów w sposób sugestywny i w miarę zrozumiały… reszta należeć będzie do nauczyciela – polonisty.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: „Zemsta” Aleksandra Fredry w DK Wolbrom

Obchody Europejskiego Dnia Języków w SP w Dłużcu

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września.

Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie.

Nasza szkoła uczestniczyła również w obchodach tego święta. Celem było wzbudzenie większego zainteresowania językami obcymi, uświadomienie korzyści płynących z ich nauki oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.

Z tej okazji odbył się konkurs na plakat edukacyjny. Uczniowie przygotowywali w grupach plakaty promujące wcześniej wylosowane kraje Europy. Klasa IV propagowała Francję, klasa V - Austrię, klasa VI - Szwecję i Wielką Brytanię, klasa VII - Hiszpanię, klasa VIII Niemcy i Włochy.

Podczas pracy nad plakatami uczniowie nie tylko poszerzyli wiadomości odnośnie danego kraju, nabyli również cenne umiejętności takie, jak: tworzenie koncepcji plakatu, dokonywanie przemyślanego wyboru odpowiednich materiałów, współpraca w grupie, konstruktywna dyskusja, czy zawieranie kompromisów.

Jury zdecydowało o przyznaniu I miejsca klasie VII za plakat „Hiszpania”, II miejsce – kl. VI za plakat „Szwecja” i III miejsce kl. IV za plakat „Francja”.

Serdeczne gratulacje!

Renata Opiłka, Agnieszka Koryto. Dominika Marchaj, Justyna Żelazna

Czytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków w SP w Dłużcu

Pielęgnujemy dorobek Wielkiego Króla czyli Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona obchodzimy w naszej szkole bardzo uroczyście, bo chcemy pielęgnować pamięć o Wielkim Królu, promować ideały, które nasz patron wcielał w życie i ,dzięki którym z sukcesem realizował swoje pasje.

Jan III Sobieski – człowiek wszechstronnie wykształcony, odważny i charyzmatyczny – to wzorzec osobowy dla współczesnych, poszukujących dróg życiowych nastolatków.

Z okazji święta patrona, dzieci i młodzież naszej szkoły otrzymała zaproszenie do udziału w licznych konkursach.

Wiemy, że jeśli dziecko samodzielnie coś wykona, dotknie, zobaczy, czuje się szczęśliwe, a jednocześnie wynosi z tego naukę. Osiągnęliśmy zatem założony cel – nasze wspólne działania dały uczniom satysfakcję i pozwoliły bliżej poznać czasy, w których żył nasz patron król Jan III Sobieski.

Pan dyrektor mgr Krzysztof Szczepankiewicz wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe.
Na Jego ręce składamy w imieniu nagrodzonych serdeczne podziękowania za te upominki, które sprawiły dużo radości obdarowanym.

Konkurs klasowy na najładniejszą gazetkę o tematyce związanej z osobą Króla Jana III Sobieskiego
I miejsce – klasa VI
II miejsce – klasa IV
III miejsce – klasa V

Konkurs klasowy „Sobieski w wierszu i piosence”
I miejsce – klasa VI
II miejsce – klasa VII
III miejsce – klasa IV i V

Czytaj więcej: Pielęgnujemy dorobek Wielkiego Króla czyli Dzień Patrona Szkoły

Dziesięć tysięcy kroków do Jaskini Jasnej

Tyle kroków zrobili uczniowie klasy IV i V uczestnicząc w dniu 24.09.2019 r pod opieką wychowawców p. Anny Świerczek-Mól i p. Agnieszki Koryto w rajdzie pieszym. Celem wycieczki było poznanie walorów turystycznych najbliższej okolicy. Wśród strzegowskich pól pod niewielkim wzgórzem porośniętym drzewami kryje się bardzo ładna i ciekawa jaskinia zwana Jaskinią Jasną. Jest to jedna z największych jaskiń w okolicy, której główną część stanowi obszerna dobrze oświetlona komora. Jej piękno uwieczniliśmy na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

A. Świerczek-Mól, A. Koryto

Czytaj więcej: Dziesięć tysięcy kroków do Jaskini Jasnej

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie