Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

Dzień Babci i Dziadka

 Styczeń to wyjątkowy miesiąc dla seniorów, bowiem  tym czasie obchodzą Oni swoje Święta: „Dzień Babci” i „Dzień Dziadka”. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłużcu również zadbali o to, aby te szczególne dni spędzić w sposób zjawiskowy. Przygotowali specjalne przedstawienia, których widzami były nasze kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie.

Uroczystości rozpoczęła klasa II, która zaprosiła gości 22 stycznia. Następnie 24 stycznia swoje umiejętności prezentowała grupa 3-4 latków. Dzień później swoją sztukę przedstawiała klasa III.

Spektakle z pewnością przypadły słuchaczom do gustu, o czym świadczyć mogły serdeczne uśmiechy i gromkie brawa. Nie zabrakło także łez wzruszenia, które zakręciły się w niejednym oku. Najważniejszy jest jednak fakt, że dzięki wierszom maluchy przekazały jak ogromną rolę w życiu wnuków odgrywają babcie oraz dziadkowie. To właśnie za wyrozumiałość, troskę i miłość dzieci obdarowały ich własnoręcznie zrobionym prezentami.

Po zakończeniu uroczystości gości spotkali się przy wspólnym stole, na którym znalazł się słodki poczęstunek, przygotowany przez niezastąpionych Rodziców.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Dzień Babci i Dzień Dziadka w oddziale przedszkolnym 3-4-latków

Dzień Babci i Dziadka w klasie 2

Justyna Żelazna

Artystyczne sukcesy naszych uczniów!

1.02.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach odbył się finał V edycji konkursu plastycznego pt.: „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej”. Honorowy patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty. Na konkurs wpłynęło 248 prac z 21 szkół. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Dominik Pandel kl. IVI miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
Martyna Pawłowska  kl. IV II miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
Kamil Ptak kl. IVII miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
Grzegorz Siejka kl. IVwyróżnienie (opiekun Agata Piwowarczyk)

Konkursy plastyczne umożliwiają uczniom wyzwolenie aktywności twórczej, gromadzenie doświadczeń i przeżyć estetycznych, artystycznych i społecznych. Rozwijają wyobraźnię ucznia i jego kreatywność. Wpływają na rozwój jego osobowości, umożliwiają wypowiedź w różnych rodzajach ekspresji, przyczyniają się do prawidłowego rozwoju psychiki, poprzez wyzwalanie pozytywnych emocji.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych artystycznych projektach.

Agata Piwowarczyk

Czytaj więcej: Artystyczne sukcesy naszych uczniów!

Jasełkowy występ dla rodziców i gości

25 stycznia w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami podsumowujące pracę ich dzieci w pierwszym okresie roku szkolnego 2017/2018. Tradycyjnie już, z tej okazji, zaprezentowaliśmy nasze przedstawienie jasełkowe pt. „Dobro dziel bez końca”.

Wspólnie z rodzicami na widowni zasiedli zaproszeni na występ goście w osobach:
Pani poseł Lidii Gądek,
Pani Lidii Malinowskiej - radnej Miasta i Gminy Wolbrom
Pana Mieczysława Piputy - prezesa OSP Dłużec
Pani Beaty Wypasek - pielęgniarki szkolnej
Pani Żanety Zielnik-Kyć - przewodniczącej Rady Rodziców.

Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że są profesjonalistami, bowiem niektórzy zjawili się w szkole mimo choroby. Widzowie mogli podziwiać nie tylko ich wspaniałą grę aktorską, ale i umiejętności wokalne. Było wzruszająco i magicznie. Na szczęście o rejestrację foto i video zadbał pan Stanisław Osmenda :), dlatego też możemy wracać do naszego przedstawienia wielokrotnie.

Również po raz kolejny organizatorki przedstawienia, czyli panie: Urszula Latacz i Renata Opiłka dziękują:

Panu dyrektorowi Krzysztofowi Szepankiewiczowi - za nieocenioną pomoc w realizacji wszelkich pomysłów reżyserskich,
Panu Marianowi Barczykowi - za wykonanie elementów dekoracji,
Pani Renacie Szczęśniak - za pomoc i wykonanie elementów strojów scenicznych,
Natalii Krzysztofowicz - naszej absolwentce za udostępnienie wiersza,
Wiktorii Kiecy – naszej absolwentce za pomoc w zdobyciu muzyki,
wszystkim kolegom i koleżankom nauczycielom z naszej szkoły za wyrozumiałość i dobre słowo.

Czytaj więcej: Jasełkowy występ dla rodziców i gości

„Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” czyli o wizycie w Teatrze Ludowym

29 stycznia uczniowie klas III a, II a i VI, pod opieką pani Urszuli Latacz, pani Renaty Opiłki i pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza, odwiedzili Teatr Ludowy w Krakowie. Celem szczególnym tej wizyty było przedstawienie teatralne pt. „Mały Książę”.

Spektakl przygotowany z myślą o młodym widzu zawierał oprócz oryginalnego tekstu A. de Saint Exupery’ ego wiele efektów specjalnych, jakimi były pokazy żonglerki, jazdy na rowerze jednokołowym czy też świetlne miecze. Wszystko po to, aby przekazać widzom prawdę o życiu… przede wszystkim o tym, żeby pozostawić w sobie chociażby odrobinę dziecka, patrzeć sercem, starać się zrozumieć drugiego człowieka, szukać przyjaciół, doceniać to co się ma…

Młodzi ludzie w rozmowach po spektaklu zwrócili szczególną uwagę na uniwersalne prawdy zawarte w tekście lektury… współczesny świat nie ma na nic czasu, dorośli nie mają prawdziwych przyjaciół i jak mawiał Mały Książę „są zdecydowanie śmieszni”.

Tak więc czasami zatrzymajmy się na chwilę…spędźmy ze sobą czas… „spróbujmy dać się oswoić” :)

Urszula Latacz, Renata Opiłka

Czytaj więcej: „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” czyli o wizycie w Teatrze...

„Z podwórka na stadion, o Puchar Tymbarku”

Dnia 24 stycznia 2018 roku, w hali olkuskiego MOSiR-u, nasi uczniowie wzięli udział w XVII edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarku. Chłopcy zajęli II miejsce w kategorii U10. Warto podkreślić, że wszystkie bramki dla naszej drużyny strzelił Dawid Imiołek. Niestety do następnego etapu awansował tylko zwycięzca turnieju. Gratulujemy i życzymy pierwszego miejsca w kolejnej edycji.

Oto komplet wyników:

ZS Dłużec – AP Champions Olkusz 3 : 3
ZS Dłużec – SP Żurada 1 : 2
SP Żurada – AP Champions Olkusz 1 : 0

Tomasz Grandys

Czytaj więcej: „Z podwórka na stadion, o Puchar Tymbarku”

Jest taki dzień…

Pierwszaki świętują Dzień Babci i Dziadka

Święto Dnia Babci i Dziadka to szczególna okazja, której towarzyszą takie emocje jak uśmiech, wzruszenie, radość, szczęście. Babcia i Dziadek to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego, szczęśliwego dzieciństwa. Chcąc wyrazić swą wdzięczność za miłość i bezgraniczne oddanie, uczniowie klasy I SP wraz z wychowawcą zaprosili 26 stycznia babcie i dziadziusiów na uroczyste obchody ich święta. Zebranych w sali gości uroczyście powitał dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz. W tym dniu sala świetlicy szkolnej stała się sceną, na której pierwszaki zaprezentowały przygotowane wspólnie z wychowawcą, panią Agatą Piwowarczyk przedstawienie jasełkowe. Swój występ uczniowie zakończyli życzeniami i wręczeniem pamiątkowych dyplomów z napisem: „SUPER BABCIA” I „SUPER DZIADEK”. Po części oficjalnej goście zaproszeni zostali na kawę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

Takie spotkania są okazją do bliższego poznania się oraz do wyrażenia podziękowania za ogromną życzliwość, ciepło, wsparcie i bezgraniczną miłość. Dziadkowie to nieoceniony skarb w życiu każdego dziecka. Szczególna nić porozumienia i wyjątkowy autorytet sprawiają, że są oni często bohaterami dzieciństwa, powiernikami młodzieńczych tajemnic
i życiowym punktem odniesienia.

Wychowawca klasy I serdecznie dziękuje rodzicom uczniów za przygotowanie dzieciom pięknych kostiumów i poczęstunku dla zaproszonych gości.
Szczególne podziękowanie kieruje również na ręce Pani Janiny Borowiec za wypożyczenie gipsowych figurek jasełkowych, które stanowiły przepiękną oprawę przedstawienia.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie pierwszej

Agata Piwowarczyk

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu