Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

Dnia 26.02.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Do zawodów stanęły 3 drużyny chłopców: Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 Wolbrom, SP Jeżówka oraz SP Łobzów. Z potyczki między tymi drużynami zwycięsko wyszła drużyna z Wolbromia przed Jeżówką i Łobzowem.

Ciekawiej wyglądała sytuacja wśród dziewcząt, gdzie udział brało 6 drużyn : SP Dłużec, ZS-P nr1 Wolbrom, ZS nr 2 Wolbrom, SP Gołaczewy, SP Jeżówka i SP Łobzów. Rywalizacja wśród żeńskich ekip była bardzo zacięta, akcje długie i żadna z drużyn nie odpuszczała.

Tak po wielu godzinach intensywnej gry można było wyróżnić miejsca na podium. Miejsce 3 zajęła drużyna z ZS nr 2 Wolbrom przed SP Gołaczewy. Ku uciesze  kibiców w finale dziewczęta z SP Dłużec pokonały dobrze dysponowane tego dnia dziewczęta z ZS- P nr 1 Wolbrom 2:0 kolejno: (25:21), (25:19). Mecz obfitował w długie akcje i małą ilość  błędów własnych co tworzyło spójne i miłe dla oka widowisko sportowe.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek na szczeblu powiatowym.

Jakub Kaliś

Czytaj więcej: Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

Bal karnawałowy

22 lutego w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbył się Bal Karnawałowy, w którym wzięły udział dzieci i z oddziałów przedszkolnych, które bardzo pięknie się przebrały. Dlatego wśród nich można było spotkać: wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do sali balowej. Jej wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przy rytmach muzyki, dzieci spędziły ostatnie chwile karnawału. Po zabawie uczestnicy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Agnieszka Sobota
Aleksandra Gromadowska
Anna Osmęda
Paulina Glowacka

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

„Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka”

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, dlatego bardzo uroczyście było obchodzone w Szkole Podstawowej w Dłużcu. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały program artystyczny, na który zaprosiły ukochane Babcie i Dziadków.

11 lutego 2019 r. uczniowie klasy III wystawili spektakl  pt. ,,Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Z wielkim zaangażowaniem wcielili się w rolę postaci baśniowych i przenieśli widzów w magiczny świat. Po zakończonym przedstawieniu pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, życzył zaproszonym gościom dużo zdrowia oraz tego by wnuczęta dostarczały im powodów do dumy i radości.

Następnego dnia, dzieci z oddziału przedszkolnego 5 i 6 latków zaprezentowały krótką inscenizację pt. „Dziadek, stołek i rosołek”. Mali artyści wyrazili swoją miłość recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami.

W środę 13 lutego 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 3 i 4 latków wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie oraz szczerze wyraziły swoje przywiązanie oraz szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. W tym dniu wystąpił również Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Nowe Horyzonty” działający przy wolbromskim Domu Kultury. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami, a wspólne odśpiewanie ,,Sto lat” wywołało wzruszenie wśród zgromadzonych na sali osób.

Każda uroczystość kończyła się poczęstunkiem, który został przygotowany przez rodziców.

Bez wątpienia były to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, pełne wzruszeń, uśmiechów oraz radości.

Agnieszka Sobota, Paulina Głowacka, Aleksandra Gromadowska, Anna Nawrot, Anna Osmęda

Czytaj więcej: „Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka”

„Mały Mistrz Ortografii” – 2019

Dnia 5 lutego 2019 roku odbył się szkolny etap Konkursu „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego”. Do konkursu przystąpili uczniowie:

• Jakub Pałka - klasa II
• Oliwer Ziółkowski - klasa II
• Wiktor Wydymus - klasa II
• Amelia Piputa - klasa II
• Jakub Rolka - klasa II
• Maja Nowak - klasa III
• Amelia Madej - klasa III
• Kacper Gamrat - klasa III
• Maja Gawron - klasa III
• Ariadna Kyć - klasa III
• Julia Bratek - klasa III

Po weryfikacji prac przez Gminną Komisję do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie z klasy III SP:

Maja Nowak
Amelia Madej
Kacper Gamrat

Eliminacje Gminne odbędą się dnia 7 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Dłużcu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

Anna Nawrot

Czytaj więcej: „Mały Mistrz Ortografii” – 2019

Inspirująca przygoda w słonecznej Maladze

W listopadzie 2018 roku nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu rozpoczęli realizację projektu unijnego pod tytułem „The show must go on" - rozwijanie umiejętności językowych poprzez teatr. Projekt napisany przez nauczycielki języków obcych: Anetę Osmędę i Agnieszkę Koryto oraz pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). W ramach tego projektu nauczyciele SP w Dłużcu uczestniczyli w szkoleniach w Hiszpanii.

Nasza przygoda rozpoczęła się 2 lutego 2019 roku, kiedy sześcioosobowa grupa nauczycieli wyleciała z lotniska w Krakowie do Malagi. Andaluzję pokochaliśmy od pierwszego dnia – piękne plaże, słońce, palmy, tętniące życiem centrum miasta. Klimat wybrzeża Costa del Sol charakteryzuje się 300 słonecznymi dniami w roku i średnią temperaturą  18 °C. Klimat oraz  pogoda sprawia, iż na ulicach rosną palmy oraz drzewka pomarańczowe. Dla nas był to niezwykle piękny i egzotyczny widok. Malaga to również miasto, w którym urodził się Pablo Picasso. Mieliśmy okazję podziwiać prace tego wybitnego artysty w Muzeum Picassa. Do Hiszpanii polecieliśmy jednak przede wszystkim po to, by nauczyć się czegoś nowego.

Nauczycielki języka angielskiego Aneta Osmęda i Justyna Żelazna uczestniczyły w szkoleniu pt. „4 C's: Communication, Collaboration, Creativity and Critical thinking”, zorganizowanym przez IDevelop Teacher Training Provider. Szkolenie prowadziła pełna energii i zaangażowania Ana Aurora Carrasco García, która opowiadała, jak rozbudzić w uczniach kreatywność, jak nauczyć krytycznego myślenia, dobrej współpracy i komunikacji.
Pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz oraz panie: Agnieszka Koryto, Anna Osmęda i Anna Świerczek-Mól uczestniczyli w Intensywnym Kursie Języka Angielskiego. W ramach szkolenia poznali również formy teatralne, które są wykorzystywane w nauce języka angielskiego. Kurs prowadziła niezwykle sympatyczna nauczycielka z Irlandii – Riah Geddis. Szkolenia miały formę warsztatów i wymagały dużego zaangażowania ze strony uczestników.

Czytaj więcej: Inspirująca przygoda w słonecznej Maladze

Matematyczny „DEXTER” – 2019

Dnia 31 stycznia 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Matematycznego „Dexter”. Do konkursu przystąpili uczniowie z klasy III SP:

Amelia Madej
Julia Bratek
Hubert Przybylik
Maja Nowak
• Kacper Gamrat

Po weryfikacji prac przez Komisję Gminną do II etapu zakwalifikowali się:

Kacper Gamrat
Amelia Madej
Julia Bratek

Wymieni uczniowie zmierzą się w etapie gminnym, który odbędzie się 28 lutego 2019 roku w Zespole Szkół w Wolbromiu ul. Pod Lasem 1.

Gratuluję wszystkim uczestnikom, a zwycięzcą życzę dalszych sukcesów.

Anna Nawrot

Czytaj więcej: Matematyczny „DEXTER” – 2019

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie