Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Nowy dziennik elektroniczny w naszej szkole

Szanowni Państwo

Od bieżącego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu funkcjonuje dziennik elektroniczny UONET+ firmy Vulcan.

Aby rodzic ucznia lub uczeń mógł uzyskać dostęp do dziennika elektronicznego powinien podać wychowawcy klasy swój adres e-mail, który jest loginem i służy do zalogowania się do dziennika.

Strona logowania do dziennika elektronicznego https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminawolbrom

Instrukcja pierwszego logowania.

E-dziennik dla rodziców i uczniów - instrukcje

https://www.vulcan.edu.pl/programy/e-dziennik-uonet-87#gotosekcja1631

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020

Podręczniki do klasy I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie otrzymają w ramach rządowego programu zapewnienia bezpłatnego dostępu do materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych. Jedynie podręczniki do oddziałów przedszkolnych, religii i wychowania do życia w rodzinie nie zapewnia program ministerialny. Rodzice nabywają je we własnym zakresie. W klasach IV-VI szkoły podstawowej lekcje języka niemieckiego są lekcjami dodatkowymi i również do tego przedmiotu podręczniki muszą być zakupione przez rodziców.

Podręczniki do wychowania do życia w rodzinie nie będą wymagane w roku szkolnym 2019/2020.

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 do zakupu przez rodziców wersja docx

Do oddziału przedszkolnego 5/6-latków prosimy rodziców o zakup jeszcze książki do języka angielskiego. Aktualna wersja książek do zakupu przez rodziców poniżej.

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 do zakupu przez rodziców wersja 2 docx

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 wersja pdf

Zaczynamy rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole

Punktualnie o godzinie 9.30 2 września w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, zebrani na sali gimnastycznej odśpiewali hymn narodowy i wysłuchali przemówienia pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza.

Gospodarz naszej szkoły powitał również gości, którzy zaszczycili swoją obecnością tak ważną uroczystość, a byli to: pani poseł Lidia Gądek, ksiądz Andrzej Michniewski, pani dyrektor MOOS Dorota Świerczek, radny pan Czesław Gbyliczek, dyrektor biura poselskiego i radny powiatowy pan Tomasz Bargieł, prezes OSP Dłużec pan Mieczysław Piputa.

Zaproszeni goście złożyli uczniom, ich rodzicom, dyrekcji i gronu pedagogicznemu najlepsze życzenia na nowy rok szkolny.

Następnie uczniowie: Eryk Banyś, Kacper Marchajski, Wiktoria Latacz, Emilia Witek, Filip Dachowski, Karolina Żurek i Magdalena Szczęśniak zaprezentowali przygotowany wspólnie z panią Urszulą Latacz program artystyczny. Upamiętniał on tragiczne wydarzenia sprzed osiemdziesięciu lat oraz zawierał życzenia wszelkiej pomyślności dla całej społeczności szkolnej.

Kolejnym elementem uroczystości było zapoznanie uczniów z ich wychowawcami, a będą to:
oddział przedszkolny 3-4 latki mgr Izabela Ławik
oddział przedszkolny 5-6 latki mgr Lidia Komperda
klasa 1 mgr Anna Osmęda
klasa 2 mgr Justyna Żelazna
klasa 3 mgr Agata Piwowarczyk
klasa 4 mgr inż. Anna Świerczek-Mól
klasa 5 mgr Agnieszka Koryto
klasa 6 mgr Jerzy Zyguła
klasa 7 mgr Renata Opiłka
klasa 8 mgr Urszula Latacz.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na pierwszą w tym roku lekcję wychowawczą, na której omówiono zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Oby ten rok był pełen pasji, uśmiechu, sukcesów, spełnionych marzeń. Powodzenia.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Urszula Latacz

Ósmoklasiści z Dłużca najlepsi w powiecie!

Rok szkolny 2018/2019 był rokiem pełnym wyzwań, wyzwań zupełnie nowych, wśród których dominowało przygotowanie naszych uczniów do dwóch różnych egzaminów. Mamy tutaj na myśli egzamin gimnazjalny  oraz przeprowadzany po raz pierwszy egzamin ósmoklasisty.

Bardzo milo nam poinformować, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu wykazali się niezwykła pracowitością i wspólnie osiągnęli bardzo duży sukces egzaminacyjny.

O tym, że nasi gimnazjaliści piszą dobrze swoje egzaminy świadczy nie tylko tegoroczne II miejsce w gminie z historii i III miejsce w gminie z języka polskiego, ale przede wszystkim dodatni wskaźnik EWD klasyfikujący naszą szkołę jako szkołę sukcesu.

Ale tym razem chcielibyśmy zwrócić uwagę na sukces naszych ósmoklasistów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki z każdej części egzaminu:

Język polski - średnia 78% - I miejsce w Gminie Wolbrom, II miejsce w powiecie olkuskim
Matematyka - średnia 61% - I miejsce w Gminie Wolbrom, I miejsce w powiecie olkuskim
Język angielski - średnia 69% - I miejsce w Gminie Wolbrom.

Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy sukcesów w szkołach średnich, do których jak wiemy dostali się bez problemu.

Gratulujemy również nauczycielom: pani mgr inż. Annie Świerczek-Mól, pani Anecie Osmędzie, pani Dominice Marchaj i pani Urszuli Latacz, bez zaangażowania których ten sukces nie byłby możliwy.

Atmosfera, odpowiednie metody nauczania, dobry kontakt miedzy uczniem a nauczycielem, świetnie wyposażone sale lekcyjne, współpraca, uśmiech, zaangażowanie, pasja… to wszystko oferuje swoim uczniom Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Ósmoklasiści z Dłużca najlepsi w powiecie!

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie