Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Miłość do ojczyzny może okazać każdy, czyli o uroczystościach rocznicowych w naszej szkole

15 listopada w ramach lekcji wychowawczej starsze klasy naszej szkoły wzięły udział w konkursie patriotycznym.

Jury w składzie: pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz oraz panie: Agata Piwowarczyk, Iwona Chojnacka i Anna Osmęda oceniało klasy w dwóch kategoriach: plakat upamiętniający rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wykonanie piosenki patriotycznej.

Wszyscy uczniowie doskonale przygotowali się do rywalizacji, tym bardziej, że nagrodą dla zwycięskich klas był grudniowy tydzień bez sprawdzianów lub kartkówek.

W ciągu godziny w naszej szkole rozbrzmiewała muzyka i śpiew, które świadczą o wielkim patriotyzmie uczniów i ich nauczycieli.

Zazwyczaj podczas akademii rocznicowych swoje zdolności recytatorskie prezentują wybrani, tym razem zaangażowani zostali wszyscy uczniowie.

Po konkurencji wyniki są następujące:
I miejsce – klasa IV
II miejsce – klasa V
III miejsce – klasa VI.
Gratulujemy i cieszymy się z tak dużego zaangażowania całej społeczności szkolnej.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Konkurs patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Urszula Latacz, Renata Opiłka

 

Szkoła do hymnu

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu".

10 listopada 2021 r. o godz. 11:11 uczniowie wszystkich klas uroczyście odśpiewali cały hymn państwowy.

Inicjatorem akcji są: Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży, którzy zaprosili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do odśpiewania w środę o symbolicznej godzinie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych, jest również jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną.
W tym roku szkolnym nasz hymn uświetniła grą na instrumencie uczennica klasy VII - Maja Grabowska.

Szkoła do hymnu - występ uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu

 Renat Opiłka, Urszula Latacz, Marzena Krężel

Czytaj więcej: Szkoła do hymnu

Niezwykła uroczystość, czyli o ślubowaniu klas pierwszych

21 października odbyła się w naszej szkole tradycyjna, ale i niezwykła uroczystość- ślubowanie klas pierwszych.

W tym roku szkolnym możemy się cieszyć tym, iż poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu oficjalnie wstąpiło aż 31 dzieci.

Rozpoczęliśmy od powitania gości, którymi byli:

Pani Lidia Gądek - przyjaciel szkoły

Pani Edyta Żuchowicz-Reszka (w podwójnej roli: mamy i przedstawiciela Organu prowadzącego)

Pan Piotr Zapart - Przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu

Pani Beata Wypasek - pielęgniarka szkolna

oraz rodzice pierwszoklasistów, przedstawiciele klas starszych oraz Samorządu Uczniowskiego.

Główni aktorzy uroczystości powitali zebranych „Polonezem”, dostojnie i uroczyście odtańczyli tradycyjny polski  taniec, doskonale przygotowani przez panie: Annę Barczyk i Karolinę Słaboń.

Następnie usłyszeliśmy jak bardzo są przygotowani do nauki szkolnej, jak bardzo kochają swoją ojczyznę i znają zasady dobrego zachowania. Po krótkim programie artystycznym wszyscy mogli orzec, że jak najbardziej pierwszoklasiści powinni być pasowani na uczniów naszej szkoły.

Po odśpiewaniu hymnu i złożeniu uroczystego ślubowania, każdy z najmłodszych został pasowany, najpierw szablą szlachecką przez pana Piotra Zaparta, a potem tradycyjnie ołówkiem przez pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza, na ucznia Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu. Następnie wszyscy pasowani mogli odbić swój palec w kronice szkolnej na pamiątkę tej uroczystości.

W poczet uczniów zostali przyjęci:
1.    Żezała Igor
2.    Madej Dawid
3.    Sojka Kamila
4.    Imiołek Krzysztof
5.    Bielatowicz Kaja
6.    Skóra Dominik
7.    Urbańska Malwina  
8.    Witek Maksymilian
9.    Sapiechowska Zofia
10.    Nocoń Krystian
11.    Bielatowicz Sara
12.    Gbyl Maciej
13.    Piputa Natalia
14.    Ziółkowski Oskar
15.    Dudek Oliwia
16.    Knap Alan
17.    Roch Maja
18.    Posyłek Mikołaj
19.    Lis Aleksandra
20.    Bąchór-Gamrat Filip
21.    Wrońska Oliwia  
22.    Bąchor Kamil
23.    Opiłka Maja  
24.    Latacz Alan
25.    Mendak Joanna
26.    Borowiec Wojciech
27.    Sypień Lena  
28.    Wiktor  Emil
29.    Reszka Karolina
30.    Palacz Natan
31.    Fik Zuzanna

Czytaj więcej: Niezwykła uroczystość, czyli o ślubowaniu klas pierwszych

Z wizytą w Chęcinach

W piątek 05.11.2021r. uczniowie klas IV,V i VI  wraz z opiekunami: panią Renatą Opiłką, panią Urszulą Latacz i panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem byli na ciekawej wycieczce w Chęcinach.

Pierwszym punktem, naszego wyjazdu okazały się zachowane w bardzo dobrym stanie ruiny Zamku Królewskiego.

Potężne baszty dominują nad okolicą i widoczne są już z trasy biegnącej do Krakowa, bo znajduje się  on na grzbiecie skalistego wzgórza (367 m. n.p.m.).

Na zamku można było przenieść się w czasy średniowiecza.

Powitał nas przewodnik w historycznym stroju, na dziedzińcu stały narzędzia tortur, był skarbiec pełen  kosztowności, a na krużgankach i w baszcie można było podziwiać galerię zdjęć. Chętni weszli na wieżę, tam mieści się punkt widokowy, skąd przy ładnej pogodzie widać wierzchołki Tatr.

Następnie udaliśmy się do znajdującego się w niewielkiej odległości Centrum Nauki Leonardo da Vinci, to drugi co do wielkości, po warszawskim Centrum Kopernik, park nauki w Polsce.

To było symboliczne połączenie tradycji z nowoczesnością. Za jednym razem otrzymaliśmy możliwość poznania historii i najnowszych technologii.

Czytaj więcej: Z wizytą w Chęcinach

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

„Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ.”

Henry Adams

18 października na lekcji wychowawczej wspólnie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, święto uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy również biorą udział w procesie edukacyjnym.

Klasa V wraz z wychowawcą panią Urszulą Latacz przygotowała krótki program artystyczny oraz specjalny układ taneczno- akrobatyczny. Bez żalu wspominaliśmy zdalne nauczanie i wypominaliśmy „grzeszki nas wszystkich”.  Poczucie humoru i dystans do siebie to też ważny element życia szkolnego.

Na zakończenie programu artystycznego przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Adam Pieklak złożył wszystkim pedagogom serdeczne życzenia :).

Następnie pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz pogratulował: pani Renacie Opiłce, pani Agacie Piwowarczyk i panu Jerzemu Zygule otrzymania Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie wyróżniającym się pedagogom pracującym w naszej szkole Nagród Dyrektora, a byli to:
pani Anna Barczyk, pani Anna Osmęda, pani Anna Świerczek-Mól, pani Marzena Krężel, pani Iwona Chojnacka, pani Anna Płaszczyk, pani Anna Stasiek, pani Agnieszka Koryto i pani Urszula Latacz.

Z uśmiechem na ustach celebrowaliśmy powrót do normalności.

Wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej życzymy, zdrowia, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu, którym jest kształcenie młodego pokolenia i zdobywanie wiedzy oraz umiejętności.

Urszula Latacz

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Dzień Edukacji Narodowej

Wycieczka do Smart Planet Kids

28  października uczniowie klas II i III uczestniczyli w wycieczce do Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy, które mieści się w Katowicach. Miejsce to zostało podzielone na strefy, a  każda z nich daje możliwość kreatywnej zabawy, eksperymentowania, ćwiczenia percepcji, motoryki i wyobraźni.

Dzieciom najbardziej podobała się strefa, w której nauczyły się, czym jest recykling i dlaczego należy segregować śmieci. Etap po etapie wykonywały proces recyklingu- zaczynając od sortowania, przez czyszczenie chemiczne i suszenie odpadów, po wytłaczanie. Empiryczne poznanie tego procesu sprawiło, że dzieci chętniej wprowadzają poznane nawyki w życie. Wielką kreatywnością wykazały się również, gdy tworzyły na tablicy rozmaite świetlne rysunki oraz budowały różne konstrukcje z piankowych klocków.

Uczniowie wrócili zachwyceni i bogaci w nowe doświadczenia. Dla nas nauczycieli jest to doskonałe potwierdzenie teorii, że dzieci najlepiej i najwięcej uczą się poprzez zabawę.

Anna Osmęda, Agata Piwowarczyk, Anna Osuch

Czytaj więcej: Wycieczka do Smart Planet Kids

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie