Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

Absolwentka Szkoły w Dłużcu stypendystką ASSIST

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain

Z wielką radością i satysfakcją Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dłużcu przyjęli informację, że w gronie tegorocznych stypendystów organizacji ASSIST (American Secondary Schools for International Students and Teachers) znalazła się absolwentka naszej szkoły, Oliwia Bryzik.

Program stypendialny Assist umożliwia najzdolniejszym uczniom z całego świata, spędzenie jednego roku szkolnego w renomowanej, prywatnej szkole średniej w USA. W tym roku stypendia otrzymały tylko 4 osoby w Polsce. Taka sytuacja nie zdarza się często, dlatego jesteśmy bardzo dumni z Oliwii.

Procedura rekrutacyjna programu stypendialnego Assist była dużym wyzwaniem, wymagającym nie tylko świetnej znajomości języka angielskiego, ale także dużej wiedzy ogólnej. Niezwykle ważnym elementem składania aplikacji były listy polecające. Pan Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, Pani Aneta Osmęda i Pani Anna Świerczek-Mól napisali listy rekomendacyjne dla Oliwii, w języku angielskim. Nasza absolwentka wspierana przez szkołę i rodziców zwycięsko przeszła wszystkie etapy rekrutacji i przyszły rok szkolny spędzi w prestiżowej amerykańskiej szkole średniej w Putney, w stanie Vermont. Czesne w tej szkole wynosi 60 tys. dolarów.

Oliwia będąc uczennicą naszej szkoły, brała udział w wielu konkursach języka angielskiego, niemieckiego, polskiego, matematyki, historii, przyrody i osiągała w nich wspaniałe wyniki. Jej sukcesy zawsze były powodem do dumy i promowały szkołę w środowisku lokalnym.  Umiejętności językowe uczennicy są znakomite. Oliwia ze względu na znaczące sukcesy została wybrana, na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Absolwentką Roku.

Oliwia jest osobą kreatywną, rzetelną, ciekawą świata i wytrwałą w dążeniu do celu. Dlatego z pewnością poradzi sobie w nowym środowisku. Zdecydowanie zasłużyła na to, żeby kontynuować rozwój swoich umiejętności i talentów.

Nic bardziej nie cieszy nauczyciela, jak sukcesy jego uczniów.

Gratulujemy Oliwii oraz życzymy, by spełniły się jej się wszystkie plany i marzenia.

We are proud of you Oliwia.

Aneta Osmęda

Czytaj więcej: Absolwentka Szkoły w Dłużcu stypendystką ASSIST

Uczennice naszej szkoły finalistkami XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”

7 czerwca 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej im. H. Marusarzówny w Zębie obył się finał XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”.  Celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata, a także kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych oraz literackich. Na konkurs wpłynęło ponad 900 prac z  całego województwa. XVII edycję konkursu objął swoim patronatem Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Wśród zwycięzców i wyróżnionych znaleźli się w tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły. Na gali finałowej w obecności pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza i nauczyciela plastyki Agaty Piwowarczyk nagrodę za zajęcie II miejsca odebrała uczennica klasy VII Magdalena Kiwior. W konkursie tym wyróżniona została również Kamila Karolczyk uczennica klasy III gimnazjum.

Zwyciężczyniom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

Agata Piwowarczyk

Czytaj więcej: Uczennice naszej szkoły finalistkami XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron...

O problemach współczesnego świata - sukces Anny Paci i Natalii Makowskiej w VII Powiatowym Konkursie na Twórczość Literacką

Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły, a dokładnie uczennice, wzięły udział w Powiatowym Konkursie na Twórczość Literacką. Tegoroczny temat pracy brzmiał: „Ja i mój świat wobec wyzwań współczesności”.

Zarówno praca Anny Paci jak i Natalii Makowskiej znalazły uznanie w oczach jury, które postanowiło przyznać Ani – I miejsce, a Natalii wyróżnienie. Dziewczęta odebrały nagrody w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na ul. Kochanowskiego w Olkuszu wspólnie ze swoją polonistką - Urszulą Latacz. Oprócz nagród, szczególnym wyróżnieniem będzie umieszczenie prac naszych uczennic w kolejnym tomiku twórczości młodzieży olkuskiej.

„Nie chodzi o to, jak wielkie jest wyzwanie, liczy się tylko, jak wielki jesteś ty”… a Ania i Natalia wykazały się nie tylko zdolnościami pisarskimi, ale i wielką wrażliwością na to co dzieje się wokół nas. Zwróciły uwagę na brak tolerancji, czasu i utratę wartości, które powinny być dla człowieka priorytetowe.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów pisarskich.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: O problemach współczesnego świata - sukces Anny Paci i Natalii Makowskiej w VII Powiatowym...

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Polubić Matematykę”

13 czerwca w budynku Zespołu Szkół w Gołaczewach odbył się po raz kolejny Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Polubić Matematykę”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. Zgodnie z regulaminem naszą szkołę mogli reprezentować tylko pojedynczy uczniowie z klas IV-VI, stąd konieczne było przeprowadzenie klasowych eliminacji. Ostatecznie w skład reprezentacji SP Dłużec weszli:
Dawid Dygas kl. IV
Joanna Pasich kl. V
Maciej Bomba kl. VI
Natalia Makowska kl. VII
Z dobrej strony zaprezentowała się Natalia zajmując w swojej kategorii III miejsce. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy sukces Natalii w tego typu konkursach.

Anna Świeczek-Mól, Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Polubić Matematykę”

„Języki otwierają drzwi do Europy” – czyli Dzień Promocji Szkoły Podstawowej w Dłużcu

9 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Promocji Szkoły pod hasłem „Języki otwierają drzwi do Europy”. W tym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

Na wstępie Pan Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz powitał przybyłych gości: Panią Poseł na Sejm RP Lidię Gądek, Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, Społecznego Doradcę Burmistrza Bożenę Konieczną, Sołtysa wsi Dłużec Mariana Barczyka, Sołtysa wsi Strzegowa Czesława Gbyliczka, Przewodniczącą Rady Rodziców Żanetę Zielnik- Kyć, panie z Kół Gospodyń Wiejskich (Dłużec, Kąpiele Wielkie, Kąpiołki, Strzegowa) oraz rodziców i uczniów.

Następnie organizatorki imprezy: panie Aneta Osmęda, Agnieszka Koryto i Paulina Strózik-Plewa zaprosiły na krótką podróż po Europie. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji krajów Unii Europejskiej. Dzieci z klasy II pod opieką pani Anny Nawrot i Aleksandry Głowackiej pięknie zatańczyły Poloneza. Klasa IV zaprezentowała Włochy, później na scenie pojawiła się Brytyjska Rodzina Królewska, Beatlesi wjechali na scenę double-deckerem i zaśpiewali „Help”. Klasa VI przedstawiła Francję. Następnie klasa VII pod opieką pani Agnieszki Koryto wprowadziła nas w klimat Oktoberfestu, uczniowie w strojach bawarskich tańczyli w takt muzyki folkowej, a Nikola Tabor jodłowała razem z Takeo Ischi. Z kolei klasa II gimnazjum, którą przygotowała pani Paulina Strózik-Plewa, dała nam odczuć namiastkę atmosfery Irlandii tańcząc ich taniec narodowy, a klasa III gimnazjum przedstawiła Hiszpanię.

Jako zwieńczenie prezentacji krajów Unii Europejskiej został odśpiewany hymn „Oda do radości” przez uczennicę kl. VII Nikolę Tabor.

Kolejnym elementem występów artystycznych był Musical „Grease” w wykonaniu uczniów klasy I pod opieką pani Anety Osmędy. W rolę Johna Travolty wcielił się Jakub Komperda. Olivię Newton-John zagrała Laura Lis. Dzieci z klasy I zatańczyły do piosenek „You`re the one that I want” i „Summer Nights”. Występ uczniów  doczekał się  owacji na stojąco od pozytywnie zaskoczonej publiczności. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały cudownie, spełniając tym samym jedno z zawodowych marzeń nauczycielki języka angielskiego.

Czytaj więcej: „Języki otwierają drzwi do Europy” – czyli Dzień Promocji Szkoły Podstawowej w Dłużcu

„Godka krakowska 2018” - o kultywowaniu tradycji i sukcesach naszych uczennic

17 czerwca silna reprezentacja naszej szkoły udała się do Modlnicy, gdzie odbywał się kolejny już festiwal gwary i tradycji krakowskiej „Godka Krakowska”.

W tym roku wzięliśmy udział w czterech konkursach. W fotograficznym: Wiktoria Ziółkowska, Anna Siejka i Oskar Świerczek. W teatralnym: Paulina Krzysztoforska, Angelika Nowak, Filip Nowak oraz w poetyckim: Kinga Graca i Angelika Nowak. Nasza szkoła wzięła też udział w konkursie na tradycyjny krakowski sernik, gdzie swoimi umiejętnościami wykazała się pani Wioleta Ogonek.

Miło nam poinformować, że tak jak w poprzednich edycjach festiwalu o zasięgu wojewódzkim, tak i teraz nasi uczniowie otrzymali cenne nagrody. Kinga Graca zajęła I miejsce w konkursie poetyckim, a Angelika Nowak otrzymała wyróżnienie.

Ponadto nasz sernik zajął III miejsce w konkursie.

Z głowami pełnymi pomysłów na następną edycję wracaliśmy do domów. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom festiwalu. A szczególne podziękowania składam na ręce pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza za pomoc, motywację i determinację, które doprowadziły, że uczestniczyliśmy w konkursach.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: „Godka krakowska 2018” - o kultywowaniu tradycji i sukcesach naszych uczennic

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu