Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

OMNIBUS 2019 – etap szkolny

14 lutego 2019 r.  został przeprowadzony etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu „Omnibus”. W ramach konkursu uczniowie z klas I-III zmagali się z zadaniami w odpowiednich kategoriach wiekowych. Celem konkursu było praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy oraz  umiejętności praktycznych  i teoretycznych w każdej z klas. Ocenie podlegały prace, które zdobyły największą ilość punktów, wpływ na wynik miała również kolejność oddawania prac. Komisja szkolna wyłoniła trzech zwycięzców z każdej z klas najmłodszych. Zostali nimi:

OMNIBUS KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DŁUŻCUJULIA GROJEC (opiekun – pani Justyna Żelazna)

OMNIBUS KLASY DRUGIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DŁUŻCUMAKSYMILIAN BOROWIEC (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)

OMNIBUS KLASY TRZECIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DŁUŻCU - KACPER GAMRAT (opiekun – pani Anna Nawrot)

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnym etapie, który odbędzie się 14 marca w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Wolbromiu.

Justyna Żelazna

Czytaj więcej: OMNIBUS 2019 – etap szkolny

Rekrutacja do oddzialów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu

Szanowni Państwo

Na rok szkolny 2019/2020 obowiązuje elektroniczny system rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wolbrom. Dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych rodzice rekrutują od 11 marca 2019 r. pod adresem:

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminawolbrom

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji zawarte są w linku poniżej.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

Dnia 26.02.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Do zawodów stanęły 3 drużyny chłopców: Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 Wolbrom, SP Jeżówka oraz SP Łobzów. Z potyczki między tymi drużynami zwycięsko wyszła drużyna z Wolbromia przed Jeżówką i Łobzowem.

Ciekawiej wyglądała sytuacja wśród dziewcząt, gdzie udział brało 6 drużyn : SP Dłużec, ZS-P nr1 Wolbrom, ZS nr 2 Wolbrom, SP Gołaczewy, SP Jeżówka i SP Łobzów. Rywalizacja wśród żeńskich ekip była bardzo zacięta, akcje długie i żadna z drużyn nie odpuszczała.

Tak po wielu godzinach intensywnej gry można było wyróżnić miejsca na podium. Miejsce 3 zajęła drużyna z ZS nr 2 Wolbrom przed SP Gołaczewy. Ku uciesze  kibiców w finale dziewczęta z SP Dłużec pokonały dobrze dysponowane tego dnia dziewczęta z ZS- P nr 1 Wolbrom 2:0 kolejno: (25:21), (25:19). Mecz obfitował w długie akcje i małą ilość  błędów własnych co tworzyło spójne i miłe dla oka widowisko sportowe.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek na szczeblu powiatowym.

Jakub Kaliś

Czytaj więcej: Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

Dnia 04.03.2019 roku w Gimnazjum nr 3 w Olkuszu odbyła się kolejna edycja Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Były to zawody rangi powiatu. Naszym dziewczętom towarzyszyły drużyny z Olkusza, Rodak, Krzykawy i Bukowna. Grano systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na sportowo wysokim poziomie. Świadczyć może o tym fakt że szeregi drużyny z Rodak zasiliło kilka zawodniczek  doświadczonych grami w młodszej drużynie Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Niemniej jednak nie pomogło to w osiągnięciu miejsca na podium. I tak 3 miejsce przypadło gospodarzom z Olkusza, 2 zaś pogromczyniom gospodarzy - zespołowi z Dłużca.

1 miejsce zdobyły niepokonane dziewczęta z Bukowna.

Jesteśmy dumni z dobrego występu naszych dziewcząt. Raz jeszcze udowodniły charakter i wolę walki.

Gratulujemy!

Jakub Kaliś

Czytaj więcej: Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

Bal karnawałowy

22 lutego w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbył się Bal Karnawałowy, w którym wzięły udział dzieci i z oddziałów przedszkolnych, które bardzo pięknie się przebrały. Dlatego wśród nich można było spotkać: wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do sali balowej. Jej wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przy rytmach muzyki, dzieci spędziły ostatnie chwile karnawału. Po zabawie uczestnicy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Agnieszka Sobota
Aleksandra Gromadowska
Anna Osmęda
Paulina Glowacka

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

Doskonała zabawa i szczytny cel - czyli o wizycie podopiecznych i pracowników OREW Wolbrom w naszej szkole

4 marca w naszej szkole pojawili się niezwykli goście. Byli to podopieczni i pracownicy Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu.

Przygotowali oni dla uczniów specjalny występ muzyczny oraz przedstawienie teatralne pt. „Rzepka”. Doskonała gra aktorska, wyśmienita oprawa muzyczna sprawiły, że bawiliśmy się doskonale, a dodatkowo połączył nas szczytny cel. Po występie bowiem mieliśmy okazję wesprzeć remont dawnego budynku Zespołu Szkół w Kluczach, który zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali dla swoich pociech pieniążki do puszki.

Takie spotkania integracyjne to dla naszych uczniów niezwykłe przeżycie, a współpraca z OREW Wolbrom to dla nas zaszczyt. Dziękujemy za świetną zabawę i mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Doskonała zabawa i szczytny cel - czyli o wizycie podopiecznych i pracowników OREW Wolbrom w naszej szkole

Urszula Latacz

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie