Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej.

19 marca w Szkole Podstawowej w Łobzowie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnoposkiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Dobrze zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły w składzie: Magda Kiwior, Gabrysia Gamrat i Natalia Makowska. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z czterdziestu pytań. Magda i Gabrysia bez trudu przeszły ten szczebel awansując do finału. W finale uczestnicy musieli odpowiedzieć na 5 pytań otwartych. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Magdy, która zajmując II miejsce będzie reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej.

Niezwykła lekcja tolerancji, akceptacji i przyjaźni

„Wielkość przejawia się nie w sile, lecz we właściwym jej wykorzystaniu. Największym człowiekiem jest ten, kto swoją siłą potrafi porwać najwięcej serc”.

R.J. Palacio z książki Cudowny chłopak

8 marca uczniowie klasy III, IV, V, VI, i II gimnazjum wraz z opiekunami udali się do Domu Kultury w Wolbromiu na wzruszający film pt. „Cudowny chłopak”, oparty na powieści R.J. Palacio. Głównym bohaterem filmu jest 10-letni Auggie, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Chłopak ukrywa swą twarz przed światem, chodząc przez większość czasu w hełmie astronauty. Jego rodzice podejmują decyzję, że po latach nauczania w domu, nadeszła pora, aby Auggie poszedł w końcu do szkoły i zmierzył się ze światem oraz ludźmi. Auggie w szkole doświadcza poniżenia i braku tolerancji. Rówieśnicy są dla niego okrutni i złośliwi. Jednak z biegiem czasu, kiedy poznają Auggiego lepiej, dowiadują się jaki jest inteligentny i zabawny, zmieniają swoje nastawienie względem głównego bohatera. Kontakt z innymi uczniami odmienia chłopca, odmienia również jego rówieśników.

Auggie to wspaniały chłopak, który porwał nasze serca. Nasi uczniowie obejrzeli film z dużym zainteresowaniem, można było dostrzec również łzy wzruszenia. „Cudowny chłopak” to poruszająca opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. Opowieść, która uczy empatii i wrażliwości na drugiego człowieka. Pamiętajmy o tym, że to „czyny są naszymi pomnikami".

Po filmie wychowawcy otrzymali materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas lekcji wychowawczej.

A my, jak przyjęlibyśmy Auggiego w naszej szkole? Czy bylibyśmy tolerancyjni? Czy uświadamiamy sobie konsekwencje dokuczania i czynienia innym krzywdy?  Na lekcji wychowawczej odpowiemy sobie na te pytania.

Aneta Osmęda

Czytaj więcej: Niezwykła lekcja tolerancji, akceptacji i przyjaźni

Rekrutacja 2018/2019

Szanowni Rodzice!

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 5 marca 2018 roku.

Do oddziału przedszkolnego rekrutacja odbywa się elektronicznie poprzez stronę

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gminie Wolbrom

Do klasy pierwszej rekrutacja odbywa się tylko w wersji papierowej.

 Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w Strefa Rodzica -> Rekrutacja 2018/2019

Zawody miejsko-gminne w piłce siatkowej

12 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wolbromiu odbyły się miejsko- gminne zawody w piłce siatkowej.  Mecze stały na wysokim poziomie a wyniki ważyły się do samego końca. W meczu otwarcia turnieju chłopcy po wyrównanym meczu wygrali z Jeżówką, a w drugim meczu już bardzo pewnie pokonali Łobzów. W ostatnim starciu z Wolbromiem chyba wkradło się nieco rozluźnienia w nasze szeregi, gdyż po wysoko wygranym pierwszym secie nasza drużyna przegrała kolejne dwa sety i cały mecz. Aby wyłonić zwycięzcę zawodów należało podliczyć małe punkty, gdyż wraz z drużyną z Jeżówki mieliśmy tyle samo dużych punktów oraz taki sam stosunek setów. Jednak dzięki zdecydowanie lepszemu bilansowi małych punktów wyprzedziliśmy naszych przeciwników i ostatecznie chłopcy zajęli I miejsce!

Dziewczyny również świetnie się spisały. W pierwszym meczu po zaciętym pojedynku zwycięzcę meczu wyłonił tie break, który rozgrywał się „na przewagi”. Próbę nerwów lepiej wytrzymała nasza drużyna i wygrała z Łobzowem. W drugim i jednocześnie ostatnim meczu, mimo że dziewczyny dały z siebie wszystko, nie udało się wygrać z drużyną z Wolbromia. Ostateczni zajęliśmy II miejsce!

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia chłopcom na szczeblu powiatowym. Oto komplet wyników:

Chłopcy:
SP Dłużec  2 : 1 SP Jeżówka
SP Dłużec  2 : 0 SP Łobzów
SP  Dłużec  1 : 2 SP 1 Wolbrom

Dziewczyny:
SP Dłużec  2 : 1 SP Łobzów
SP Dłużec  1 : 2 SP 1 Wolbrom

Tomasz Grandys

Czytaj więcej: Zawody miejsko-gminne w piłce siatkowej

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu