Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

W radosnych podskokach – czyli o wycieczce do Krakowa

15 grudnia uczniowie klasy V i VII uczestniczyli w wycieczce do Krakowa zorganizowanej przez wychowawców klas p. Anetę Osmędę i p. Annę Świerczek-Mól. Ponieważ grudzień to okres przedświąteczny, w którym prezenty rozdaje Św. Mikołaj, a najbliżsi obdarowują się upominkami nasza wycieczka dokładnie wpasowała się w ten nastrój przynosząc uczniom oraz opiekunom wiele radości.

Wizyta w Parku Trampolin okazała się niezapomnianym przeżyciem. Dwie godziny minęły wśród podskoków, hopsań, wybić, odbić, skoków do basenu z gąbkami, walki na piankowe makarony; pokonywaniu drabinek, sznurów, siatek zawieszonych nad basenem z piankowych sześcianów, w które bezpiecznie można było spadać (sprawdzone wielokrotnie :); zeskoków na wielką poduchę, miękko zasysającą delikwenta w swoje objęcia.  Wszystko z uśmiechem i nieposkromioną radością.

Czytaj więcej: W radosnych podskokach – czyli o wycieczce do Krakowa

Miłe przedpołudnie z Mikołajem!

Dnia 5 grudnia uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się do Domu Kultury w Wolbromiu na musical pt. „Dorotka w krainie Oz”. Radości było co niemiara! Najmłodsi zostali porwani wraz z bohaterami w fascynującą podroż do krainy Oz, gdzie czekały ich rozmaite przygody. Nie obyło się bez śmiechu oraz ogromu śpiewu i tańca podczas występu. Po skończonym przedstawieniu i gromkich brawach naszych uczniów odwiedził pewien Święty... A był to sam Święty Mikołaj! Najmłodsi dostali piękne prezenty i obiecali Mikołajowi wzorowe zachowanie oraz spotkanie w następnym roku.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Mikołajki w DK Wolbrom

Agnieszka Sobota

„Humor w poezji dziecięcej”

Etap szkolny XVI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej - rozstrzygnięty!
4 grudnia 2017 r. w naszej szkole przeprowadzony został etap szkolny XVI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt.: „Humor w poezji dziecięcej”. W ramach konkursu 23 uczniów z klas I-III zaprezentowało humorystyczne wiersze różnych poetów. Celem tegorocznej edycji konkursu, podobnie jak w poprzednich latach jest pobudzanie wyobraźni dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno zawarte w utworach poetyckich, rozwijanie zdolności artystycznych, rozwijanie umiejętność obcowania z pięknem zawartym w utworach literackich, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów. Ocenie podlegały: dobór tekstu i interpretacja, logiczne odtworzenie słów autora oparte na rozumieniu utworu, umiejętne wydobycie myśli przewodniej, staranna dykcja, bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury w składzie: pani Urszula Latacz, pani Anna Osmęda i pani Barbara Rolka wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsceLaura Lis kl. I  (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
II miejsceMilena Ogonek kl. I  (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
III miejsceJakub Nocoń kl. II  (opiekun -  pani Anna Nawrot)

Jury Przyznało również pięć wyróżnień, które otrzymali:

Amelia Piputa – klasa I (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
Maja Gawron – klasa II (opiekun - pani Anna Nawrot)
Magdalena Krzysztoforska – klasa III (opiekun - pani Agnieszka Sobota)
Maja Grabowska – klasa III (opiekun - pani Agnieszka Sobota)
Amanda Witek – klasa III (opiekun - pani Agnieszka Sobota)

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnych etapach recytatorskich zmagań.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Konkurs Recytatorski dla Edukacji Wczesnoszkolnej

Agata Piwowarczyk

Prelekcja policyjna dla najmłodszych

7 grudnia w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbyło się spotkanie z Policjantem Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu asp. sztab. Marcinem Adamkiem. Funkcjonariusz przeprowadził prelekcję na temat: „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III.

Podczas spotkania Pan Policjant przekazał informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze, a dokładniej: jak prawidłowo korzystać z chodników, przejść dla pieszych, przypomniał zasady działania sygnalizatora świetlnego oraz istotę elementów odblaskowych. Przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas dowiedzieli się  jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi i jak uniknąć takich zdarzeń. Wyjaśnił również, jak należy postępować, gdy na drodze spotkamy groźnego psa, jak się wtedy zachować i jaką przyjąć postawę. Mundurowy przypomniał maluchom o ważnych numerach alarmowych i wyjaśnił, kiedy i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

Prelekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów, dowodem na to były liczne pytania skierowane do Pana Policjanta. Mamy nadzieję, że wskazówki, jakie przekazał funkcjonariusz, dzieci wykorzystają w życiu codziennym, oraz będą dla nich pewnego rodzaju przestrogą.

Justyna Żelazna

Czytaj więcej: Prelekcja policyjna dla najmłodszych

Dbamy o nasze uśmiechy

1 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć Pana Dentystę - Sebastiana Woźniaka oraz jego asystentkę na prelekcji dentystycznej w naszym przedszkolu.

Maluchy dowiedziały się, co to próchnica oraz jak dbać o zdrowy uśmiech. Poznały prawidłowy sposób szczotkowania zębów oraz miały okazję samodzielnie wyszczotkować model szczęki specjalną szczotką. Maluchy utrwaliły także wiedzę na temat potraw, jakie należy jeść, aby być zdrowym oraz jakich należy unikać.

Po skończonej prelekcji Pan Dentysta wręczył dzieciom wspaniałe medale dla „Super Pacjenta”, dyplomy oraz pamiątkowe kolorowanki.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęci dzieci do regularnego szczotkowania zębów.

Justyna Żelazna

Czytaj więcej: Dbamy o nasze uśmiechy

„Dobro dziel bez końca…” czyli o kolejnej mikołajkowej wizycie w OREW Wolbrom

7 grudnia po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odwiedzili gościnne mury Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu. Oczywiście przybyli z Mikołajem i przygotowanymi wspólnie z nauczycielami prezentami oraz występem artystycznym.

Scenka o świętym Mikołaju, wspólne śpiewanie kolęd wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Wspólna dyskoteka po zakończeniu występów zintegrowała naszych uczniów z podopiecznymi ośrodka. Wracaliśmy uśmiechnięci i zadowoleni z tego, że po raz kolejny mogliśmy się podzielić drobnymi prezentami, śpiewem a zyskać dużo więcej, uśmiech, wdzięczność i serdeczność, którą obdarowano nas wszystkich.

Dzielić się można wszystkim, za wszystko też można dziękować i tego właśnie uczymy się każdego roku w OREW Wolbrom.

Dziękujemy dyrekcji i pracownikom za upominki, serdeczne przyjęcie i świąteczną atmosferę.

Panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za wsparcie naszych działań.

Dziękujemy naszym uczniom za występ i dojrzałą postawę, a byli to: Wiktoria Ziółkowska, Nikola Tabor, Klaudia Rozmus, Justyna Straszak, Szymon Mędrek, Katarzyna Janus, Oskar Świerczek, Emilia Świerczek, Wiktoria Kubat, Kinga Graca, Marta Ogonek, Kinga Skorupka, Paulina Zamorowska, Anna Pacia, Kamila Karolczyk, Karina Pietrzak, Aleksandra Straszak, Kacper Piąty, Kacper Janik, Magdalena Imiołek, Paweł Świerczek, Filip Nowak, Anna Siejka, Paulina Krzysztoforska, Agnieszka Płowiec.

Urszula Latacz, Renata Opiłka, Anna Świerczek-Mól

Czytaj więcej: „Dobro dziel bez końca…” czyli o kolejnej mikołajkowej wizycie w OREW Wolbrom

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu