Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Uczymy się dbać o środowisko

Dnia 15 marca 2019 roku nasi najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych „Motylki” i „Misie” uczestniczyli w spektaklu ekologicznym pt. „Czarownica Niska Emisja”. Wyjazd odbył się z inicjatywy Pana Burmistrza Adama Zielnika oraz Ekodoradcy Pani Katarzyny Barczyk-Łyczak. Była to niesamowita przygoda, w którą bohaterowie zabrali widzów. Podczas tej podróży dzieci dowiedziały się o takich kwestiach, jak segregacja śmieci czy przyczyny zanieczyszczeń środowiska. Nasi najmłodsi z wielkim zaangażowaniem śledzili losy głównych bohaterów Róży, Mlecza i Węża, którzy chcieli ochronić Ziemię przed Czarownicą Niską Emisją. Przedstawienie zostanie na pewno nie tylko w  naszej pamięci, lecz wspólnie będziemy dbać o nasze środowisko.

Agnieszka Sobota    
Aleksandra Gromadowska

Czytaj więcej: Uczymy się dbać o środowisko

Igrzyska dzieci w piłce siatkowej

W dniu 14.03.2019 Szkoła Podstawowa w Dłużcu kolejny już raz miała okazję być organizatorem Igrzysk dzieci w piłce siatkowej.

Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny chłopców z klas 4-6 ze szkół w Wolbromiu, Łobzowie, Jeżówce i Dłużcu.

W kategorii dziewcząt klas 4-6 były to drużyny gospodarzy w Dłużca, gość z Wolbromia oraz Łobzowa.

Grano systemem „każdy z każdym”.

Siatka dla chłopców zawieszona na wysokości 224 cm, a dla dziewcząt 215 cm.

Atmosfera na boisku jak i na trybunach była bardzo gorąca. Rywalizacja sportowa bardzo zacięta i ciekawa.

W kategorii chłopców zwycięstwo odniosła drużyna z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wolbromiu w finale ogrywając gospodarzy. W meczu o 3 miejsce wygrali chłopcy z Łobzowa przed Jeżówką.

Rywalizacja wśród dziewczynek przyniosła zwycięstwo drużynie z Łobzowa przed Wolbromiem. Na najniższym stopniu podium stanęły dziewczynki z Dłużca.

Gratulujemy wygranym drużynom i życzymy wielu sukcesów w tej dyscyplinie sportu.

Jakub Kaliś

Czytaj więcej: Igrzyska dzieci w piłce siatkowej

Gminne eliminacje XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”

Dnia 7 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyły się gminne eliminacje XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas III oraz 2 uczniów z klas II z  terenu Miasta i Gminy Wolbrom. Byli to uczniowie z:
• Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (Lena Tujko, Karol Strzałka, Michalina Gajowiec),
• Zespołu Szkół nr 2 w Wolbromiu (Karol Marszałek, Michał Szczepankiewicz, Anita Barczyk)
• Szkoły Podstawowej w Zarzeczu (Aleksander Banyś, Jakub Pasich, Samuel Mistur)
• Zespołu Szkół w Gołaczewach (Barbara Jałowiec, Maya Kozłowska, Wiktoria Gumułka)
• Szkoły Podstawowej w Dłużcu (Maja Nowak, Amelia Madej, Kacper Gamrat)

Konkurs rozpoczął Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu Krzysztof Szczepankiewicz od powitania uczestników, nauczycieli, rodziców i opiekunów oraz komisji konkursowej. Zaznaczył, że eliminacje gminne już po raz trzynasty odbywają się w murach naszej szkoły oraz podkreślił, jak ważną rolę odgrywa ortografia w życiu codziennym każdego człowieka. Stwierdził również, że po eliminacjach szkolnych do etapu gminnego zostali wytypowani najlepsi z poszczególnych szkół. Na zakończenie wszystkim uczestnikom życzył powodzenia w konkursowych zmaganiach.

Po części oficjalnej uczestnicy przystąpili do pisania dyktanda, następnie rozwiązywali mistrzowski tor przeszkód składający się z sześciu zadań oraz dwóch zadań dodatkowych, które rozstrzygały w momencie uzyskania tej samej ilości punktów. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy z zakresu ortografii i gramatyki, o czym świadczą uzyskane przez nich wyniki.

Czytaj więcej: Gminne eliminacje XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”

"Człowiek odchodzi, pamięć pozostaje"


Dnia 16 marca 2019 zmarł Pan Stanisław Pyzio
wieloletni, niezwykle ceniony nauczyciel Szkoły Podstawowej w Dłużcu.

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Wspaniałego Kolegi. W zmarłym tracimy człowieka życzliwego, całym sercem oddanego pracy z dziećmi.

Składamy szczere wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18.03.2019 o godzinie 13.00
w Kościele Parafialnym w Dłużcu

Dyrekcja, Nauczyciele,
Pracownicy i Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu

OMNIBUS 2019 – etap szkolny

14 lutego 2019 r.  został przeprowadzony etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu „Omnibus”. W ramach konkursu uczniowie z klas I-III zmagali się z zadaniami w odpowiednich kategoriach wiekowych. Celem konkursu było praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy oraz  umiejętności praktycznych  i teoretycznych w każdej z klas. Ocenie podlegały prace, które zdobyły największą ilość punktów, wpływ na wynik miała również kolejność oddawania prac. Komisja szkolna wyłoniła trzech zwycięzców z każdej z klas najmłodszych. Zostali nimi:

OMNIBUS KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DŁUŻCUJULIA GROJEC (opiekun – pani Justyna Żelazna)

OMNIBUS KLASY DRUGIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DŁUŻCUMAKSYMILIAN BOROWIEC (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)

OMNIBUS KLASY TRZECIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DŁUŻCU - KACPER GAMRAT (opiekun – pani Anna Nawrot)

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnym etapie, który odbędzie się 14 marca w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Wolbromiu.

Justyna Żelazna

Czytaj więcej: OMNIBUS 2019 – etap szkolny

Informacje o Rekolekcjach Wielkopostnych 2019

Zgodnie z pisemnym wnioskiem Proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej w Dłużcu dni 18-20 marca 2019 roku (poniedziałek-środa) – w związku z obowiązkiem uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych – uznaje się za dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu.

Rekolekcje odbędą się zgodnie z harmonogramem dodanym w załączniku nr 1 do Zarządzenia nr 1/03/2019 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłużcu, w którym umieszczono również informacje o sposobie dowozu i odwozu uczniów.

Zarządzenie nr 1/03/2019 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłużcu z dnia 11.03.2019 roku w sprawie organizacji pracy szkoły w czasie rekolekcji wielkopostnych w dniach 18-20 marca 2019 roku (docx).

Zarządzenie nr 1/03/2019 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłużcu z dnia 11.03.2019 roku w sprawie organizacji pracy szkoły w czasie rekolekcji wielkopostnych w dniach 18-20 marca 2019 roku (pdf).

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie