Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Wigilia szkolna

W tym roku odrobinę inaczej, bo bez przedstawienia jasełkowego, uczniowie naszej szkoły obchodzili Wigilię.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe miało na celu zintegrowanie zespołów klasowych, które przygotowały wspólną kolędę. Na sali drużyny z poszczególnych klas przygotowywały kartki świąteczne, kleiły łańcuchy choinkowe na czas i odpowiadały na pytania związane z Bożym Narodzeniem.

Ostatecznie jury w składzie: pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, pani Barbara Rolka i pani Małgorzata Głowacka, postanowiło przyznać I miejsca następującym klasom:

II klasie wychowawca pani Justyna Żelazna
VI klasie wychowawca pan Jerzy Zyguła
VIII klasie wychowawca pani Urszula Latacz.

Świetna zabawa, świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim… mamy nadzieję, ze nasi uczniowie zanieśli ją do swoich domów.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Wigilia szkolna

Urszula Latacz, Barbara Rolka

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu w I Powiatowym Muzyczno-Recytatorskim Turnieju Językowym – "LINGWISTYCZNA WIEŻA BABEL"

12. 12. 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu: Emilia Witek, Wiktoria Latacz, Filip Dachowski, Kamil Ptak oraz Kacper Marchajski reprezentowali naszą szkołę w konkursie językowym, zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu. Miał on na celu propagowanie nauki języków obcych, rozwijanie zainteresowań, zamiłowań artystycznych oraz zdolności językowych uczniów szkół podstawowych klas VI- VIII oraz szkół ponadpodstawowych. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z naszego powiatu, przedstawiając utwór muzyczny, poezję lub fragment prozy w wybranym języku obcym: angielskim, niemieckim, francuskim lub rosyjskim.

W kategorii utwór muzyczny Emilia Witek zaprezentowała przebój Adele „Someone like you”, Filip Dachowski pięknie przedstawił niemieckojęzyczny utwór Donikkl: „Fliegerlied”, a Kacper Marchajski zachwycił jury piosenką w języku francuskim „Dernière danse” Indila.

W kategorii recytacja wystąpiła Wiktoria Latacz z wierszem w języku angielskim „Spring night” Sary Teasdale oraz Kamil Ptak z wierszem w języku niemieckim "Max und Moritz" Wilhelma Buscha.

Uczniowie byli przygotowywani przez panie: Dominikę Marchaj i Agnieszkę Koryto.
Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania i gratulacje, jury nagrodziło dwóch uczniów z naszej szkoły. Kamil Ptak zajął zaszczytne II miejsce, a Kacper Marchajski swoim wykonaniem a capella wywalczył III miejsce.

Agnieszka Koryto, Dominika Marchaj

Czytaj więcej: Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu w I Powiatowym Muzyczno-Recytatorskim Turnieju...

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

To projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i jego recyklingu.

W dniach 18-22.11.2019r. w naszej szkole trwała zbiórka właśnie takiego sprzętu. Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Agnieszka Koryto, którą wspomagała Renata Opiłka.

Zbieramy elektrośmieci po to, aby pokazać jak wiele gromadzimy zużytych sprzętów w domach. Często nie wiadomo co z nimi zrobić a ich składowanie ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

W akcji nie ma przegranych - zyskuje każda szkoła. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych, jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Praktyczną stroną jest możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu przez każdą osobę prywatną bądź firmę.

Przesłanie i wniosek z naszego działania to, aby po zakończeniu zbiórki pamiętać, że elektrośmieci nie wrzucamy do przypadkowych kontenerów, a organizując takie akcje pokonamy je, bo świadomość tego, że zużyty sprzęt elektryczny nie powinien nigdy trafić do lasu stale się zwiększa. 

Agnieszka Koryto, Renata Opiłka

Czytaj więcej: „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Mikołajki w klasie IV, V i VI

5. 12. 2019 r. uczniowie klasy IV, V i VI wraz z paniami Anną Świerczek-Mól, Barbarą Rolką i Agnieszką Koryto obchodzili Dzień Świętego Mikołaja w Domu Kultury w Wolbromiu. W związku z tym uczestniczyli w widowiskowym seansie filmowym produkcji Walt Disney Pictures i Roth Films „Czarownica II”. Mieli również przyjemność spotkać Świętego Mikołaja i jego pomocników, którzy przywitali ich słodkimi upominkami.

6 grudnia uczniowie nie przegapili okazji, aby kontynuować świętowanie. Dla uczniów każdej klasy był to szczególny dzień, o czym świadczyły mikołajowe czapki, a nawet kompletne stroje. Na uwagę zasługuje zachowanie uczniów klasy V. Zosia Trepka jako Pani Mikołajowa i Dawid Trawiński jako Św. Mikołaj z własnej inicjatywy obdarowywali słodyczami całą społeczność szkolną.

Oczekiwane cały rok Mikołajki w naszej szkole minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły wszystkim uczniom dużo radości.

Agnieszka Koryto, Anna Świerczek-Mól, Barbara Rolka

Czytaj więcej: Mikołajki w klasie IV, V i VI

Spotkanie mikołajkowe w OREW

Już po raz ósmy nasi uczniowie wraz z panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem oraz paniami: Urszulą Latacz i Renata Opiłką odwiedzili gościnne mury OREW Wolbrom.

Przygotowaliśmy prezenty w formie kartek i słodyczy, a także program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy VIII i uczennic z klasy VII.

Spotkanie uświetnił śpiew Emilii Witek i gra na gitarach: Sebastiana Wydymusa i Filipa Dachowskiego.

Za każdym razem gdy jesteśmy w tym magicznym miejscu w okresie świątecznym ogarnia nas niesamowite ciepło i wzruszenie. Nasi uczniowie doskonale integrują się z podopiecznymi OREW-u podczas wspólnej dyskoteki i z wypiekami na twarzy opowiadają pozostałym uczniom o tym jak tam jest cudownie.

Tak było i dziś… dlatego jesteśmy dumni z naszych uczniów z ich wielkiego talentu i serca, jakie potrafią pokazać innym.

Urszula Latacz, Renata Opiłka

Czytaj więcej: Spotkanie mikołajkowe w OREW

Mikołajki dla przedszkolaków

6 grudnia 2019 Samorząd Uczniowski i cała klasa VIII przygotowała dla naszych przedszkolaków występ mikołajkowy. Były świąteczne wierszyki, kolędy i pastorałki, a na końcu pojawił się bardzo wyczekiwany Mikołaj, który wręczył wszystkim dzieciom piękne prezenty.

Prowadząca spotkanie z Mikołajem zapytała zebrane dzieci czy ich panie były grzeczne… a gdy Mikołaj usłyszał chóralne TAK!.. wręczył słodkości również paniom.

Bardzo dziękujemy za wspólne kolędowanie, uśmiechy i piękne zachowanie naszych przedszkolaków. Na pewno zasłużyłyście na niejeden prezent.

Dziękujemy również wszystkim uczniom zaangażowanym w spotkanie mikołajkowe.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie prezentów, dzięki którym na twarzach ich dzieci pojawiło się mnóstwo uśmiechów :)

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Mikołajki dla przedszkolaków

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie