Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

WIGILIJNE SPOTKANIE

W dniu 22 grudnia 2017 roku odbyło się w szkole Podstawowej w Dłużcu spotkanie opłatkowe. Każdy, kto się na nim pojawił został ciepło przyjęty i od razu mógł poczuć radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się ks. Andrzej Michniewski, ks. Jacek Kawala, Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmie Barbara Marchajska, również w charakterze rodzica oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Kiedy rozpoczęła się część artystyczna  na scenę wkroczyli młodzi aktorzy, którzy odkrywali swoje talenty i z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w swoje role. Ich wystąpienie nie tylko wzruszyło, ale i rozbawiło każdego z obecnych gości. Rozmowy pasterzy oraz scenka z Królem Herodem i diabłami wywołały salwy śmiechu. Pomiędzy zabawne dialogi i scenki, wplecione były słowa wzruszające i religijne, oddające prawdę o niezwykłości grudniowych Świąt.
Goście z radością wpatrywali się w taneczne talenty aniołów i wsłuchiwali w śpiewy kolęd. Również prawdziwą ucztą dla oczu były tańce naszych najmłodszych przedszkolaków, ich spontaniczność wzbudziła wielki zachwyt. Całość dopełniły wyjątkowo piękne stroje aktorów i scenografia.

Po zakończeniu części artystycznej dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz złożył życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym na sali gościom. Następnie zabrał głos proboszcz parafii w Dłużcu ks. Andrzej Michniewski, który przypomniał o duchowym charakterze tego wielkiego święta. Do życzeń dołączył się także przedstawiciel samorządu uczniowskiego Kacper Piąty.

Szczególne podziękowania należą się Rodzicom występujących aktorów za wielkie wsparcie, zaangażowanie, poświęcony czas oraz przygotowanie bogatych strojów. Dla pani Justyny Żelaznej i pani Aleksandry Głowackiej za przygotowanie do występu naszych maleńkich aniołków.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Jasełka wigilijne

Barbara Rolka

 

Magia świąt...

Dnia 22 grudnia 2017 roku uczniowie klasy II oraz III naszej szkoły wraz z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej w Pilicy uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Osikową Dolinę w Koziegłowach. Opiekę nad dziećmi sprawowali: p. Anna Nawrot, p. Zofia Opiłka, p. Agnieszka Sobota, p. Mirosław Opiłka. Podczas zajęć najmłodsi zostali wprowadzeni w tradycje oraz klimat bożonarodzeniowy. W trakcie warsztatów wykonali własnoręcznie choinkę oraz bombkę z wiór drewna osikowego. Sprawiło im to ogromną radość! Wykonane prace oraz zakupy ozdób zawieźli ze sobą do domów by mogły stanowić dekoracje świąteczną. Będą to niezapomniane chwile...

Agnieszka Sobota

Czytaj więcej: Magia świąt...

Świąteczny czas - z wizytą u seniorów

„Jezus przychodzi też pod postacią ludzi, którzy nam samym wiele dają.
Czy myślimy o tym, ile otrzymaliśmy od naszych rodziców, dziadków, nauczycieli, przyjaciół, od każdego, kto się nad nami pochylił?
A czy przeze mnie Jezus przychodzi na świat?
Czy daję ludziom ciepło, światło, zrozumienie, przebaczenie, wiarę?”

Nad tymi pytaniami zastanawialiśmy się w dniu dzisiejszym wspólnie z uczniami z klas III a, II a i VII,  gdy trafiliśmy w gościnne progi Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Pomorzany”.

Świąteczny czas nastraja do tego, aby dzielić się dobrem, uśmiechem i radością czyli tym czego młodym ludziom nie brakuje. Przybyli oni więc z kolędą i świątecznymi wierszami do seniorów.
Nie zabrakło wzruszających momentów i wspólnego śpiewania kolęd. Ten piękny obraz na długo pozostanie w naszej pamięci.

Jestem niezmiernie dumna z moich uczniów, którzy potrafią się odpowiednio zachować, przygotowali program artystyczny w ciągu czterech dni, są otwarci, empatyczni, potrafią się dzielić.

Życzeniom świątecznym nie było końca, podarunkom również. Nasi uczniowie przygotowali pamiątkowe, świąteczne kartki z życzeniami, a gospodarze uraczyli ich słodkim upominkiem.

Warto, naprawdę warto pracować z tak wartościowymi, młodymi ludźmi, bo ich postawa godna jest naśladowania.

Dziękujemy panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za wsparcie naszego projektu i niespodziankę dla uczestników wyjazdu.

W występie wzięli udział:
Wiktoria Kubat, Emilia Świerczek, Marta Ogonek, Ania Siejka, Kacper Piąty, Kacper Janik, Paulina Krzysztoforska, Filip Nowak, Karina Pietrzak, Paulina Zamorowska, Justyna Straszak, Magda Imiołek, Ola Straszak, Nikola Tabor, Oskar Świerczek, Klaudia Rozmus, Anna Pacia, Wiktoria Ziółkowska, Szymon Mędrek, Agnieszka Płowiec, Kasia Janus, Kamila Karolczyk, Paweł Świerczek, Kinga Skorupka.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Świąteczny czas - z wizytą u seniorów

Życzenia świąteczne

Szanowni Państwo!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego 2018 Roku życzymy, wielu niezapomnianych przeżyć, pokrzepiających spotkań spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, odrobiny wyciszenia, zadumy i odpoczynku.
Niech Rok 2018 będzie bogaty w sukcesy zawodowe, szczęście osobiste i przyniesie spełnienie wielu marzeń.
Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół w Dłużcu

Jurajska Liga Siatkówki

Dnia 15 grudnia w naszej szkole odbył się turniej  Jurajskie Ligi Siatkówki dziewcząt.
W rozgrywkach sportowych  wzięły udział zespoły dziewczyn z Dłużca i Klucz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny dziewcząt z Dłużca.

Wyniki rozgrywek.
Dłużec – Klucze
Dziewczyny: 2 : 0 (25:17; 25:13)

Drużynę dziewczyn reprezentowały: Aleksandra Straszak, Karina Pietrzak, Zuzanna Rams, Marta Ogonek, Katarzyna Janus, Wiktoria Kubat, Kinga Graca, Sandra Palacz.

Tekst: Elżbieta Kalarus
Zdjęcia: Tomasz Grandys

Czytaj więcej: Jurajska Liga Siatkówki

Świąteczny prezent dla przedszkolaków, czyli przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu klasy piątej

19 grudnia uczniowie klasy piątej pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Urszuli Latacz, zaprezentowali dwóm grupom przedszkolnym swoje przedstawienie kukiełkowe. Występ poprzedziły oczywiście przygotowania mające na celu stworzenie kukiełek. I w tym momencie z pomocą każdemu uczniowi przyszli rodzice i dziadkowie - za co serdecznie dziękujemy.

Występ bardzo podobał się zebranym na sali przedszkolakom, o czym świadczy ich uwaga i skupienie, a także aktywność podczas odpowiadania na pytania zadawane po przedstawieniu.

Wszyscy byli w stanie wymienić bohaterów z „Królewny Śnieżki” i podać główne wątki bajki.

Na zakończenie nasi najmłodsi uczniowie otrzymali słodkie upominki i przyjęli świąteczne życzenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy paniom: Justynie Żelaznej, Izabeli Ławik i Aleksandrze Głowackiej za odpowiednie przygotowanie przedszkolaków i opiekę nad nimi.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych aktorów, a w przedstawieniu wystąpili:

Król - Piotr Michnikowski
Królowa - Magdalena Szczęśniak
Śnieżka - Wiktoria Latacz
Lustro - Wiktoria Barczyk
Książę - Kacper Latacz
Sługa - Karol Krężel
Las - Joanna Pasich
Gburek - Kamil Imiołek
Śpioszek - Piotr Kieca
Apsik - Dominik Posyłek
Mędrek - Karolina Żurek
Wesołek - Kuba Witek
Nieśmiałek - Michał Haberka
Gapcio - Jan Żaczkowski

Czytaj więcej: Świąteczny prezent dla przedszkolaków, czyli przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu klasy piątej

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu