Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

„Idźmy naprzód z nadzieją”- obchody Dnia Papieskiego w Szkole Podstawowej w Dłużcu

23 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XVII Dnia Papieskiego. Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 roku. Jego obchody na stałe wpisały się w niedzielę poprzedzającą 16 X, czyli dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Tegoroczny XVII Dzień Papieski obchodzimy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.  Jest to cytat z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte - święty Jan Paweł II wyraźnie odwołuje się w nim do nadziei- czytamy:
Syn Boży, który z miłości do człowieka przyszedł na świat dwa tysiące lat temu;
 także dzisiaj prowadzi swoje dzieło:
Musimy mieć przenikliwy wzrok, aby je dostrzec, a nade wszystko wielkie serce, abyśmy sami stawali się jego narzędziami. Czyż nie po to właśnie obchodzimy Rok Jubileuszowy, aby na nowo zaczerpnąć z żywego źródła naszej nadziei?
Dzisiaj po 16- tu latach te słowa nic nie straciły na wartości, nadal są aktualne.

Po obejrzeniu prezentacji przypominającej najważniejsze wydarzenia z życia Ojca Świętego uczniowie przypomnieli ukochaną przez papieża „Barkę”.
Na koniec apelu rozstrzygnięto konkurs plastyczny na ramkę do portretu Jana Pawła II. Galeria prac konkursowych stanowiła piękną dekorację sali, w której odbywała się uroczystość.
Dyplomy i nagrody dla laureatów wręczył dyrektor szkoły Pan Krzysztof Szczepankiewicz.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów klas I-III oraz IV-VII, świadczy o tym ilość prac, która wpłynęła na konkurs (39 prac). Wiele z nich to prawdziwe arcydzieła, których pomysłowość i staranność wykonania przerosła oczekiwania organizatorek. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie.

Czytaj więcej: „Idźmy naprzód z nadzieją”- obchody Dnia Papieskiego w Szkole Podstawowej w Dłużcu

Konkurs historyczno-plastyczno-literacki 2017

Już po raz czwarty nasza szkoła organizuje konkurs historyczno-literacko-plastyczny mający na celu upamiętnienie bitwy pod Krzywopłotami, Załężem i Bydlinem. Podobnie jak w latach poprzednich honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: pani poseł Lidia Gądek, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, wójt gminy Klucze pan Norbert Bień oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach oraz do zapoznania się z regulaminami.

Konkurs literacko-plastyczny - regulamin

Regulamin konkursu historycznego

Oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich i przetwarzaniu danych osobowych

Zabawy czas zacząć

W czwartkowy wieczór uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Dłużcu rozpoczęli sezon dyskotekowy. Opiekunowie imprezy w osobach: Krzysztof Szczepankiewicz, Elżbieta Kalarus, Aneta Osmęda i Stanisław Osmenda postawili sobie za nadrzędny cel zintegrować dzieci klasy IV z uczniami starszych klas naszej szkoły. Zadanie to w pełni się udało. Postawa starszych kolegów i koleżanek z klasy piątej i szóstej zasługują na szczególne uznanie. Nie tworzyli oni „bariery pokoleniowej”, a wręcz przeciwnie, zachęcali do wspólnych tańców i zabaw. Tak trzymać.

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Zabawy czas zacząć

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – zawody miejsko gminne 2017/2018

Dnia 17.10.2017 r. na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wolbromiu, odbyły się zawody halowej piłki nożnej.  W zawodach wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców z Wolbromia, Dłużca, Gołaczew, Wierzchowiska. Zawodnicy z Dłużca po wymagających rozgrywkach zajęli odpowiednio:
dziewczęta – III miejsce
chłopcy – V miejsce

Tekst: Elżbieta Kalarus

Czytaj więcej: Igrzyska Młodzieży Szkolnej – zawody miejsko gminne 2017/2018

Rowerem na Podzamcze

29 września 2017 roku odbył się już tradycyjnie w naszej szkole jesienny rajd rowerowy. W tym roku  trasa Dłużec – Ryczów – Podzamcze – Kocikowa – Złożeniec – Dłużec wymagała od uczestników dobrej kondycji lub wielkiego samozaparcia i niezachwianej wiary w pokonywaniu kolejnych wzniesień. Różnica wysokości pomiędzy najwyższym punktem trasy, a najniższym wynosiła około 136 m. Uczniowie klasy VII SP i III Gimnazjum wraz z opiekunami p. A. Świerczek-Mól, p. U. Latacz, dyr. K. Szczepankiewiczem przy pięknej pogodzie wyruszyli na trasę około godziny 9.30.

A na trasie…

Najpierw spotkaliśmy „leśnych chłopców”. Przy pomniku AK w lesie za Krzywopłotami jakby przeniesieni z lat 40 trzej żołnierze Hardego w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu wyłonili się z za drzew. Zastanowiło nas czy przypadkiem nie przejechaliśmy przez jakiś portal czasowy. Żołnierze jednak okazali się zupełnie współcześni, a tylko przebrani za „leśnych chłopców”, którzy biorą udział w rekonstrukcji wydarzeń historycznych organizowanych w Wolbromiu (Akcja na Wolbrom 1944).

Później,  na trasie (która wiodła częściowo przez las) pojawiły się „mordercze piaski”. Nawet nasi najwytrawniejsi kolarze musieli zejść z rowerów i posapując od czasu do czasu pchać je pod górę piaszczystymi duktami. Kuba, Kacper i Antek przy okazji wypatrywali grzybów, a znalezione przez nich „maślaki” okazały się pięknymi borowikami, które zostały uznane za łup wyprawy i zapakowane do plecaka.

A potem było już tylko pod górę…. Dłuuugi podjazd asfaltem, aż na Górę Zamkową.

Oddech – głęboki i wzmacniający z widokiem na ruiny zamku.

Czytaj więcej: Rowerem na Podzamcze

„Nauczyciel... to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom...”

Każdego roku w połowie października, w naszej szkole obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
Tym razem uroczysta akademia odbyła się w piątek 13.10.2017r. ,a uświetnili ją swoją obecnością:
Pani Poseł na Sejm Lidia Gądek,
Pani Aleksandra Ściańska przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom,
Proboszcz tutejszej parafii ks. Andrzej Michniewski,
Sołtys wsi Dłużec Marian Barczyk,
Sołtys wsi Strzegowa Czesław Gbyliczek,
Pielęgniarka szkolna pani Beata Wypasek,
Prezes OSP w Dłużcu pan Mieczysław Piputa oraz emerytowani nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców.

Pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz powitał wszystkich zgromadzonych i złożył życzenia pedagogom oraz pracownikom naszej szkoły.

Zaproszeni goście ciepło i serdecznie wypowiadali się o trudnej pracy nauczyciela, życzyli, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. 

W imieniu Pana Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika życzenia przekazała Pani Aleksandra Ściańska.

Program artystyczny przygotowały panie: Urszula Latacz i Renata Opiłka wraz z uczniami klasy III a.

W bieżącym roku szkolnym za osiągnięcia w pracy z uczniami zostali wyróżnieni:
Urszula Latacz, Aneta Osmęda i Agnieszka Koryto – Nagrodą Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali:
Jerzy Zyguła
Elżbieta Kalarus
Renata Opiłka
Agata Piwowarczyk
Justyna Żelazna
Stanisław Osmenda
Ks. Jacek Kawala
Małgorzata Głowacka
Wioletta Ogonek
Edyta Madej

Renata Opiłka, Urszula Latacz

Zapraszamy do Galerii zdjęć - Dzień Edukacji Narodowej

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu