Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

„Szkoła naszym życiem jest” - o sukcesie Kacpra Marchajskiego w XIV Powiatowym Konkursie Muzyczno-Recytatorskim

Mimo trudnej sytuacji, mimo zdalnego nauczania w naszej szkole nie brakuje ambitnych uczniów, którzy w nietypowy sposób biorą udział w konkursach.

Tym razem pragniemy poinformować o kolejnym sukcesie ucznia klasy VII - Kacpra Marchajskiego.

Wziął on udział w części muzycznej i recytatorskiej XIV Powiatowego Konkursu Muzyczno-Recytatorskiego organizowanego przez LO nr 1 w Olkuszu.

Honorowym patronatem konkurs objęli: Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj, Poseł na Sejm RP i Wiceminister w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacek Osuch, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

I miejsce naszego ucznia to olbrzymi sukces i zaszczyt dla szkoły, która pomaga rozwijać ambicje i talenty.

Opiekunem Kacpra była pani Urszula Latacz, ale szczególne podziękowania należą się również pani Barbarze Marchajskiej - mamie naszego ucznia, która dodatkowo dopinguje i wspiera swojego syna.

Sukces Kacpra to kolejny dowód na to, że współpraca na linii: nauczyciel- uczeń- rodzic „daje plony stukrotne”.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: „Szkoła naszym życiem jest” - o sukcesie Kacpra Marchajskiego w XIV Powiatowym Konkursie...

Drodzy Uczniowie!

Za nami miesiące wytężonej pracy. Pracy w niełatwych warunkach. Obostrzenia związane z pandemią znacząco zmieniły naszą szkolną codzienność. Z dumą mogę jednak stwierdzić, że dzielnie radzicie sobie w tych niecodziennych warunkach.

Chciałbym podziękować Wam za trud i zaangażowanie włożone w naukę oraz za dobre relacje, które zbudowaliście przy tak ograniczonych kontaktach w swoich klasach. Miejmy nadzieję, że już niebawem spotkamy się wszyscy razem w naszej szkole, na tradycyjnych lekcjach, uśmiechając się do siebie na szkolnych korytarzach.

Przed nami chwila wytchnienia od szkolnych obowiązków – czas szczególny, który niosą za sobą Święta Wielkanocne. Chciałbym życzyć Wam zdrowia, spokoju i wytchnienia od zamętu, który opanował naszą codzienność.

Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych da Wam siłę do sprostania wszystkim nowym wyzwaniom.

Liczę na to, że niebawem spotkamy się już osobiście.

Wesołych Świąt!

Krzysztof Szczepankiewicz
Dyrektor

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbywają zajęcia w budynku szkoły z zachowaniem dotychczasowych procedur bezpieczeństwa.

Rano autobus będzie wyjeżdżał spod budynku szkoły o 7:15. Trasa taka sama jak dotychczas z pominięciem miejscowości Załęże.

Dyrektor szkoły:  Krzysztof Szczepankiewicz

Drodzy Rodzice!

Niestety nie mamy nadal możliwości, by spotkać się osobiście, w związku z panującymi obostrzeniami.

Chciałbym więc w tym medium złożyć serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Czasy, w których obecnie żyjemy, nie należą do łatwych. Nauka oraz praca zdalna są nie lada wyzwaniem, z którym mierzą się wszyscy: uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Jestem naprawdę wdzięczny Państwu za trud i wsparcie udzielane dzieciom. Dla nich obecna forma nauki nie jest łatwa i wymaga nie lada skupienia oraz samodyscypliny. Państwa udział w tym procesie jest niezastąpiony.

Życzę Państwu, aby nadchodzące Święta Wielkanocne były czasem wytchnienia od niełatwej codzienności, która coraz bardziej nas przytłacza.

Niech będzie to czas pełen radości, spokoju, uśmiechu i rodzinnego ciepła.

Wesołych Świąt!

Krzysztof Szczepankiewicz
Dyrekto
r

Jedenaste - nie ściągaj! Kampania na rzecz nauki bez ściągania

Drogi uczniu !
Celem tej kampanii jest uświadomienie Ci, że ściąganie oraz pisanie prac i sprawdzianów w Twoim imieniu, przez inne osoby jest oszustwem. Ściąganie nie jest formą zaradności, jest  kłamstwem. Kłamstwem, które dotyka ludzi z Twojego najbliższego otoczenia: kolegów, nauczycieli, rodziców. Okłamujesz siebie. Twoja ocena nie odzwierciedla Twoich umiejętności, więc jest nic nie warta.

Nie ściągaj! W zamian za to:

•    poświęć trochę czasu na naukę, wiedza nie spada  z nieba, trzeba na nią zapracować;
•    nie poddawaj się, gdy napotykasz trudności, rozejrzyj się wokół, na pewno znajdziesz kogoś kto wytłumaczy ci daną kwestię;
•    pozwól sobie na błędy, są naturalnym procesem uczenia się;
•    zrozum, że gorsza ocena to nie koniec świata, będziesz miał wiele szans, aby ją poprawić;
•    bądź wobec siebie uczciwy, to sprawi, że będziesz pewny siebie, ponieważ uczciwość cechuje ludzi odważnych;
•    uwierz w swoje możliwości, potrafisz o wiele więcej, niż myślisz;
•    nie traktuj nauki jak przykrego obowiązku, popatrz na nią jak na wielką przygodę, która pomoże ci odkryć świat;
•    nie bój się pytać, bez pytań, które rodzą się codziennie w głowach milionów ludzi, nie byłoby dzisiejszej cywilizacji;
•    wykorzystaj lekcję, na której jesteś - ona jest  dla ciebie.

Uczniu, chcemy abyś zrozumiał, że nauka to nie zdobywanie ocen, to zdobywanie wiedzy!

Czytaj więcej: Jedenaste - nie ściągaj! Kampania na rzecz nauki bez ściągania

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

W związku z wprowadzeniem przez Rząd RP kolejnych obostrzeń i ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej w Dłużcu będą zamknięte od 29 marca 2021 roku do 9 kwietnia 2021 roku.

Szkoła zapewni opiekę dla dzieci osób zatrudnionych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19 (dla osób zatrudnionych w podmiotach leczniczych i służb porządkowych). Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z opieki, składają wniosek do dyrektora o objęcie dziecka opieką z informacją o dniach i godzinach, w których opieka powinna być sprawowana. Wniosek można złożyć również poprzez dziennik elektroniczny Vulcan.

O wszelkich istotnych zmianach będą Państwo informowani na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny i stronę internetową szkoły.

Krzysztof Szczepankiewicz
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie