Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Zakończenie inne niż wszystkie…

W związku z sytuacją epidemii, ten rok szkolny w naszej szkole zakończył się inaczej niż zwykle…

Nie było akademii, łez, poloneza, pożegnań… Podzieleni na grupy, w maseczkach, przestrzegając reżimu sanitarnego nasi uczniowie otrzymali świadectwa, na które pracowali cały rok.

Pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz żegnał kolejne grupy uczniów w imieniu całego grona, a wychowawcy wręczyli nagrody dla wyróżniających się uczniów, ufundowane przez Radę Rodziców.

W roku szkolnym 2019/2020 świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali:

Klasa 4 - wychowawca mgr inż. Anna Świerczek- Mól
Szymon Straszak
Bartłomiej Sajdak
Kacper Gamrat
Maja Gawron
Maja Nowak
Ariadna Kyć
Aleksandra Gamrat
Julia Bratek
Amelia Madej

Klasa 5 – wychowawca mgr Agnieszka Koryto
Kuźniak Gabriela
Grabowska  Maja
Inglot Maciej
Trawiński Dawid
Trepka Zofia

Klasa 6 - wychowawca mgr Jerzy Zyguła
Ptak Kamil
Dygas Dawid
Bryzik Emilia
Pawłowska Martyna
Dachowski Filip
Haberka Jakub
Siejka Grzegorz
Marchajski Kacper
Wójcik Paweł
Pieklak Adam

Czytaj więcej: Zakończenie inne niż wszystkie…

Zofia Trepka i Kamil Ptak laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”

Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju odbył się Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.

Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 21 im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu, natomiast współorganizatorami: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich  im. gen. Mieczysława Boruty - Spiechowicza z Rzeszowa, 1. Regionalny Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania Kraków – Balice im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego, Aeroklub Nowy Targ, Aeroklub Podhalański Nowy Sącz.

Patronat nad konkursem objęli:

Tomasz Grodzki Marszałek Senatu RP, Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej, Anna Paluch Poseł RP, Arkadiusz Mularczyk Poseł RP, Andrzej Gut-Mostowy Poseł RP, Jan Duda Poseł RP, Jan Hamerski Senator RP, Ryszard Legutko Poseł PE, Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty, kpt. inż. Jan Jastrzębski Dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych Wojsk Lądowych, Józef Guzdek Biskup Polowy Wojska Polskiego, Andrzej Jeż Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Piotr Duda Przewodniczący NSZZ Solidarność, Barbara Ziółkowska-Tarkowska, prof. dr hab. Janina Marciak-Kozłowska, dr n. med. Alicja Moszczyńska-Kowalska, Ludomir Handzel Prezydent Miasta Nowego Sącza.

Patronat edukacyjny sprawował Instytut Pamięci Narodowej. Partnerami konkursu zostali Wydawnictwo Buk z Białegostoku, Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii, Patronat medialny przypadł TVP3 Kraków.

Patronat Narodowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Konkurs miał na celu upamiętnienie: postaci św. Jana Pawła II jednego z najwybitniejszych  Polaków, gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego jednego z najwybitniejszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię, ks. prałata Bernardyna Dziedziaka - Niezłomnego kapłana diecezji tarnowskiej.

Naszą szkołę reprezentowali:
Zofia Trepka
Kamil Ptak
Aleksandra Bąchor
Krystian Latacz
Kamila Pietrzak

Prace Zofii Trepki i Kamila Ptaka znalazły uznanie jury i zostali oni laureatami tego konkursu.

Czytaj więcej: Zofia Trepka i Kamil Ptak laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos...

Lekcje o sztucznej inteligencji - AI w ramach programu AI Schools and Academy w Szkole Podstawowej w Dłużcu

Szkoła Podstawowa w Dłużcu w roku szkolnym 2019/2020 realizowała innowacyjny, pilotażowy program z zakresu nauczania o sztucznej inteligencji i programowania kierowany do szkół i placówek edukacyjnych w Polsce. Do programu zostało zakwalifikowanych 150 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w których utworzono 350 grup.

Pomysłodawcą projektu była firma Synerise jedna z wiodących w Europie firm zajmujących się tworzeniem rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Partnerem Wiodącym była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która wraz z Synerise opracowała założenia koncepcyjne i realizacyjne projektu oraz materiały edukacyjne.

To nowatorskie przedsięwzięcie na naszym rynku edukacyjnym wsparły finansowo i merytorycznie  firmy oraz przedstawiciele jednostek i instytucji edukacyjnych a także uczelni wyższych. Były to m.in. Fundacja Orange, Microsoft Polska, Bank Pekao S.A. EY, PZU, ŻABKA, Carrefour, CCC, International Data Corporation, Photon.

Zaangażowanie firmy technologicznej Synerise wraz z partnerami w działania edukacyjne dla szkół w Polsce poprzez realizację projektu „AI Schools & Academy - program nauczania o sztucznej inteligencji dla dzieci i młodzieży” ma za zadanie nadrobić stracony czas i uzupełnić lukę edukacyjną dzieci i młodzieży w zakresie AI. Lekcje z tych zagadnień odbywają się już od kilku lat w krajach będących liderami rozwiązań AI takich jak Stany Zjednoczone, Chiny czy Korea Południowa.

Dzięki takim inicjatywom edukacyjnym jak program AI Schools & Academy miałem możliwość przybliżenia szerokiej grupie uczniów koncepcję sztucznej inteligencji, obalając jednocześnie wiele mitów i obiegowych sądów dotyczących AI. Cieszy, że w coraz większym stopniu biznes działający na polskim rynku docenia inwestycje w edukację młodego pokolenia zwłaszcza w nowych technologiach. Czy tego chcemy czy nie, nie zatrzymamy rozwoju AI. Edukacja dzieci i młodzieży w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego to także inwestycja w przyszłość i rozwój technologiczny naszego kraju.

Uruchomienie programu AI Schools & Academy zostało poprzedzone konferencjami wprowadzającymi do zagadnień, które przewidziano w przedsięwzięciu. Nauczyciele zostali przeszkoleni w formule blended learning.

Czytaj więcej: Lekcje o sztucznej inteligencji - AI w ramach programu AI Schools and Academy w Szkole Podstawowej...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu zapraszają uczniów po odbiór świadectw w dniu 26.06.2020 (piątek).

Oddziały Przedszkolne i klasa I o godzinie 9.00;
Klasy II, III i IV o godzinie 10.00;
Klasy V, VI, VII i VIII o godzinie 11.00.

Ze względu na wytyczne GIS uczniowie przychodzą w maseczkach i przynoszą wypełnione przez rodziców oświadczenie (w załączniku). Szkoła nie zapewnia dowozu.

Na teren szkoły wchodzą tylko uczniowie, rodzice pozostają przed budynkiem.

Odbiór świadectw możliwy jest również w indywidualnie wyznaczonym terminie (ustalonym telefonicznie), w sekretariacie szkoły (oprócz klasy III i VIII, czyli uczniów kończących etap edukacyjny i szkołę).

Do pobrania Oświadczenie

Nasza szkoła od września dołączy ponownie do #SuperKoderów!

Udało się! Będziemy #SuperKoderami. Od września ruszamy z zajęciami, @Fundacja Orange pomoże nam uczyć się programowania. Będziemy realizować ścieżkę „Konstruktorzy gier”. Zaprzęgniemy roboty do roboty! W ramach tej ścieżki tematycznej uczniowie poznają zestaw LOFI Robot CODEBOX oraz tajniki programowania w środowisku Arduino IDE. Podczas 14 lekcji poznają poszczególne elementy zestawu oraz zaprojektują i zrealizują dwie gry.

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów i zajęciach dodatkowych uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

Nie możemy się doczekać!

Nasze projekty

Realizowane projekty

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie