Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Plan dowozów i odwozów uczniów do Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu w roku szkolnym 2018/2019

Plan dowozów i odwozów uczniów do Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu w roku szkolnym 2018/2019 umieszczono w plikach pdf i docx – poniżej do pobrania.

Plan obowiązuje do zakończenia projektu „Innowacyjna szkoła – innowacyjna praca” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Kliknij poniżej aby pobrać dokument pdf i docx.

Plan dowozów i odwozów dzieci i młodzieży do Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu na rok szkolny 2017/2018 wersja docx

Plan dowozów i odwozów dzieci i młodzieży do Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu na rok szkolny 2017/2018 wersja pdf

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu

„Nie trzeba być wielkim, żeby zacząć, ale trzeba zacząć, żeby być wielkim”, te słowa powitały dziś w naszym budynku: uczniów, rodziców, zaproszonych gości, grono pedagogiczne…

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele w Dłużcu, którą odprawili ksiądz proboszcz Andrzej Michniewski i ksiądz proboszcz Jacek Kawala.

Kolejna część odbywała się już w budynku szkoły, gdzie zebranych powitał gospodarz – dyrektor pan Krzysztof Szczepankiewicz. Na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego odpowiedzieli dostojni goście w osobach:

Pani Poseł Lidii Gądek
Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika
Społecznego doradcy Pana Burmistrza pani Bożeny Koniecznej
Pana sołtysa Mariana Barczyka
Pana sołtysa Czesława Gbyliczka
Pana Prezesa OSP Dłużec Mieczysława Piputy
Pani Beaty Wypasek

Przedstawicieli Rady Rodziców: pań: Żanety Zielnik-Kyć oraz pani Małgorzaty Przybylik.

Już na początku swojego przemówienia pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz podkreślił trudność rozpoczynającego się roku szkolnego - roku dwóch egzaminów. Ale jak zwykle podkreślił, że nasza szkołą jest gotowa na wszystkie wyzwania i ma kolejne niespodzianki dla swoich uczniów. Są nimi: stołówka w nowej eleganckiej odsłonie z nowym menu (którego można było zakosztować już dziś), nowa sala informatyczna z nowoczesnym sprzętem, poszerzony o logopedię zakres zajęć dodatkowych, a także przejście tylko na dziennik elektroniczny. Życzenia sukcesów i powodzenia w nowym roku zakończyły powitanie przygotowane przez pana dyrektora. Do życzeń dołączyli się przemawiający: pani poseł Lidia Gądek i pan burmistrz Adam Zielnik.

Kolejnym elementem uroczystości był krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III a gimnazjum i klasy VII. Przypomniał on zebranym, że „był taki wrzesień...” kiedy w szkołach nie mogła rozpocząć się nauka, ponieważ wybuchła II wojna światowa.

Czytaj więcej: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego...

Szkolny zestaw podręczników 2018/2019

Podręczniki do klasy I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie otrzymają w ramach rządowego programu zapewnienia bezpłatnego dostępu do materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych. Jedynie podręczniki do oddziałów przedszkolnych, religii i wychowania do życia w rodzinie nie zapewnia program ministerialny. Rodzice nabywają je we własnym zakresie. W klasach IV-VI szkoły podstawowej lekcje języka niemieckiego są lekcjami dodatkowymi i również do tego przedmiotu podręczniki muszą być zakupione przez rodziców.

Szkolny zestaw podręczników 2018/2019 do zakupu przez rodziców wersja docx

 

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu