Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

Sukces naszych uczniów w gminnej grze historycznej

Dnia 16.01.2018 r. w Zespole Szkół w Wolbromiu zorganizowano Grę historyczną dla uczniów  szkół  podstawowych i gimnazjów z terenu Miasta i Gminy Wolbrom. Na miejscu okazało się, że do rywalizacji przystąpi  sześć czteroosobowych drużyn reprezentujących szkoły w Dłużcu, Wierzchowisku, Wolbromiu i Zarzeczu.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:
Zuzanna Rams
Wiktoria Kubat
Emilia Świerczek
Oskar Świerczek.

Drużyny zmagały się z różnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę,  spostrzegawczość oraz sprawność fizyczną. Przydała się znajomość faktów z powstania styczniowego i historii wolbromskiej szkoły, umiejętność rozszyfrowywania wiadomości, a także znajomość zasad musztry.

Gracze musieli również stworzyć tzw. żywy obraz inspirując się dziełem Artura Grottgera „Pożegnanie powstańca”.  
Na zakończenie licealiści zaprezentowali oczekującym na wyniki grupom,  etiudę w stylu manekin challenge nawiązującą do obrazu Artura Grottgera Kucie kos.
I niespodzianka -  selfie z dyrektorem szkoły!

Nasi uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do rywalizacji, bo zajęli I miejsce!

Gratuluję!
Renata Opiłka

Czytaj więcej: Sukces naszych uczniów w gminnej grze historycznej

Święto Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

W piątek, 19 stycznia 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Dłużcu gościły swoje ukochane babcie i dziadków.

Tematem przewodnim uroczystości była nowoczesna babcia, która „dla swych wnuków jest gotowa największe szczęście wyczarować” i dziadek, który „wszystko wie i tak ciekawie opowiada”.

Zaproszeni goście z uśmiechem i wielkim wzruszeniem oglądali występy przedszkolaków. A słowa wiersza „Babcia i dziadek są tacy wspaniali i zawsze chętnie bawią się z nami” niech staną się inspiracją do ciekawych spotkań z wnukami.

W prezencie babcie i dziadkowie otrzymali od swych wnucząt moc uścisków, życzenia i pamiątkowe albumiki ze zdjęciami.

Na zakończenie uroczystości goście spotkali się przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez niezawodne mamy, którym bardzo dziękujemy za pomoc.

I. Ławik

Czytaj więcej: Święto Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

„Dobro dziel bez końca…”, czyli o sukcesie przedstawienia jasełkowego naszych uczniów

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym Miejsko-Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych organizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu.

Tegoroczny scenariusz, w całości napisany przez panią Urszulę Latacz, dotyczył akceptacji decyzji jakie podejmują dzieci oraz walki z ciężką chorobą. Oprócz tego w trakcie przedstawienia mogliśmy usłyszeć wiersz naszej absolwentki Natalii Krzysztofowicz. Realizacją przedstawienia zajęły się panie Urszula Latacz i Renata Opiłka.

Historia miłości bogatego chłopca i dziewczyny z biednej rodziny, którą dotyka ciężka choroba wywołała wzruszenie u niejednego widza. Uświadamianie widzom tego, że każdy z nas może zostać dawcą szpiku, było dla naszych aktorów doskonała nauką. Bo czyż nie temu ma służyć sztuka i teatr.. wzruszeniu? Czyż nie każda okazja jest dobra, aby przekazywać ważne wartości (nie zawsze zgodnie z tradycyjną konwencją jasełek)?

„Gdy dzielisz dobro bez końca jest Boże Narodzenie” - takie było przesłanie naszego przedstawienia, które zajęło w tegorocznym przeglądzie drugie miejsce (pierwszego nie przyznano). Gratulujemy naszym młodym aktorom a byli to:

Filip Nowak, Nikola Tabor, Kinga Graca, Marta Ogonek, Kacper Piąty, Paulina Krzysztoforska, Kacper Janik, Emilia Świerczek, Daniel Knap, Anna Siejka, Aleksandra Straszak, Karina Pietrzak, Magdalena Szczęśniak, Wiktoria Latacz, Wiktoria Barczyk, Joanna Pasich, Karolina Żurek, Wiktoria Kubat, Paweł Świerczek, Agnieszka Płowiec, Magdalena Imiołek, Justyna Straszak, Szymon Mędrek, Katarzyna Janus, Amelia Latacz, Julita Gawron, Sandra Palacz, Zuzanna Rams, Kinga Skorupka, Anna Pacia, Paulina Zamorowska.

Czytaj więcej: „Dobro dziel bez końca…”, czyli o sukcesie przedstawienia jasełkowego naszych uczniów

Mistrzostwa Szkoły w Sportach Umysłowych

Rozpoczęła się czwarta edycja Mistrzostw Szkoły w Sportach Umysłowych. Tym razem walka odbywa się na planszach szachownicy w warcaby z pionami ustawionymi w dwóch rzędach, przy czym możliwe jest bicie pionów „do tyłu”. Wspomniane zasady gry są spowodowane koniecznością szybkich rozstrzygnięć, ze względu na liczną grupę uczniów i uczennic zainteresowanych rozgrywkami. Z kronikarskiego obowiązku należy podać kilka danych statystycznych. Do rozgrywek zgłosiło się 60% dzieci naszej szkoły. Do rekordzistów należą klasy:

VII SP - 100%
V SP – 71%
VI SP – 67%

Nieco martwi słabsze zainteresowanie uczniów klas gimnazjalnych, szczególnie w kontekście egzaminu gimnazjalnego, kiedy to umiejętność logicznego myślenia w bloku przedmiotów matematyczno-przyrodniczych jest bardzo ważnym elementem. W obecnej edycji mistrzostw w pierwszej fazie rozgrywane są eliminacje w ramach klas systemem „do dwóch przegranych”. Do drugiego etapu awansują dwaj najlepsi gracze z klas.

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkoły w Sportach Umysłowych

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu