Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

Pierwszy dzień wiosny na zimowym stoku

21.03.2018 uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą p A.Świerczek-Mól przywitali wiosnę - jeszcze w zimowej odsłonie - w pobliskim Smoleniu, na wyciągu narciarskim. Pierwsza lekcja snowboardu okazała się wcale niełatwą nauką chwytania i utrzymywania równowagi. W ciepłych promieniach słońca ćwiczyliśmy na stoku pierwsze nieśmiałe jeszcze ślizgi (zupełnie jak wiosenne jaskółki), skręty i bezpieczne wywrotki (średnia 7 na osobę, wliczając wychowawcę). A potem przyszedł czas na większą górkę i samodzielne zjazdy. Po godzinie zmagań z własnym ciałem i kawałkiem plastiku przyczepionym do nóg narodziło się sześciu wspaniale rokujących snowboardzistów i jeden równie wspaniale zapowiadający się saneczkarz. Bo przecież gdzie górka i śnieg tam muszą być też szalone zjazdy na sankach (tu podziękowania dla rodzica, który owe saneczki dostarczył).

Śmiech, świetna zabawa i dobre wspomnienia niech będą pamiątką dla tych, którzy zdecydowali się spróbować jazdy na snowboardzie. Co prawda zima już się kończy, ale za rok... STOK JEST NASZ!

Anna Świerczek-Mól

Czytaj więcej: Pierwszy dzień wiosny na zimowym stoku

Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego „DACHL-Landeskunde”

Konkurs skierowany był do uczniów klas 7 oraz klas gimnazjalnych. Miał on na celu popularyzację języka niemieckiego. Uczestnicy konkursu nie tylko rozwinęli swoje umiejętności językowe, ale również zdobyli wiedzę o codziennym życiu mieszkańców krajów niemieckojęzycznych. Konkurs składał się z dwóch etapów.

Etap finałowy odbył się 15 marca 2018 r. w Zespole Szkół Pod Lasem w Wolbromiu, wzięło w nim udział 14 uczestników. Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Naszą Szkołę reprezentowała Anna Pacia, która zajęła III miejsce oraz Paulina Zamorowska - VII miejsce. Serdeczne gratulacje!

Agnieszka Koryto

Czytaj więcej: Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego „DACHL-Landeskunde”

Zawody powiatowe w siatkówkę

20 marca 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie odbyły się zawody powiatowe w mini piłkę siatkową. W turnieju startowały trzy drużyny chłopców. Oprócz naszej drużyny były także ta z Olkusza oraz drużyna gospodarzy, czyli z Bukowna. Pierwszy mecz graliśmy z Olkuszem, niestety bez powodzenia. Można mówić o sporym niedosycie, gdyż w obu przegranych setach wysoko prowadziliśmy, jednakże ich końcówki  nie były najlepsze w naszym wykonaniu i zakończyły się porażką.

Zanim przystąpiliśmy do kolejnego meczu pojedynek stoczyła miejscowa drużyna z Olkuszem. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem tych drugich.

Następnie czekał nas mecz z Bukownem. Chłopcy mieli świadomość, że wraz ze zwycięstwem drużyny z Olkusza, nie mieli już szans na zajęcie pierwszego miejsca. Mimo to świetnie zagrali i odnieśli pewne zwycięstwo w dwóch setach. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Olkusz, na drugim miejscu uplasowała się nasza ekipa a na trzecim Bukowno.

Komplet wyników:

SP Dłużec – SP 1 Olkusz 0-2 (22-25, 22-25)

SP1 Bukowno – SP1 Olkusz 0-2

SP Dłużec – SP1 Bukowno 2 – 0 (27-25, 25- 20)

Tomasz Grandys

Czytaj więcej: Zawody powiatowe w siatkówkę

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej.

19 marca w Szkole Podstawowej w Łobzowie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnoposkiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Dobrze zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły w składzie: Magda Kiwior, Gabrysia Gamrat i Natalia Makowska. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z czterdziestu pytań. Magda i Gabrysia bez trudu przeszły ten szczebel awansując do finału. W finale uczestnicy musieli odpowiedzieć na 5 pytań otwartych. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Magdy, która zajmując II miejsce będzie reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu