Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

Wyróżnienie dla Oskara

Uczeń naszej szkoły Oskar Świerczek został wyróżniony w Gminnym Konkursie Fotograficznym „NIE(D)OCENINA KSIĄŻKA” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Wolbromiu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Pana Adama Zielnika. Praca Oskara dotyczyła bardzo ważnej lecz mało znanej książki autorstwa Gerarda Woźnicy pseudonim HARDY opisującej dramatyczne dzieje oddziału Armii Krajowej o kryptonimie „SUROWIEC”.

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Wyróżnienie dla Oskara

Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym

11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dłużcu obył się Dzień otwarty dla zrekrutowanych na przyszły rok szkolny przedszkolaków.

W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i zabaw. Rozpoczęliśmy od pomalowania farbami papierowego domku. Udało nam się również wykonać piękne kwiaty wyklejane bibułą- prezenty dla rodziców. Przyszli uczniowie wykazali się ogromną zwinnością i sprawnością fizyczną podczas zabaw ruchowych, ćwiczeń z szarfami i woreczkami gimnastycznymi. Powtórzyliśmy najważniejsze zwroty w języku angielskim i nauczyliśmy się nowej piosenki „One little finger”. Przedszkolakom nie sprawiły kłopotu zajęcia umysłowe oraz ćwiczenia z fiszkami.

W nagrodę za aktywny i liczny udział w dniu otwartym wszyscy zebrani goście wybrali się na szkolny plac zabaw, gdzie uśmiechów i radości było co nie miara.

Na pożegnanie każdy przyszły przedszkolak otrzymał od Pana Dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza pamiątkowe medale „Przedszkolaka na medal” oraz dyplomy. 

Nasze grono pedagogiczne bardzo dziękuje przybyłych gościom za wizytę i z niecierpliwością czeka na bliższe poznanie przedszkolaków w przyszłym roku szkolnym.

Justyna Żelazna

Czytaj więcej: Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym

Konkurs filmowy „Kocham Cię Życie” - sukces uczennic z Dłużca na szczeblu powiatowym

6 kwietnia nasze uczennice: Katarzyna Janus, Zuzanna Rams, Sandra Palacz, Amelia Latacz i Julita Gawron wraz z opiekunem panią Urszulą Latacz i dyrektorem szkoły panem Krzysztofem Szczepankiewiczem uczestniczyły w I Pilickiej Gali Filmowej. Wydarzenie to było zwieńczeniem konkursu organizowanego w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Honorowy patronat nad konkursem objął Kurator Oświaty.

W ramach zadania konkursowego dziewczęta nagrały i zmontowały film dotyczący zdrowego odżywiania. Po prezentacji nagrania zespół miał wygłosić do zebranych w auli uczniów i gości czterowersową puentę.
Miło nam poinformować, że uczennice Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III w Dłużcu zajęły zaszczytne II miejsce. W podziękowaniu za pracę otrzymały pamiątkowy dyplom, słodki upominek oraz statuetkę, która na pamiątkę pozostanie w naszej gablocie z trofeami.

Gratulujemy i cieszymy się, że zgodnie z powiedzeniem, iż „apetyt rośnie w miarę jedzenia”- Kasia, Zuzia, Sandra, Amelia i Julita, zapowiedziały swój udział w przyszłorocznej edycji konkursu.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Konkurs filmowy „Kocham Cię Życie” - sukces uczennic z Dłużca na szczeblu powiatowym

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…” recenzja spektaklu pt. „Mały Książę” drogą Anny Paci do sukcesu

16 kwietnia uczennica klasy III a Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu - Anna Pacia uczestniczyła wraz z opiekunem panią Urszulą Latacz i panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem w gali zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Powód był jeden i najważniejszy… otóż Ania zdobyła II miejsce w III Małopolskim Konkursie na Recenzję Teatralną.

W naszej szkole nic nie dzieje się przypadkowo. Otóż w miesiącu marcu uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli w Teatrze Ludowym przedstawienie pt. „Mały Książę”. Już wtedy wiedzieli, że będzie to nie tylko powtórka przed egzaminem gimnazjalnym, ale też powód do ćwiczeń takiej formy wypowiedzi pisemnej jaką jest recenzja. Wiemy też doskonale, że Stowarzyszenie Teatralno- Literackie działające od lat zajmuje się organizacją konkursu o zasięgu wojewódzkim. Stąd też najlepsze recenzje: Anny Paci i Angeliki Nowak zostały wysłane do Olkusza.

Informacja o sukcesie Ani była niezmiernie miła. Nagrody i dyplom odebrany z rąk pani poseł Lidii Gądek i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz pana Romana Piaśnika to kolejny zaszczyt. A obcowanie z teatrem na gali dodatkowym bonusem. Bowiem zebrani mieli okazję obejrzeć etiudę na podstawie tekstów poetyckich pana Sebastiana Sierki - kierownika WTZ w Lgocie Wolbromskiej.

„Życie jest teatrem, aktorami ludzie…” każdy z nas ma do odegrania swoją rolę… Ania odniosła kolejny sukces, oby nie ostatni w tym roku, a dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu promują wszystkich swoich uczniów, rozwijają ich talenty i pasje.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…” recenzja spektaklu pt. „Mały Książę” drogą Anny Paci do...

Dzień Zdrowia w naszej szkole

6 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu świętowaliśmy Dzień Zdrowia. Ten moment był okazją do podsumowania pracy gabinetu lekarsko-pielęgniarskiego oraz prelekcji na temat profilaktyki próchnicy w naszej szkole oraz zdrowego trybu życia i odżywiania się.

Na początku dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz powitał gości, którzy z tego powodu zawitali do nas, a byli to:

Pani poseł Lidia Gądek

Pan Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik

Pan Sebastian Woźniak lekarz stomatolog.

Następnie uczniowie klas: II a i III a (pod opieką pani Urszuli Latacz) przedstawili krótki program artystyczny wzorowany na „Teleexpresie”, w trakcie którego przybliżyli działalność prozdrowotną naszych gości oraz działania profilaktyczne prowadzone w szkole. W zabawnym programie informacyjnym wystąpili:

Angelika Nowak i Zuzanna Rams - prowadzące
Kacper Piąty - przewodniczący SU
Paweł Świerczek - dyrektor szkoły
Katarzyna Janus - pani poseł
Filip Nowak - pan dentysta
Nikola Tabor - jako gwiazda piosenki
Marta Ogonek, Julita Gawron, Wiktoria Kubat, Emilia Świerczek - reporterki.

W trakcie występu mogliśmy się przekonać, że nasi goście mają ogromny dystans do siebie, stąd uśmiechy na ich twarzach.

Czytaj więcej: Dzień Zdrowia w naszej szkole

Srebrna Magda

11 kwietnia w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Uczennica naszej szkoły Magdalena Kiwior z klasy VII zajęła II miejsce i tym samym dostąpiła zaszczytu reprezentowania powiatu olkuskiego na szczeblu wojewódzkim. Trzymajmy za Magdę kciuki!

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Srebrna Magda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu