Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

Konkurs filmowy „Kocham Cię Życie” - sukces uczennic z Dłużca na szczeblu powiatowym

6 kwietnia nasze uczennice: Katarzyna Janus, Zuzanna Rams, Sandra Palacz, Amelia Latacz i Julita Gawron wraz z opiekunem panią Urszulą Latacz i dyrektorem szkoły panem Krzysztofem Szczepankiewiczem uczestniczyły w I Pilickiej Gali Filmowej. Wydarzenie to było zwieńczeniem konkursu organizowanego w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Honorowy patronat nad konkursem objął Kurator Oświaty.

W ramach zadania konkursowego dziewczęta nagrały i zmontowały film dotyczący zdrowego odżywiania. Po prezentacji nagrania zespół miał wygłosić do zebranych w auli uczniów i gości czterowersową puentę.
Miło nam poinformować, że uczennice Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III w Dłużcu zajęły zaszczytne II miejsce. W podziękowaniu za pracę otrzymały pamiątkowy dyplom, słodki upominek oraz statuetkę, która na pamiątkę pozostanie w naszej gablocie z trofeami.

Gratulujemy i cieszymy się, że zgodnie z powiedzeniem, iż „apetyt rośnie w miarę jedzenia”- Kasia, Zuzia, Sandra, Amelia i Julita, zapowiedziały swój udział w przyszłorocznej edycji konkursu.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Konkurs filmowy „Kocham Cię Życie” - sukces uczennic z Dłużca na szczeblu powiatowym

Dzień Zdrowia w naszej szkole

6 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu świętowaliśmy Dzień Zdrowia. Ten moment był okazją do podsumowania pracy gabinetu lekarsko-pielęgniarskiego oraz prelekcji na temat profilaktyki próchnicy w naszej szkole oraz zdrowego trybu życia i odżywiania się.

Na początku dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz powitał gości, którzy z tego powodu zawitali do nas, a byli to:

Pani poseł Lidia Gądek

Pan Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik

Pan Sebastian Woźniak lekarz stomatolog.

Następnie uczniowie klas: II a i III a (pod opieką pani Urszuli Latacz) przedstawili krótki program artystyczny wzorowany na „Teleexpresie”, w trakcie którego przybliżyli działalność prozdrowotną naszych gości oraz działania profilaktyczne prowadzone w szkole. W zabawnym programie informacyjnym wystąpili:

Angelika Nowak i Zuzanna Rams - prowadzące
Kacper Piąty - przewodniczący SU
Paweł Świerczek - dyrektor szkoły
Katarzyna Janus - pani poseł
Filip Nowak - pan dentysta
Nikola Tabor - jako gwiazda piosenki
Marta Ogonek, Julita Gawron, Wiktoria Kubat, Emilia Świerczek - reporterki.

W trakcie występu mogliśmy się przekonać, że nasi goście mają ogromny dystans do siebie, stąd uśmiechy na ich twarzach.

Czytaj więcej: Dzień Zdrowia w naszej szkole

Znamy już wyniki Gminnego Etapu Konkursu Ortograficznego...

Po weryfikacji prac przez Komisję Powiatową poznaliśmy nazwiska pięciu najlepszych uczniów z Gminy Wolbrom, którzy zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego.

Pierwsze miejsce i tytuł „Małego Mistrza Ortografii Gminy Wolbrom” zdobyła:
Zofia Pasich uczennica klasy III SP w Łobzowie (opiekun Pani Elżbieta Sarecka-Habryń)

Drugie miejsce i tytuł „Małego Wicemistrza Ortografii Gminy Wolbrom” zdobyła:
Natalia Januszek uczennica klasy III SP w Wierzchowisku (opiekun Pani Renata Chmielarz)

Trzecie miejsce i tytuł „Małego Wicemistrza Ortografii Gminy Wolbrom” zdobył:
Alan Pajkiert uczeń klasy III ZSP w Wolbromiu (opiekun Pani Barbara Kocioł)

Czwarte miejsce zajął:
Wiktor Kyć uczeń klasy III SP w Gołaczewach (opiekun Pani Zofia Haberka)

Piąte miejsce zajęła:
Amelia Szczepankiewicz uczennica klasy III ZSP w Wolbromiu (opiekun Pani Barbara Kocioł)

Wyżej wymienieni uczniowie będą walczyć w etapie finałowym o tytuł „Małego Mistrza Ortografii Powiatu Olkuskiego”, który odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Bolesławiu.
Gratulujemy tak wysokich wyników. Życzymy powodzenia w etapie finałowym konkursu!

Anna Nawrot, Agnieszka Sobota

Z wizytą u CZERWONYCH BERETÓW

To już czwarta wizyta w koszarach elitarnej 6 Brygady Powietrznodesantowej. Po raz pierwszy w „zamierzchłej przeszłości” odwiedziliśmy 10. batalion desantowo szturmowy, który stacjonował wtedy w miejscowości Rząska pod Krakowem. Pozostałe wyjazdy prowadziły nas do 16. batalionu. W tym roku na początek wzięliśmy udział w części oficjalnej w trakcie, której m.in. odznaczono wyróżniających się żołnierzy oraz przyznano odznaki spadochroniarza. Uroczysta defilada zakończyła tą część programu. Gdy ostatnie pododdziały opuszały plac apelowy nagle z górnych pięter okalających plac budynków, zaczęli zjeżdżać na linach uzbrojeni komandosi. W mig powalili na ziemię ochronę drugiego budynku i w brawurowej akcji uwolnili zakładnika. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tej szybkiej, dobrze zorganizowanej akcji. Później mieliśmy do wyboru szereg punktów, gdzie żołnierze demonstrowali sprzęt, techniki posługiwania się bronią czy też inne elementy szkolenia spadochroniarzy. Po drodze wojskowa grochówka dodała nam sił przed wspinaczką w „małpim gaju”. Żegnaliśmy jednostkę z mocnym postanowieniem powrotu w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Z wizytą u CZERWONYCH BERETÓW

Stanisław Osmenda

Gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”

Dnia 20 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyły się gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Miastrz Ortografii”. W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas III oraz 2 uczennice klasy II z Miasta i Gminy Wolbrom. Byli to uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu, Szkoły Podstawowej w Łobzowie, Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku, Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, Szkoły Podstawowej w Gołaczewach oraz Szkoły Podstawowej w Dłużcu.

Konkurs rozpoczął Dyrektor SP w Dłużcu mgr Krzysztof Szczepankiewicz od powitania uczestników, rodziców, nauczycieli oraz komisji konkursowej. Następnie szczególne podziękowania otrzymał Pan Wojciech Szota- redaktor „Wieści Wolbromskich”. Organizatorzy wyrazili swoją wdzięczność za długoletnią współpracę i medialną promocję gminnego etapu Powiatowego Konkursu Ortograficznego.

Po części oficjalnej uczniowie przystąpili do zmagań ortograficznych, na które składało się pisania ze słuchu, test z zadaniami od 1 do 9 oraz zadanie dodatkowe, które rozstrzygało w momencie uzyskania tej samej ilości punktów. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy w zakresie zasad ortografii i gramatyki, o czym świadczą uzyskane przez nich punkty.

Po zakończeniu konkursu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale jaki włożyli w przygotowania. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i słodkiego poczęstunek dla wszystkich uczestników i ich opiekunów.

Prace konkursowe oceniała komisja konkursowa w składzie: Anna Bąchór, Renata Chmielarz, Izabela Klimek, Renata Szatan, Agnieszka Sobota oraz przewodnicząca komisji Anna Nawrot. Pięć najlepszych prac z najwyższymi wynikami zostało odesłanych do Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Po ich weryfikacji zostaną ogłoszone wyniki, na które uczestnicy konkursu czekają zapewne z niecierpliwością.

Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób uroczystość ta miałą wyjątkowy charakter. Podziękowania kierujemy do:

    1. Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom – Pana Adama Zielnika
    2. Pracowni Druku i Reklam EPROM SERVICE- Pana Artura Pasicha
    3. Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Wolbromiu- Pana Edmunda Barczyka
    4. Państwa Moniki i Rafała Bratków
    5. Państwa Grażyny i Henryka Porębskich
    6. Pani Marty Nowak

Anna Nawrot Agnieszka Sobota

Czytaj więcej: Gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”

Próby poetyckie naszych uczennic - o sukcesie Wiktorii Latacz w konkursie powiatowym

Jednym z zadań nauczyciela- polonisty jest zachęcanie uczniów do własnej twórczości (nie tylko w postaci wypracowań). Tak też się dzieje w przypadku pań: Anny Osmędy i Urszuli Latacz.  Ich uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach poetyckich na szczeblu powiatowym. W pierwszym z nich (Konkurs poetycki im. Anny Piątek) wzięli udział: Kamil Ptak z klasy IV, Magdalena Szczęśniak z klasy V i Magdalena Kiwior z klasy VII.

Natomiast w drugim pod hasłem „Chrońmy źródła wody” organizowanym pod patronatem Starostwa Powiatowego, Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego i Państwowej Inspekcji Sanitarnej z motywem wody w poezji zmierzyły się: Magdalena Szczęśniak, Wiktoria Latacz i Magdalena Kiwior.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy V - Wiktoria Latacz (opiekun Urszula Latacz) zajęła w tym konkursie II miejsce i w miesiącu marcu odebrała pamiątkowy dyplom, i nagrodę oraz uczestniczyła w konferencji z okazji Światowego Dnia Wody.

Warto więc próbować i nie chować swoich utworów do szuflady…

Gratulujemy i życzymy pomyślnych prób poetyckich.

Urszula Latacz, Anna Osmęda

Czytaj więcej: Próby poetyckie naszych uczennic - o sukcesie Wiktorii Latacz w konkursie powiatowym

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu