Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

„IV Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas IV – VI Szkół Podstawowych”

16 maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wolbromiu odbył się IV Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego, był on skierowany dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Dwudziestu najlepszych uczniów z gminy Wolbrom zmagało się z zadaniami leksykalno-gramatycznymi, których tematem przewodnim był „Czas wolny”. Szkołę Podstawową w Dłużcu reprezentowały dwie uczennice z klasy V: Wiktoria Latacz i Karolina Żurek. Gratulujemy dziewczynom podjętego trudu, jednocześnie trzymając kciuki za ich udział w przyszłej V edycji tego konkursu.

Agnieszka Koryto

Czytaj więcej: „IV Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas IV – VI Szkół Podstawowych”

„Ważna jest pamięć, bo bez pamięci nie ma przyszłości…” finał Ogólnopolskiego Konkursu „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”

W dniu 18 maja 2018 r. w Nowym Sączu odbyło się uroczyste zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.

Konkurs miał na celu upamiętnienie postaci gen. brygady pilota Stanisława Skalskiego jednego z najwybitniejszych polskich pilotów samolotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; postaci ks. ppłk. Jana Leona Ziółkowskiego ostatniego kapelana Kozielska zamordowanego w Katyniu; postaci gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego dowódcy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego; oraz 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Patronat Honorowy nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy multimedialnej, plastycznej lub modelarskiej.

O naszej szkole mówiono tam w samych superlatywach, a uczniowie odnieśli duże sukcesy.
•    Anna Pacia i Anna Siejka zostały laureatkami w kategorii: prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego).
•    Oskar Świerczek został laureatem w dwóch kategoriach:
praca modelarska (upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego) oraz prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego)
- opiekunem naukowym był Pan Stanisław Osmenda.

Za swój sukces Oskar wyróżniony został nagrodą wycieczki do Brukseli.

Uczennice wyróżnione:
Kinga Skorupka - prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego),
Magdalena Kiwior - kategoria: prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać ks. ppłk Jana Leona Ziółkowskiego) - opiekun naukowy Stanisław Osmenda.

W przygotowaniu prac konkursowych uczniów wspierali Renata Opiłka i Stanisław Osmenda.

Renata Opiłka

Czytaj więcej: „Ważna jest pamięć, bo bez pamięci nie ma przyszłości…” finał Ogólnopolskiego Konkursu „Przywrócić...

Zawody miejsko-gminne w piłkę nożną

15 maja nasi uczniowie wzięli udział w miejsko-gminnych zawodach w piłkę nożną rozgrywanych na Orliku w Wolbromiu. Zawody stały na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Wzięło w nich udział siedem drużyn.

Nasi uczniowie zaprezentowali ducha walki oraz wysoki poziom taktyczny. Pomimo tego nie udało się wskoczyć na podium. Ostatecznie nasza drużyna uplasowała się w środku stawki i zajęła czwarte miejsce. Oto komplet wyników:

SP Dłużec – SP Gołaczewy 1:1
SP Dłużec – SP Łobzów 3:0

Półfinał:
SP Dłużec – SP 1 Wolbrom 0:2

Mecz o 3 miejsce:
SP Dłużec – SP Gołaczewy 0:3

Tomasz Grandys

Czytaj więcej: Zawody miejsko-gminne w piłkę nożną

Zaproszenie do udziału w konkursach: recytatorskim, plastycznym i literackim dotyczących twórczości Juliana Kornhausera i Jakuba Kornhausera

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik
oraz Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu
zaprasza do udziału w konkursach: recytatorskim, plastycznym i literackim dotyczących twórczości Juliana Kornhausera i Jakuba Kornhausera
pod honorowym patronatem Jakuba Kornhausera - polskiego poety, tłumacza, krytyka literackiego i literaturoznawcy, nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa

Dokumentacja:

Zaproszenie: Zaproszenie do udziału w konkursach: recytatorskim, plastycznym i literackim dotyczących twórczości Juliana Kornhausera i Jakuba Kornhausera

Załącznik nr 1: Wiersze

Załącznik nr 2: Zgłoszenie

Załącznik nr 3: Zgoda

Przygoda z robotyką…

W dniach 8 – 9 maja 2018 roku uczniowie klas I – III uczestniczyli w ramach projektu „Innowacyjna szkoła- innowacyjna praca” w dwudniowej wycieczce do Poronina. Dzieci zostały zakwaterowane w ośrodku „Limba”. W pierwszym dniu po przyjeździe i obiedzie dzieci uczestniczyły w czterogodzinnych warsztatach z robotyki, podczas których pod czujnym okiem instruktorów rozwijali swoje umiejętności konstruktywnego myślenia. Po zakończonych i wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na kolację. Niestety pogoda nie pozwoliła nam na zbyt długi spacer, jednak dla uczestników naszej szkoły została zorganizowana dyskoteka. Było wiele radości. Po całym dniu pełnym wrażeń zmęczeni uczniowie udali się do swoich pokoi. W dniu wyjazdu przed śniadaniem pogoda sprzyjała uczestnikom i pozwoliła na krótki spacer wśród pięknych widoków Tatr. Po obfitym śniadaniu, dzieci udały się na dwugodzinne warsztaty z robotyki. Czas upłynął im ciekawie i szybko. Zafascynowani nową wiedzą udali się na obiad i wyruszyli w podróż powrotną. Oczywiście, nie obyło się bez zakupu pamiątek w drodze do domu.

Agnieszka Sobota

Czytaj więcej: Przygoda z robotyką…

Wycieczka do ZOO

Doskonała pogoda, wyborne humory i świetna zabawa to najkrótszy opis wycieczki do Chorzowa.

15 maja dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy pierwszej uczestniczyły w wyjeździe do ZOO w Chorzowie.

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obserwowali i fotografowali oglądane zwierzęta. Ulubieńcem grupy został paw, wspaniale prezentujący swój królewski ogon i chora żyrafa.

Jednak dopiero zabawa w Parku Linowym wyzwoliła prawdziwe pokłady energii wszystkich uczestników wyjazdu, którzy niezmordowanie pokonywali podniebny tor przeszkód, by po jego przejściu zjechać na linie.

Po wysiłku, doskonałym relaksem okazała się lodowa uczta i polowanie na najciekawszą pamiątkę z wycieczki.

Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do szkoły.

Izabela Ławik

Czytaj więcej: Wycieczka do ZOO

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu