Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Informacja o kwalifikacji do Letniej Szkoły Młodych Talentów

Informujemy, że zakończono analizę dokumentacji złożonej przez uczniów oraz informacji o ich frekwencji i aktywności na zajęciach. Na tej podstawie sporządzono listę zakwalifikowanych do udziału w LSMT i listę rezerwową.

Wszyscy uczniowie, którzy złożyli Formularze zgłoszeniowe w wersji papierowej, zostali powiadomieni o swoim 24.05.2021r., drogą mailową. Osoby zakwalifikowane prosimy o potwierdzenie udziału w LSMT w terminie do 28 maja 2021 r., na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacja o kwalifikacji do Letniej Szkoły Młodych Talentów - pełna treść ogłoszenia.

Forum Młodych Talentów - Bądź częścią wyjątkowej społeczności

Forum Młodych Talentów - Bądź częścią wyjątkowej społeczności

Forum Młodych Talentów to duże wydarzenie inspirująco-edukacyjne dedykowane uczestnikom zajęć w Centrach Wspierania Uczniów Zdolnych. Celem Forum jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, nawiązania współpracy oraz pobudzania inspiracji i motywacji u uczniów. To również doskonała okazja do utrwalenia wiedzy i umiejętności w zakresie kompetencji kluczowych i zachęta do dalszego rozwoju swoich talentów.

Program Forum Młodych Talentów obejmuje trzy moduły:

  • Spotkania z inspirującymi ludźmi biznesu, działaczami społecznymi, lokalnymi autorytetami
  • Konferencję podczas której chętni uczniowie będą mogli przygotować krótkie wystąpienia pokazujące ich pasje i osiągnięcia. Założeniem jest propagowanie ciekawych i wartościowych idei, pomysłów, koncepcji z różnych dziedzin życia i nauki. Dla uczniów będzie to przestrzeń do dzielenia się swoją wiedzą, zainteresowaniami i sukcesami
  • Rozstrzygnięcie i przyznanie nagród w konkursach.

Forum dotyczy uczniów, którzy uczestniczyli w zajęciach w CWUZ w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj więcej: Forum Młodych Talentów - Bądź częścią wyjątkowej społeczności

Kampania "Tydzień Ulgi".

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii „Tydzień Ulgi”. Akcja ma na celu obniżenie stresu i zadbanie o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek 😌.

Kampania jest organizowana przez Instytut Psychologii UJ a pomysłodawczyniami projektu są prof. UJ dr hab. Magdalena Śmieja i prof. UJ dr hab. Aleksandra Gruszka-Osiecka.

https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi

Szczegóły wkrótce.

Plakat informacyjny akcji - "Tydzień Ulgi"

Harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego

Decyzją rządu stopniowo, od 17 maja 2021 roku do stacjonarnej nauki będą wracały poszczególne szkoły i placówki.
•    Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
•    Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

Harmonogram nauczania w systemie hybrydowym w Szkole Podstawowej w Dłużcu:

Przez pierwsze dwa tygodnie z wyłączeniem dni, w których odbywać się będzie Egzamin Ósmoklasisty (25-27 maja) uczniowie klas VII i VIII będą uczyć się na terenie szkoły w poniedziałek, wtorek i czwartek (dni: 17, 18, 20 i 24 maja). W pozostałe dni nauka odbywać się będzie w systemie zdalnym.

Uczniowie klas IV, V i VI uczyć się będą w szkole w środę i piątek (dni: 19, 21 i 28 maja). W pozostałe dni nauka odbywać się będzie w systemie zdalnym.

W dniach: 25, 26 i 27 maja odbędzie się Egzamin Ósmoklasisty i w tych dniach uczniowie klas I-VII nie mają zajęć edukacyjnych.

Od 31 maja uczniowie wszystkich klas wracają do nauki w systemie stacjonarnym.

SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Mamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głoś Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Konkurs miał na celu upamiętnienie postaci generała brygady pilota Stanisława Skalskiego  jednego z najwybitniejszych  polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; Cudu nad Wisłą w 100. rocznicę wydarzeń oraz upamiętnienie postaci generała broni Józefa Hallera – wielkiego twórcy Niepodległej.

• Pawłowska Martyna kl.VII i Norbert Przybylik kl. VII LAUREACI praca modelarska (upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego)

• Kacper Marchajski kl. VII LAUREAT kategoria: praca plastyczna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Hallera)

Dla laureatów konkursu jak co roku przewidziano wyjazd studyjny do Strasburga (uzależniony od sytuacji epidemiologicznej).

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI

• Amelia Madej kl.V kategoria: praca plastyczna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Hallera)
• Kamil Ptak kl. VII kategoria: praca modelarska (upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego)

Ponad to na konkurs przesłano też prace uczniów:

• prezentacje multimedialne upamiętniającej Cud nad Wisłą w 100. rocznicę wydarzeń - Nowak Maja kl. V i Gamrat Kacper kl. V
• pracę plastyczną (upamiętniającą postać gen. broni Józefa Hallera)- Dachowski Filip kl. VII

Czytaj więcej: SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Kolejny sukces Kacpra Marchajskiego

Uczniowie klasy VII Kacper Marchajski i Norbert Przybylik wzięli udział  w Konkursie „Król Kazimierz Wielki i jego czasy”.

Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk.

Kacper Marchajski został wyróżniony w  kategorii  – plakat z przesłaniem. Jego praca budzi zachwyt oraz skłania do refleksji. Jesteśmy dumny, że po raz kolejny odniósł sukces i godnie reprezentował imię naszej szkoły.

Zarówno Kacprowi, jak i Norbertowi gratulujemy udziału w konkursie oraz dziękujemy za zaangażowanie i czas poświęcony na wykonanie prac. Pomimo trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się młodzież, udowodnili, że można twórczo spędzać czas wolny i rozwijać swoje pasje.

Renata Opiłka

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie