Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Informacje o Rekolekcjach Wielkopostnych 2019

Zgodnie z pisemnym wnioskiem Proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej w Dłużcu dni 18-20 marca 2019 roku (poniedziałek-środa) – w związku z obowiązkiem uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych – uznaje się za dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu.

Rekolekcje odbędą się zgodnie z harmonogramem dodanym w załączniku nr 1 do Zarządzenia nr 1/03/2019 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłużcu, w którym umieszczono również informacje o sposobie dowozu i odwozu uczniów.

Zarządzenie nr 1/03/2019 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłużcu z dnia 11.03.2019 roku w sprawie organizacji pracy szkoły w czasie rekolekcji wielkopostnych w dniach 18-20 marca 2019 roku (docx).

Zarządzenie nr 1/03/2019 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłużcu z dnia 11.03.2019 roku w sprawie organizacji pracy szkoły w czasie rekolekcji wielkopostnych w dniach 18-20 marca 2019 roku (pdf).

Gminne eliminacje XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”

Dnia 7 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyły się gminne eliminacje XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas III oraz 2 uczniów z klas II z  terenu Miasta i Gminy Wolbrom. Byli to uczniowie z:
• Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (Lena Tujko, Karol Strzałka, Michalina Gajowiec),
• Zespołu Szkół nr 2 w Wolbromiu (Karol Marszałek, Michał Szczepankiewicz, Anita Barczyk)
• Szkoły Podstawowej w Zarzeczu (Aleksander Banyś, Jakub Pasich, Samuel Mistur)
• Zespołu Szkół w Gołaczewach (Barbara Jałowiec, Maya Kozłowska, Wiktoria Gumułka)
• Szkoły Podstawowej w Dłużcu (Maja Nowak, Amelia Madej, Kacper Gamrat)

Konkurs rozpoczął Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu Krzysztof Szczepankiewicz od powitania uczestników, nauczycieli, rodziców i opiekunów oraz komisji konkursowej. Zaznaczył, że eliminacje gminne już po raz trzynasty odbywają się w murach naszej szkoły oraz podkreślił, jak ważną rolę odgrywa ortografia w życiu codziennym każdego człowieka. Stwierdził również, że po eliminacjach szkolnych do etapu gminnego zostali wytypowani najlepsi z poszczególnych szkół. Na zakończenie wszystkim uczestnikom życzył powodzenia w konkursowych zmaganiach.

Po części oficjalnej uczestnicy przystąpili do pisania dyktanda, następnie rozwiązywali mistrzowski tor przeszkód składający się z sześciu zadań oraz dwóch zadań dodatkowych, które rozstrzygały w momencie uzyskania tej samej ilości punktów. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy z zakresu ortografii i gramatyki, o czym świadczą uzyskane przez nich wyniki.

Czytaj więcej: Gminne eliminacje XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

Dnia 04.03.2019 roku w Gimnazjum nr 3 w Olkuszu odbyła się kolejna edycja Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Były to zawody rangi powiatu. Naszym dziewczętom towarzyszyły drużyny z Olkusza, Rodak, Krzykawy i Bukowna. Grano systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na sportowo wysokim poziomie. Świadczyć może o tym fakt że szeregi drużyny z Rodak zasiliło kilka zawodniczek  doświadczonych grami w młodszej drużynie Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Niemniej jednak nie pomogło to w osiągnięciu miejsca na podium. I tak 3 miejsce przypadło gospodarzom z Olkusza, 2 zaś pogromczyniom gospodarzy - zespołowi z Dłużca.

1 miejsce zdobyły niepokonane dziewczęta z Bukowna.

Jesteśmy dumni z dobrego występu naszych dziewcząt. Raz jeszcze udowodniły charakter i wolę walki.

Gratulujemy!

Jakub Kaliś

Czytaj więcej: Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

OMNIBUS 2019 – etap szkolny

14 lutego 2019 r.  został przeprowadzony etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu „Omnibus”. W ramach konkursu uczniowie z klas I-III zmagali się z zadaniami w odpowiednich kategoriach wiekowych. Celem konkursu było praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy oraz  umiejętności praktycznych  i teoretycznych w każdej z klas. Ocenie podlegały prace, które zdobyły największą ilość punktów, wpływ na wynik miała również kolejność oddawania prac. Komisja szkolna wyłoniła trzech zwycięzców z każdej z klas najmłodszych. Zostali nimi:

OMNIBUS KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DŁUŻCUJULIA GROJEC (opiekun – pani Justyna Żelazna)

OMNIBUS KLASY DRUGIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DŁUŻCUMAKSYMILIAN BOROWIEC (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)

OMNIBUS KLASY TRZECIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DŁUŻCU - KACPER GAMRAT (opiekun – pani Anna Nawrot)

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnym etapie, który odbędzie się 14 marca w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Wolbromiu.

Justyna Żelazna

Czytaj więcej: OMNIBUS 2019 – etap szkolny

Doskonała zabawa i szczytny cel - czyli o wizycie podopiecznych i pracowników OREW Wolbrom w naszej szkole

4 marca w naszej szkole pojawili się niezwykli goście. Byli to podopieczni i pracownicy Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu.

Przygotowali oni dla uczniów specjalny występ muzyczny oraz przedstawienie teatralne pt. „Rzepka”. Doskonała gra aktorska, wyśmienita oprawa muzyczna sprawiły, że bawiliśmy się doskonale, a dodatkowo połączył nas szczytny cel. Po występie bowiem mieliśmy okazję wesprzeć remont dawnego budynku Zespołu Szkół w Kluczach, który zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali dla swoich pociech pieniążki do puszki.

Takie spotkania integracyjne to dla naszych uczniów niezwykłe przeżycie, a współpraca z OREW Wolbrom to dla nas zaszczyt. Dziękujemy za świetną zabawę i mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Doskonała zabawa i szczytny cel - czyli o wizycie podopiecznych i pracowników OREW Wolbrom w naszej szkole

Urszula Latacz

Rekrutacja do oddzialów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu

Szanowni Państwo

Na rok szkolny 2019/2020 obowiązuje elektroniczny system rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wolbrom. Dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych rodzice rekrutują od 11 marca 2019 r. pod adresem:

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminawolbrom

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji zawarte są w linku poniżej.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Data : czwartek, 16 maj 2019
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie