Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

Zrozumieć poezję na swój sposób, czyli o szkolnym etapie Konkursu Recytatorskiego

26 kwietnia odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego. W jury zasiedli: pan dyrektor Krzysztof Szczepankieiwcz, pani Anna Osuch i pani Aleksandra Głowacka.

Recytatorzy właśnie tego dnia przedstawili swoją interpretację wcześniej wybranych wierszy. Były więc momenty śmiechu, ale również zadumy. W ilości uczestników prym wiodła klasa VI.

W tym dniu wystąpili: Gabriela Gądek, Kamil Ptak, Kacper Marchajski, Magdalena Szczęśniak, Wiktoria Latacz, Maciej Bomba, Szymon Bomba, Mariusz Kowalczyk, Kamila Pietrzak, Emilia Witek, Aleksandra Bąchor, Krystian Latacz, Klaudia Pluta, Filip Gorgoń, Michał Pasich.

Po obradach jury wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i czekolady, a ci, którzy stanęli na podium dodatkowe książki.

I miejsce zajęła Wiktoria Latacz (opiekun Urszula Latacz)
II miejsce Kacper Marchajski (opiekun Anna Osmęda)
III miejsce Kamil Ptak (opiekun Anna Osmęda).

Wiktoria będzie reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

Życzymy powodzenia.

Urszula Latacz, Anna Osmęda

Czytaj więcej: Zrozumieć poezję na swój sposób, czyli o szkolnym etapie Konkursu Recytatorskiego

Wyjazd na Targi Edukacyjne do Krakowa

Dnia 22 marca 2018 roku uczniowie klasy II i III gimnazjum pod opieką wychowawców pani Renaty Opiłki i pani Urszuli Latacz oraz opiekunów pana Jerzego Zyguły i pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza uczestniczyli w Targach Edukacyjnych na terenie hali EXPO w Krakowie, w czasie których mogli zapoznać się z ofertami placówek edukacyjnych Małopolski. Była to już szósta edycja, którą odwiedziło 16 tysięcy małopolskich uczniów.

Festiwal Zawodów to – zwłaszcza dla gimnazjalistów, stojących przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia – okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich. Uczniowie mogli nie tylko oglądać stoiska, ale również brać udział w warsztatach i pokazach - wszystko po to, by zachęcić absolwentów gimnazjów do wyboru promującej się szkoły.

Placówki edukacyjne na prezentację swojej oferty znalazły wiele ciekawych sposobów. Na zaaranżowanych stosownie do profilu stoiskach sami uczniowie pokazują, jakie praktyczne umiejętności zdobywają w swojej szkole. Młodzi stolarze na oczach widzów robią meble, ich artystycznie uzdolnieni koledzy je ozdabiają – rzeźbią i malują. Kucharze przygotowują wykwintne potrawy, kelnerzy podają do stołu, krawcy szyją, fryzjerzy czeszą. Mechanicy rozbierają i składają silniki aut i motocykli, informatycy prezentują programy komputerowe, mechatronicy i elektronicy sterują maszynami i robotami. Na stoisku poligrafów i specjalistów od mediów na poczekaniu powstają materiały reklamowe i sesje fotograficzne. Fizjoterapeuci i masażyści ochoczo prezentowali swoje możliwości w wykonywaniu masażu relaksacyjnego i leczniczego, z którego skwapliwie skorzystał nasz pan dyrektor.

Ogrom wrażeń, wiele możliwości bezpośrednich rozmów z przedstawicielami szkół, bogata oferta informacyjna, tego wszystkiego nasi uczniowie mogli doświadczyć.

Wyjazd odbył się dzięki funduszom z projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”.

Zapraszamy do Galerii zdjęć - Targi Edukacyjne w Krakowie

Jerzy Zyguła

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…” recenzja spektaklu pt. „Mały Książę” drogą Anny Paci do sukcesu

16 kwietnia uczennica klasy III a Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu - Anna Pacia uczestniczyła wraz z opiekunem panią Urszulą Latacz i panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem w gali zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Powód był jeden i najważniejszy… otóż Ania zdobyła II miejsce w III Małopolskim Konkursie na Recenzję Teatralną.

W naszej szkole nic nie dzieje się przypadkowo. Otóż w miesiącu marcu uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli w Teatrze Ludowym przedstawienie pt. „Mały Książę”. Już wtedy wiedzieli, że będzie to nie tylko powtórka przed egzaminem gimnazjalnym, ale też powód do ćwiczeń takiej formy wypowiedzi pisemnej jaką jest recenzja. Wiemy też doskonale, że Stowarzyszenie Teatralno- Literackie działające od lat zajmuje się organizacją konkursu o zasięgu wojewódzkim. Stąd też najlepsze recenzje: Anny Paci i Angeliki Nowak zostały wysłane do Olkusza.

Informacja o sukcesie Ani była niezmiernie miła. Nagrody i dyplom odebrany z rąk pani poseł Lidii Gądek i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz pana Romana Piaśnika to kolejny zaszczyt. A obcowanie z teatrem na gali dodatkowym bonusem. Bowiem zebrani mieli okazję obejrzeć etiudę na podstawie tekstów poetyckich pana Sebastiana Sierki - kierownika WTZ w Lgocie Wolbromskiej.

„Życie jest teatrem, aktorami ludzie…” każdy z nas ma do odegrania swoją rolę… Ania odniosła kolejny sukces, oby nie ostatni w tym roku, a dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu promują wszystkich swoich uczniów, rozwijają ich talenty i pasje.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…” recenzja spektaklu pt. „Mały Książę” drogą Anny Paci do...

Wyróżnienie dla Oskara

Uczeń naszej szkoły Oskar Świerczek został wyróżniony w Gminnym Konkursie Fotograficznym „NIE(D)OCENINA KSIĄŻKA” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Wolbromiu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Pana Adama Zielnika. Praca Oskara dotyczyła bardzo ważnej lecz mało znanej książki autorstwa Gerarda Woźnicy pseudonim HARDY opisującej dramatyczne dzieje oddziału Armii Krajowej o kryptonimie „SUROWIEC”.

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Wyróżnienie dla Oskara

Srebrna Magda

11 kwietnia w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Uczennica naszej szkoły Magdalena Kiwior z klasy VII zajęła II miejsce i tym samym dostąpiła zaszczytu reprezentowania powiatu olkuskiego na szczeblu wojewódzkim. Trzymajmy za Magdę kciuki!

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Srebrna Magda

Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym

11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dłużcu obył się Dzień otwarty dla zrekrutowanych na przyszły rok szkolny przedszkolaków.

W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i zabaw. Rozpoczęliśmy od pomalowania farbami papierowego domku. Udało nam się również wykonać piękne kwiaty wyklejane bibułą- prezenty dla rodziców. Przyszli uczniowie wykazali się ogromną zwinnością i sprawnością fizyczną podczas zabaw ruchowych, ćwiczeń z szarfami i woreczkami gimnastycznymi. Powtórzyliśmy najważniejsze zwroty w języku angielskim i nauczyliśmy się nowej piosenki „One little finger”. Przedszkolakom nie sprawiły kłopotu zajęcia umysłowe oraz ćwiczenia z fiszkami.

W nagrodę za aktywny i liczny udział w dniu otwartym wszyscy zebrani goście wybrali się na szkolny plac zabaw, gdzie uśmiechów i radości było co nie miara.

Na pożegnanie każdy przyszły przedszkolak otrzymał od Pana Dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza pamiątkowe medale „Przedszkolaka na medal” oraz dyplomy. 

Nasze grono pedagogiczne bardzo dziękuje przybyłych gościom za wizytę i z niecierpliwością czeka na bliższe poznanie przedszkolaków w przyszłym roku szkolnym.

Justyna Żelazna

Czytaj więcej: Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu