Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020

Podręczniki do klasy I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie otrzymają w ramach rządowego programu zapewnienia bezpłatnego dostępu do materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych. Jedynie podręczniki do oddziałów przedszkolnych, religii i wychowania do życia w rodzinie nie zapewnia program ministerialny. Rodzice nabywają je we własnym zakresie. W klasach IV-VI szkoły podstawowej lekcje języka niemieckiego są lekcjami dodatkowymi i również do tego przedmiotu podręczniki muszą być zakupione przez rodziców.

Podręczniki do wychowania do życia w rodzinie nie będą wymagane w roku szkolnym 2019/2020.

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 do zakupu przez rodziców wersja docx

Do oddziału przedszkolnego 5/6-latków prosimy rodziców o zakup jeszcze książki do języka angielskiego. Aktualna wersja książek do zakupu przez rodziców poniżej.

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 do zakupu przez rodziców wersja 2 docx

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 wersja pdf

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego w naszej szkole. Absolwenci klasy VIII i klasy III gimnazjum rozpoczęli uroczystość tradycyjnym polonezem, do którego przygotowała ich p. Marzena Krężel.

Następnie po przekazaniu sztandaru głos zabrał Pan Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, witając gości, którzy zaszczycili swą obecnością naszą akademię. A byli to:

Ksiądz Andrzej Michniewski,
Pani Poseł Lidia Gądek,
Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik,
Społeczny Doradca Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pani Bożena Konieczna,
Sołtys wsi Dłużec - pan Adam Tabor,
Prezes OSP Dłużec  pan Mieczysław Piputa,
Przyjaciel szkoły i były sołtys pan Marian Barczyk,
Pielęgniarka szkolna  pani Beata Wypasek,
Przedstawiciele Rady Rodziców.

Przemawiający podkreślali trudność mijającego roku szkolnego ze względu na 2 różne egzaminy, zmiany w edukacji i podwójny rocznik opuszczający mury każdej ze szkół w Polsce. Życzyli również udanych i bezpiecznych wakacji.

Następnie odbyło się wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem dla najlepszych uczniów.

Klasa I – wychowawca mgr  Justyna Żelazna
Maja Cebo, Dominik Dygas, Julia Grojec, Oliwia Kawula, Kamil Klasiński, Julian Krężel, Angelika Latacz, Patryk Latacz, Hanna Pawłowska, Aleksander Trawiński, Beniamin Witek, Wiktor Wroński

Klasa II – wychowawca mgr Agata Piwowarczyk
Maksymilian Borowiec, Jakub Rolka, Milena Ogonek, Laura Lis, Amelia Piputa, Piotr Rus, Jakub Pałka, Oliwier Ziółkowski, Jakub Biały, Wiktor Wydymus, Jakub Komperda.

Klasa III – wychowawca mgr Anna Nawrot
Amelia Madej, Kacper Gamrat, Maja Nowak, Julia Bratek, Ariadna Kyć, Aleksandra Gamrat, Bartłomiej Sajdak.

Klasa IV – wychowawca mgr Agnieszka Koryto
Magdalena Krzysztoforska, Zofia Trepka, Dawid Trawiński, Gabriela Kuźniak, Maciej Inglot, Maja Grabowska.

Klasa V – wychowawca mgr Jerzy Zyguła
Kamil Ptak, Dawid Dygas, Martyna Pawłowska, Kacper Marchajski, Emilia Bryzik, Grzegorz Siejka, Paweł Wójcik, Jakub Haberka, Adam Pieklak.

Klasa VI – wychowawca Dominika Marchaj.
Joanna Pasich, Wiktoria Latacz, Magdalena Szczęśniak, Karolina Żurek, Jan Żaczkowski.

Klasa VII – wychowawca mgr Urszula Latacz
Aleksandra Bąchor, Jakub Banasiewicz, Michał Pasich, Kamila Pietrzak, Emila Witek.

Klasa VIII – wychowawca mgr inż. Anna Świerczek-Mól
Natalia Makowska, Gabriela Gamrat, Magdalena Kiwior, Oliwia Palacz, Jakub Banaś, Weronika Żaczkowska.

Klasa III a – wychowawca mgr Renata Opiłka
Angelika Nowak, Szymon Mędrek, Oskar Świerczek, Zuzanna Rams, Katarzyna Janus, Sandra Palacz, Amelia Latacz.

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Ósmoklasiści z Dłużca najlepsi w powiecie!

Rok szkolny 2018/2019 był rokiem pełnym wyzwań, wyzwań zupełnie nowych, wśród których dominowało przygotowanie naszych uczniów do dwóch różnych egzaminów. Mamy tutaj na myśli egzamin gimnazjalny  oraz przeprowadzany po raz pierwszy egzamin ósmoklasisty.

Bardzo milo nam poinformować, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu wykazali się niezwykła pracowitością i wspólnie osiągnęli bardzo duży sukces egzaminacyjny.

O tym, że nasi gimnazjaliści piszą dobrze swoje egzaminy świadczy nie tylko tegoroczne II miejsce w gminie z historii i III miejsce w gminie z języka polskiego, ale przede wszystkim dodatni wskaźnik EWD klasyfikujący naszą szkołę jako szkołę sukcesu.

Ale tym razem chcielibyśmy zwrócić uwagę na sukces naszych ósmoklasistów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki z każdej części egzaminu:

Język polski - średnia 78% - I miejsce w Gminie Wolbrom, II miejsce w powiecie olkuskim
Matematyka - średnia 61% - I miejsce w Gminie Wolbrom, I miejsce w powiecie olkuskim
Język angielski - średnia 69% - I miejsce w Gminie Wolbrom.

Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy sukcesów w szkołach średnich, do których jak wiemy dostali się bez problemu.

Gratulujemy również nauczycielom: pani mgr inż. Annie Świerczek-Mól, pani Anecie Osmędzie, pani Dominice Marchaj i pani Urszuli Latacz, bez zaangażowania których ten sukces nie byłby możliwy.

Atmosfera, odpowiednie metody nauczania, dobry kontakt miedzy uczniem a nauczycielem, świetnie wyposażone sale lekcyjne, współpraca, uśmiech, zaangażowanie, pasja… to wszystko oferuje swoim uczniom Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Ósmoklasiści z Dłużca najlepsi w powiecie!

Niezwykła przygoda - #Superkoderzy w naszej szkole

Od  października do maja trzynastu uczniów i uczennic naszej szkoły z klasy piątej i szóstej brało udział w ogólnopolskim programie Fundacji Orange #Superkoderzy.  To program, którego kluczowym elementem jest nauka programowania i mechatroniki. Adresowany  do uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu nasi młodzi adepci świata nowych technologii uczyli się programowania i podstaw robotyki na zajęciach dodatkowych prowadzonych przez pana Jerzego Zygułę. Rozwijali także kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole.

Nasza grupa realizowała ścieżkę Majsterkowicze 2.0. Dzięki wybraniu tej ścieżki pozyskaliśmy 5 zestawów do samodzielnego montażu Lofi Robot. Otrzymaliśmy też gadżety: koszulki z logo Superkoderów, smycze, notesy i długopisy.

Początkowe zajęcia poświęcone były na programowaniu w środowisku Scratch.

Po tym wstępie nasi uczniowie przystąpili do poznania zestawu Lofi Robot. Wykorzystując poszczególne elementy konstrukcyjne zbudowali robota jeżdżącego, podążającego za światłem i malującego. Mogli realizować się w roli majsterkowiczów, analizując schematy techniczne i w praktyce wykorzystywać wiedzę teoretyczną. Poznanie nowych zagadnień odbywało się  przy wspaniałej zabawie.

Po zajęciach typowo konstrukcyjnych uczniowie przystępowali do programowania robotów korzystając z aplikacji LofiBlock. Nauczyli się sterować robotami, testowali różne czujniki m.in. światła i odległości. Nauka poprzez zabawę okazała się świetnym rozwiązaniem. Młodzi „robotofani”  współpracowali ze sobą i dzielili się pomysłami, a kolejne zajęcia mijały przyjemnie i twórczo.

Wszystkie nasze działania i bogaty serwis zdjęciowy można znaleźć pod adresem:

https://szkoly.superkoderzy.pl/sc-dluzec/

Dzięki pozyskaniu zestawów Lofi Robot kolejna grupa uczniów w przyszłym roku zmierzy się zagadnieniami programowania i podstaw robotyki.

Zapraszamy do Galerii zdjęć ->  Niezwykła przygoda - #Superkoderzy w naszej szkole

Jerzy Zyguła

Dawid Dygas wśród laureatów konkursu Młodzi #SuperKoderzy w akcji

W ramach projektu #SuperKoderzy odbył się konkurs dla nauczycieli i uczniów biorących udział w projekcie. Celem konkursu było przedstawienie uczniów wyróżniających się zdolnościami programistycznymi będącymi jednocześnie entuzjastami nowych technologii. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu 120-sekundowego filmu prezentującego umiejętności wykorzystywania nowych technologii i programowania.

Swoimi zainteresowaniami i wiedzą podzielił się Dawid Dygas z klasy V, który pokazał niektóre z możliwości robota LEGO MINDSTORMS EV3.

Konkurs rozstrzygnięto początkiem lipca, za zwycięstwo Dawid otrzymał bon zakupowy do sklepu empik.com o wartości 250 zł.

Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania pasji programistycznych.

Jerzy Zyguła

Czytaj więcej: Dawid Dygas wśród laureatów konkursu Młodzi #SuperKoderzy w akcji

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie