Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

Poronin, Łódź, Chęciny, Kraków – czyli o wycieczkach edukacyjnych

W maju i czerwcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjazdach edukacyjnych w ramach projektu „Innowacyjna szkoła – innowacyjna praca”.  Wycieczki miały na celu rozbudzenie ciekawości uczniów, rozwijanie umiejętności pozyskiwania wiedzy z różnych źródeł oraz praktyczną weryfikację wiedzy nabytej na zajęciach.

W Poroninie odbyły się dwu dniowe warsztaty z robotyki. Królowały tam roboty z klocków Lego budowane i programowane przez uczniów.

W Łodzi w Centrum Nauki i Techniki uczniowie zwiedzili takie ekspozycje jak: Przetwarzanie energii, Mikroświat – Makroświat, Rozwój wiedzy i cywilizacji oraz strefę Człowiek w Kosmosie gdzie w symulatorze promu kosmicznego odbyli wirtualną podróż na stację kosmiczną i wypróbowali jak chodzi się na Marsie czy Księżycu.

W Chęcinach uczniowie zwiedzili Podzamcze Chęcińskie - Zespół Pałacowo-Parkowy oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci gdzie mogli samodzielnie wykonać różnorodne doświadczenia oraz wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez organizatorów wyjazdu.

W Krakowie odwiedzono Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogród Doświadczeń gdzie na powierzchni 6 ha parku rozmieszczone są m.in. urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja Geo-Ogródek i zielony labirynt.

Anna Świerczek-Mól

Czytaj więcej: Poronin, Łódź, Chęciny, Kraków – czyli o wycieczkach edukacyjnych

„Poezja jest więc po to…” Gminny Konkurs Recytatorski - Poezja Juliana Kornhausera

8 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego- Poezja Juliana Kornhausera. Jest to część przedsięwzięcia składającego się z trzech różnych konkursów, które swoim patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik oraz pan Jakub Kornhauser.

W tym roku w progi naszej szkoły zawitało 27 uczniów ze wszystkich szkół gminy Wolbrom. W jury zasiadły panie: Katarzyna Barczyk-Łyczak - przedstawicielka Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom, pani Bronisława Walczak z Miejskiej Biblioteki w Wolbromiu, pani Małgorzata Gamrot - emerytowana nauczycielka języka polskiego, pani Anna Osuch - nauczyciel i bibliotekarz.

Po wysłuchaniu recytacji w dwóch kategoriach wiekowych, gorących dyskusjach jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić najlepszych.

Kategoria wiekowa klasy IV-VI:
I miejsce Kacper Marchajski ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Anna Osmęda)
II miejsce Aleksandra Strzałka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Marta Serwatka)
II miejsce Anna Lenart z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun pani Marta Żuchowicz)
III miejsce Bartosz Gwiazda ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Starostecka)
III miejsce Magdalena Szczęśniak ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Urszula Latacz)

Wyróżnienia:
Alicja Kundzierewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun pani Aneta Piekarska)
Ewelina Kabalak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie (opiekun pani Katarzyna Pacia)
Kamil Płowiec ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)

Kategoria wiekowa klasy VII oraz klasy gimnazjalne:
I miejsce Patrycja Pałka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun pani Marta Serwatka)
II miejsce Filip Nowak ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Urszula Latacz)
II miejsce Natalia Rolka ze Szkoły Podstawowej w Chełmie (opiekun pani Jolanta Pałka)
III miejsce Paulina Krzysztoforska ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Urszula Latacz)
III miejsce Karolina Mąkol ze Szkoły Podstawowej w Gołaczewach (opiekun pani Izabela Pieczyrak)

Wyróżnienia:
Dawid Pacia ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku (opiekun pani Beata Maj)
Karina Gil z Zespołu Szkół w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)
Karolina Pałka ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu (opiekun pani Beata Szczepankiewicz)

Czytaj więcej: „Poezja jest więc po to…” Gminny Konkurs Recytatorski - Poezja Juliana Kornhausera

Informacja o Inspektorze Ochrony Danych i przetwarzaniu danych w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu

Dopełniając obowiązku informacyjnego Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu informuje, że w związku z realizacją celów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych jest  Administratorem  zebranych danych osobowych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników placówki;

1)    Dane będą przetwarzane w celu realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej na podstawie Ustawy o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 r. z późn. zmianami i innych obowiązujących aktów prawnych;
2)     Dane te nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa.
3)    Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu możliwy jest pod numerem telefonu 532 704 825 lub adresem email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4)    Osoba, której dane dotyczą posiada prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
5)    Dane nie będą poddane zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji (profilowaniu)oraz nie będą  przekazane odbiorcy w państwie trzecim lub organizacji międzynarodowej
6)    Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym ustawodawstwem związanym z działalnością oświatową jest obligatoryjne, a w pozostałym jest dobrowolne.
7)    Dane będą przetwarzane przez okres wynikający z przepisów prawa.

Zgodnie z treścią art. 11 ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych informujemy, że w placówce został wyznaczony
 Inspektor Ochrony Danych którym jest:
mgr Michał Matysik mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kochana Mamo, Kochany Tato…

25 maja w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody  Dnia Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym 3- 4 – latków.

Maluchy przywitały gości wyjątkowym przedstawieniem, na którym każde dziecko wyrecytowało wiersz specjalnie przygotowany dla rodziców. Przedszkolaki wykazały się ogromną charyzmą, szczerością i pogodą ducha. Wspaniale poradziły sobie ze śpiewem o „pomocy kochanej mamusi” oraz „pięknej mamuni i eleganckim tatusiu”.

W oczach rodziców udało się dostrzec dumę oraz niezliczone pokłady miłości, które były niezmiernym dowodem na to, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa rodzina.

Dzieci podarowały swoich opiekunom prezenty, na których widniały ich zdjęcia, po czym wszyscy goście wraz z Panem Dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem zasiedli do wspólnego stołu.

Wielki ukłon oraz serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałego dnia, a przede wszystkich za przygotowanie tak pysznego poczęstunku. Oby spotkań w takiej atmosferze i w takim towarzystwie było jak najwięcej!

Justyna Żelazna

Czytaj więcej: Kochana Mamo, Kochany Tato…

Gminne Konkursy Języka Angielskiego

W maju odbyły się Gminne Konkursy Języka Angielskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Konkursy składały się z dwóch etapów - szkolnego i gminnego. W obu etapach uczniowie musieli wykazać się wiedzą gramatyczno-leksykalną. Celem konkursów była popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie ich zainteresowań oraz podnoszenie poziomu ich umiejętności językowych.

Wyniki konkursu dla klas I-III szkoły podstawowej – etap szkolny:

I miejsce – Dawid Trawiński
II miejsce – Magdalena Krzysztoforska
III miejsce – Amanda Witek

Wyniki konkursu dla klas IV-VI szkoły podstawowej – etap szkolny:

I miejsce – Maciej Bomba
II miejsce – Szymon Bomba
III miejsce – Jakub Banasiewicz

W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowali: Dawid Trawiński, Magdalena Krzysztoforska i Maciej Bomba. Nasi uczniowie otrzymali tytuł Finalisty Gminnego Konkursu Języka Angielskiego.
Gratulujemy.

Aneta Osmęda

Czytaj więcej: Gminne Konkursy Języka Angielskiego

III Międzyszkolny Rajd Jaskiniowców

30 maja odbył się III Międzyszkolny Rajd Szlakiem Jaskiniowców zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Dłużcu pod patronatem pani Poseł Lidii Gądek oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika, w którym uczestniczyło około 100 uczniów. Celem imprezy było poznawanie walorów turystycznych i przyrodniczych naszej „małej ojczyzny”, popularyzacja turystyki pieszej, promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia oraz integracja młodzieży ze szkół naszej gminy.

Tegoroczna trasa rajdu przebiegała od Szkoły Podstawowej w Dłużcu poprzez Jaskinię Jasną Strzegomską, Dolinę Wodącą, Gajówkę Psiarskie aż do Stawów w Domaniewicach gdzie wszyscy uczestnicy zmęczeni upalnym dniem i niespodziewaną burzą mogli odpocząć i posilić się kiełbaską upieczoną na ognisku. W rajdzie uczestniczyły szkoły: Zespół Szkół w Wolbromiu, Szkoła Podstawowa w Zarzeczu oraz Szkoła Podstawowa w Dłużcu. Tak jak w poprzednich edycjach i tym razem na trasie rajdu trzeba było odnaleźć punkty kontrolne i wykonać przygotowane zadania. Niestety w tym roku nie wszystkim udało się dotrzeć do oznakowanych miejsc (wiosenna gwałtowna burza pokrzyżowała nasze plany), najważniejszy jednak był sam udział, a tym samym propagowanie pięknej tradycji rajdów pieszych. Humory i dobry nastrój dopisywały uczestnikom do samego końca i nawet zmienna pogoda nie przeszkodziła im w odtańczeniu „Belgijki” pod dowództwem pana Stanisława Osmendy. Taniec odbył się w śród deszczu, śmiechów i okrzyków radości uczniów gminy Wolbrom jak widać odpornych na tak niewielki przeciwności losu jak woda spadająca z nieba.

A oto wyniki rywalizacji szkół w III Międzyszkolnym Rajdzie Szlakiem Jaskiniowców:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Dłużcu (gr. p. S. Osmendy)

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zarzeczu (gr. p. A. Maroszek)

III miejsce – Zespół Szkół w Wolbromiu (grupa p. A. Szczepankiewicz)

Pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez pana burmistrza Adama Zielnika wręczyli pani Bożena Konieczna, pani poseł Lidia Gądek oraz dyrektor SP w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz.

Liczba osób i instytucji, które przyczyniły się do organizacji i sprawnego przebiegu rajdu jest długa i wszystkim składamy serdeczne podziękowania, a w szczególności:

•    panu burmistrzowi Adamowi Zielnikowi i pani poseł Lidii Gądek za objecie patronatem III Rajdu Szlakiem Jaskiniowców,
•    panu dyr. Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za pomoc organizacyjną,
•    pani dyr. Barbarze Skorupce, panu dyr. Waldemarowi Smoterowi za zainteresowanie i udział uczniów z ich szkół,
•    pani Beacie Wypasek za opiekę medyczną i nadzorowanie konkurencji „pierwsza pomoc”,
•    państwu Wiolettcie i Mirosławowi Pandel „Com 4 you”,
•    panu Edmundowi Barczykowi „Zakład Przetwórstwa Mięsa”,
•    pani Beacie i Tomaszowi Wojtylas za wsparcie przedsięwzięcia,
•    Straży Miejskiej z Wolbromia za opiekę nad uczestnikami w ruchu licznym,
•    pani Annie Osmędzie za pomoc i nadzorowanie konkurencji „Znajdź Skarb Jaskiniowca”,
•    nauczycielom, opiekunom grup rajdowych: pani Anecie Dobrek, pani Agnieszce Szczepankiewicz, pani Agnieszce Maroszek, pani Renacie Opiłce, panu Stanisławowi Osmendzie, panu Tomaszowi Grandysowi, którzy wyruszyli wraz z uczniami na trasę,
•    uczniom SP w Dłużcu, którzy zaangażowali się w organizację rajdu.

Kto chociaż raz przeszedł się ścieżkami Doliny Wodącej ten wie jak niezwykłe skrywa ona miejsca. Ukryte w gąszczu zieleni malownicze skałki i tajemnicze jaskinie. Jest całkiem niedaleko, jest na wyciągnięcie ręki… czeka, aż ją odwiedzisz.

Zapraszamy d Galerii zdjęć -> III Międzyszkolny Rajd Jaskiniowców

Organizatorki rajdu: Anna Świerczek-Mól, Agnieszka Koryto, Barbara Rolka

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu