Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Dzisiaj 9 listopada 2018 roku to dzień szczególny…

Uczniowie i pracownicy naszej szkoły włączyli się w akcję „Rekord dla Niepodległej” w ramach świętowania 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, w odświętnych strojach i dokładnie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie cztery zwrotki hymnu narodowego.

Włączyliśmy się również w kampanię #KIEDYMYŻYJEMY, która ma na celu rozpowszechnienie prawidłowych słów „Mazurka Dąbrowskiego”. Wszystko po to, aby kolejne pokolenia dzieci i młodzieży nie powielały błędu, który polega na używaniu w pierwszej zwrotce słowa „póki” zamiast „kiedy”.

W akcji oprócz uczniów naszej szkoły wzięło udział  wiele osobistości ze świata sportu, muzyki, kultury i sztuki.

Renata Opiłka

Czytaj więcej: Dzisiaj 9 listopada 2018 roku to dzień szczególny…

XVIII Dzień Papieski

30 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Dłużcu obchodzono XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W związku z tak doniosłym dniem został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas IV- VI oraz konkurs na prezentację multimedialną dla klas VII, VIII i III gimnazjum. Najlepsze dzieła uczniów zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Na uroczystym apelu uczniowie z klas IV, V, VI, VIII i III gimnazjum przedstawili montaż słownomuzyczny przybliżając nam postać świętego Jana Pawła II. Przypomnieliśmy sobie wzniosłe i wyjątkowe słowa Ojca Świętego. Uczennice klasy IV zaśpiewały znaną pieśń „Barkę” a uczeń kl. V Kacper Marchajski pieśń „Abba Ojcze”. Następnie zaproszony gość ksiądz proboszcz Andrzej Michniewski skierował kilka słów do zebranych uczniów i nauczycieli.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Papieskiego było rozstrzygnięcie konkursu. Pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz wręczył nagrody i dyplomy. Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce: Zofia Trepka, Grzegorz Siejka, Kamila Pietrzak
II miejsce: Kamil Ptak, Kacper Marchajski
III miejsce: Martyna Pawłowska, Gabriela Kuźniak

Barbara Rolka, Agnieszka Koryto

Czytaj więcej: XVIII Dzień Papieski

Uczniowie odwiedzili pomnik pomordowanych w Czarnym Lesie

„Gdy zapłonął nagle świat, bezdrożami szli przez śpiący las…
Bo nie wszystkim pomógł los wrócić z leśnych dróg, gdy kwitły bzy…
W szczerym polu biały krzyż nie pamięta już, kto pod nim śpi...”

05.11.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami odwiedzili pomnik pomordowanych przez hitlerowców w pobliskim lesie.

Wycieczka miała duże znaczenie patriotyczne w obliczu tak ważnej, bo 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie odwiedzają to miejsce kilka razy do roku, dbają o jego estetyczny wygląd i otaczają go czcią i pamięcią.

Pragnę nadmienić, że nasza szkoła należała do grona osób, dzięki którym to miejsce nabrało takiego charakteru jak obecnie.

Renata Opiłka

Czytaj więcej: Uczniowie odwiedzili pomnik pomordowanych w Czarnym Lesie

Rejonowy Konkurs Pieśni Patriotycznej „Ocalić od zapomnienia” w Pilicy

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy nasi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się w organizowanym przez tą szkołę Rejonowym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Ocalić od zapomnienia”. W gronie 27 wykonawców nasz duet instrumentalno-wokalny w składzie: Oskar Świerczek - akordeon, Kacper Marchajski - śpiew został wyróżniony. W konkursie wystąpili również: zespół wokalny z klasy VII w składzie: Aleksandra Bąchor, Kamila Pietrzak, Emilia Witek oraz solistka Nikola Tabor.

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Rejonowy Konkurs Pieśni Patriotycznej „Ocalić od zapomnienia” w Pilicy

Uczniowie klasy I i II z wizytą w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach - Szopienicach

30 października 2018 r. uczniowie klasy I i II wzięli udział w zajęciach profilaktyczno–edukacyjnych, które odbyły się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach – Szopienicach.  Program edukacyjno-informacyjno-prewencyjny prowadzony przez pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  jest skierowany do dzieci i młodzieży i polega na ciągłym podnoszeniu wiedzy i świadomości społecznej dotyczącej określonych zagrożeń i propagowaniu podstawowych zasad zachowania w przypadku niebezpieczeństwa. Sympatyczni panowie strażacy: asp. Dawid Kwinta i st. kap. Karol Pałka z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo–gaśniczy, jak również narzędzia, którymi strażacy posługują się podczas akcji najczęściej. Uczniowie podziwiali ogromne samochody, z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów. Strażacy udzielili uczniom szczegółowych wskazówek dotyczących tego jak należy zachować się na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Drugim etapem pobytu w siedzibie straży była „Mała strażnica” – miejsce, w którym uczniowie mieli okazję poczuć się jak strażacy, zobaczyć sprzęt, przebrać się w  mundury strażackie, pobawić się miniaturowym wozem  strażackim, obejrzeć cykl filmów edukacyjnych, a także, co było szczególnie dla nich atrakcyjne wejść do pomieszczenia edukacyjnego tzw. „Spalonego pokoju”, w którym mogli zobaczyć skutki prawdziwego pożaru, a także usłyszeć trzaski palącego się drewna, syreny samochodów strażackich, jak również zobaczyć wydobywający się dym imitujący prawdziwy pożar. Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki otrzymał książeczkę, której tematyka nawiązywała do wiedzy zdobytej podczas zajęć.

Wychowawcy klas składają na ręce Pana Karola Pałki szczególne podziękowanie za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w profesjonalnych zajęciach edukacyjnych z zakresu upowszechniania wśród najmłodszych wiedzy i umiejętności przydatnych w sytuacjach zagrożenia.

Dziękujemy również bardzo serdecznie Pani Katarzynie Pałce i Pani Marzenie Pipucie za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas wycieczki.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Agata Piwowarczyk, Justyna Żelazna

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”

W Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika oraz Ośrodka Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki w Krakowie. druga edycja Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”.

Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa pasjonatów pieśni patriotycznych, a w szczególności:
•    zespół instrumentalno-wokalny w składzie: Zofia Trepka – skrzypce, Maja Grabowska, Maja Pacia – śpiew.
•    zespół wokalny w składzie: Aleksandra Bąchor, Kamila Pietrzak, Emilia Witek.
•    soliści: Nikola Tabor oraz Kacper Machajski.
Masowy udział w konkursie oraz wysoki poziom prezentowanych utworów postawił zespół oceniający przed niezmiernie trudnym zadaniem. Nasi reprezentanci nie zawiedli! Kacper Marchajski zajął trzecie miejsce w kategorii klas V-VIII oraz gimnazjalnych, a uczennice klasy VII Aleksandra Bąchor, Kamila Pietrzak, Emilia Witek zostały wyróżnione w tej samej kategorii. GRATULACJE!

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu