Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

„Wszystkie kwiaty dla mamy i taty”

„Wszystkie kwiaty dla mamy i taty” - pod takim tytułem 6 czerwca 2019 roku odbyło się radosne spotkanie Rodziców i Dzieci z grupy Motylki. Wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swe pociechy. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Aleksandra Gromadowska

Czytaj więcej: „Wszystkie kwiaty dla mamy i taty”

Sukces Ewy Koniecznej w konkursie filmowym "Jakie znasz zawody?"

Dnia 10 czerwca 2019 roku odbyło się wręczenie nagrody dla Ewy Koniecznej uczennicy klasy trzeciej gimnazjum za zajęcie II miejsca w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu „Jakie znasz zawody?”.  Pomysłodawcą i organizatorem jest Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie, a realizatorem Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem zawodów rzemieślniczych.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Wolbromiu. Ewa otrzymała nagrodę z rąk zastępcy prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości pana Tadeusza Dąbrowskiego.

Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego. Dzięki uprzejmości pana Leszka Sosnowskiego właściciela zakładu fotograficznego w Wolbromiu Ewa nakręciła film dotyczący pracy fotografa.

Gratulujemy sukcesu i ciekawej przygody filmowej.

Jerzy Zyguła

Czytaj więcej: Sukces Ewy Koniecznej w konkursie filmowym "Jakie znasz zawody?"

Mistrzowie Matematyki

W maju w Szkole Podstawowej w Dłużcu przeprowadzono klasowe konkursy matematyczne dla klas IV – VIII. Głównym celem konkursów było zaangażowanie jak największej liczby uczniów by poprzez zabawę i rywalizację zachęcić ich do nauki matematyki. W tym celu wykorzystano platformę Kahoot! oraz program Smart Notebook dzięki którym konkursy okazały się emocjonującą potyczką dla wszystkich uczestników.

A oto lista zwycięzców:
Klasa IV
Mistrz tabliczki mnożenia i dzielenia: Dawid Trawiński
Wicemistrz tabliczki mnożenia i dzielenia: Gabriela Kuźniak, Bartosz Janosik

Klasa V
Mistrz ułamków: Kamil Ptak
Wicemistrz ułamków : Kacper Guz, Norbert Przybylik

Klasa VI
Mistrz działań na liczbach dwucyfrowych: Jan Żaczkowski
Wicemistrz działań na liczbach dwucyfrowych: Magdalena Szczęśniak, Joanna Pasich

Klasa VII
Mistrz działań na liczbach dwucyfrowych: Maciej Bomba
Wicemistrz działań na liczbach dwucyfrowych: Michał Pasich, Aleksandra Bąchor

Klasa VIII
Mistrz matematyki szkoły podstawowej: Jakub Banaś
Wicemistrz matematyki szkoły podstawowej: Gabriela Gamrat, Natalia Makowska

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim pozostałym dziękujemy za udział.

Organizatorzy konkursów:
Anna Świerczek-Mól, Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Mistrzowie Matematyki

Z wizytą na wystawie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dnia 28 maja 2019 roku uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej pod opieką pani Renaty Opiłki i pana Jerzego Zyguły mieli okazję udać się do Zespołu Szkół w Wolbromiu gdzie gościła mobilna wystawa „Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Na sali gimnastycznej przygotowane były interaktywne stanowiska, na których nasi uczniowie mieli okazję poprzez samodzielnie działania odkrywać tajniki zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Aktywny udział pozwalał na eksperymentowanie, rozwiązywanie zadań, poszukiwanie wyjaśnień obserwowanych przez uczniów doświadczeń. Nie zabrakło uśmiechu i dobrej zabawy.

W drugiej części wizyty nasi uczniowie mogli zobaczyć pokazy doświadczeń i eksponatów, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół. W trakcie zwiedzania oglądali przygotowane wystawy, szybko nawiązali „naukowe” relacje włączając się w swobodne eksperymentowanie. Rozbudzone zainteresowanie powodowało zadawanie dociekliwych pytań celem zrozumienia obserwowanych zjawisk, a przy okazji pozwalało nawiązywać koleżeńskie relacje z rówieśnikami.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Z wizytą na wystawie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Jerzy Zyguła

XX edycja Diecezjalnego Konkursu Plastycznego na Tryptyk Wielkanocny rozstrzygnięta!

Dnia 28 maja 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bydlinie odbył się uroczysty finał Diecezjalnego Konkursu Plastycznego na Tryptyk Wielkanocny, przeprowadzonego pod honorowym patronatem ks. Biskupa dra Piotra Skuchy. Wśród laureatów i wyróżnionych po raz kolejny znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 45 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Konkurs rozstrzygnięty został w trzech kategoriach wiekowych:
klasy I-III SP
klasy IV-VI SP
klasy VII –VIII i III Gimnazjum

Wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Kategoria klasy I – III SP
Julia Grojecklasa I I miejsce (opiekun Justyna Żelazna)
Amelia Piputa - klasa IIII miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
Laura Lisklasa IIIII miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)

Kategoria klasy IV – VI SP
Zofia Trepka - klasa IV - II miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
Grzegorz Siejka – klasa Vwyróżnienie (opiekun Agata Piwowarczyk)
Nikola Wojtacha – klasa Vwyróżnienie (opiekun Agata Piwowarczyk)

Kategoria klasy VII - VIII SP i III gimnazjum
Krystian Latacz - klasa VII - I miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu!

Agata Piwowarczyk

Czytaj więcej: XX edycja Diecezjalnego Konkursu Plastycznego na Tryptyk Wielkanocny rozstrzygnięta!

Dzień Dziecka

Jak co roku 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. W naszych oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy ten dzień w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku. Piękna pogoda pozwoliła, aby nasze obchody odbyły się na szkolnym placu zabaw. Dzieci z grupy „Motylki” oraz „Misie” przeniosły się do Zaczarowanej Krainy, gdzie królowały bańki mydlane, uśmiech i dobra zabawa.

Atrakcje oraz program artystyczny zagwarantowała grupa artystyczna „Ochy i achy” z Olkusza. Dzieci uczestniczyły w zabawach z chustą Klanzy, tunelem, bańkami mydlanymi. Brały udział w następujących konkursach: wyścigi samochodzików, łowienie rybek, chodzenie na szczudłach. Artyści przedstawili również pokaz baniek mydlanych różnych wielkości. Główną atrakcją dla najmłodszych był zamek dmuchany.

Dla każdego uczestnika przygotowany został słodki poczęstunek. Mimo, że ten dzień szybko się skończył, mamy nadzieję, że wspomnienia na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Aleksandra Gromadowska
Agnieszka Sobota

Czytaj więcej: Dzień Dziecka

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
Data : poniedziałek, 4 listopad 2019
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie