Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

„Ostatni to król, co po sobie bohaterską pozostawił legendę...” czyli Dzień Patrona w naszej szkole

Już tradycyjne w rocznicę odsieczy wiedeńskiej w naszej szkole świętujemy Dzień Patrona.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w przygotowaniach i biorą udział w różnorodnych konkurencjach z tej okazji.

Po raz kolejny zorganizowano również akcję szkolną „Przerwa z patronem”.

Na dwóch długich przerwach uczennice klasy VIII i III klasy gimnazjum przygotowały krótką prezentację oraz referat, przybliżający postać króla Jana III Sobieskiego, które zaprezentowały na forum szkolnym.

W tym roku Pan dyrektor mgr Krzysztof Szczepankiewicz wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe w poniedziałek 17.09.2018 r.

Na Jego ręce składamy, w imieniu nagrodzonych, serdeczne podziękowania za upominki, które sprawiły naszym zwycięzcom dużo radości.

Oto nagrodzeni w konkursach.

Konkurs plastyczny „ Portret Jana III Sobieskiego”
I miejsce – Julia Grojec
II miejsce – Julian Krężel, Zofia Trepka
III  miejsce – Angelika Latacz, Maja Pacia

Konkurs plastyczny „Dyplom dla Króla Jana III Sobieskiego”
I miejsce – Kamil Ptak, Wiktor Wroński
II miejsce – Hanna Pawłowska, Martyna Pawłowska

Konkurs wiedzy o życiu i działalności króla Jana III Sobieskiego.
I miejsce – Natalia Makowska
II miejsce – Gabriela Gamrat, Oliwia Palacz
III miejsce – Jakub Banaś

Konkurs literacki.
Czy uważasz, że królowa Marysieńka naprawdę kochała swojego męża, Jana III Sobieskiego?
I miejsce – Gabriela Gamrat
II miejsce – Magdalena Kiwior
III miejsce – Natalia Makowska

Wyróżnienia
Grzegorz Siejka
Oliwia Palacz

Konkurs plastycznym „Jan III Sobieski w krzywym zwierciadle”
I miejsce – Magdalena Kiwior
II miejsce – Aleksandra Bąchor
III  miejsce – Michał Pasich, Dominika Janosik

Wyróżnienia:
Joanna Pasich
Wiktoria Latacz
Weronika Żaczkowska
Karolina Żurek
Klaudia Pluta

Konkurs na wykonanie maskotki Wydry, ulubionego zwierzątka Króla Jana III Sobieskiego:
I miejsce – Aleksandra Bąchor

Konkurs na najładniejszą gazetkę poświęconą królowi Janowi III Sobieskiemu.
I miejsce – kl. VI
II miejsce – kl. VII
III  miejsce – kl. IV
IV miejsce – kl. VIII

Gratulujemy najlepszym i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Opiłka, Urszula Latacz, Agata Piwowarczyk


Zaproszenie na obchody 335. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej

Szanowni  Państwo

Komitetu Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu na Kahlenbergu w imieniu organizatorów zaprasza do udziału w rocznicowym wydarzeniu 335 rocznicy  bitwy pod Wiedniem 12  września, w której Król Jan III Sobieski  dowodząc  armiami sprzymierzonymi  odniósł historyczne zwycięstwo.

Przypominamy o ważnych  faktach w historii Polski - w której Najjaśniejsza Rzeczpospolita była architektem tworzenia współczesnej tożsamości Europy.

12 września 1683 roku pod Wiedniem wojska sprzymierzonych, pod wodzą króla Jana III Sobieskiego pokonały armię Imperium Osmańskiego, dowodzoną przez wielkiego wezyra Kara Mustafę. Bitwa przeszła do historii jako jedna z najważniejszych batalii nowożytnej Europy.

W maju 1683 roku armia sułtana Mohameda IV, w sile 150–190 tys. ludzi, wyruszyła spod Belgradu  pod dowództwem wielkiego wezyra Kara Mustafy. Miesiąc później obległa Wiedeń. Na wiadomość o tym Jan III Sobieski przyśpieszył mobilizację armii koronnej w sile około 27 tys. ludzi, i nie czekając na siły litewskie, ruszył pod Wiedeń. W pierwszych dniach września wojska Polskie pod Mikulowem, połączyły się z posiłkami z Rzeszy Niemieckiej, prowadzonymi  przez księcia Waldecka i oddziałami austriackimi dowodzonymi przez księcia Karola Lotaryńskiego. Na radzie wojennej w zamku Stettlsdorf przekazano naczelne dowództwo Janowi III Sobieskiemu i przyjęto strategie  bitwy przedstawioną przez Sobieskiego. 11 września wieczorem armia sprzymierzonych, licząca 73 tys. Żołnierzy, z czego ponad 30 tys. jazdy, przeszła Las Wiedeński i zajęła pozycje na linii wzgórz. Na lewym skrzydle i w centrum stanęły wojska księcia Karola Lotaryńskiego i księcia Waldecka, na prawym zaś wojska polskie. Bitwa, która rozpoczęła się nazajutrz, przebiegła dokładnie według planu ułożonego przez Sobieskiego. Najpierw wojska niemiecko-austriackie związały przeciwnika walką i odwróciły jego uwagę od poczynań wosk koronnych, co pozwoliło im na rozwinięcie szyku. Dopiero około godziny 17.00 Kara Mustafa rozkazał, aby oddziały oblegające miasto wzmocniły lewe skrzydło Turków, ale było już za późno. O godzinie  18.00 z prawego skrzydła , do ataku ruszyło ponad 20 tys. Jeźdźców dowodzonych przez Sobieskiego. Kara Mustafie nie udało się nawet zorganizować obrony obozu, jego armia uciekła w bezładzie.

Straty tureckie w tej bitwie oceniane są na 15 tys. zabitych, straty wojsk sprzymierzonych na 3,5 tys. zabitych i rannych. Wiktoria wiedeńska na zawsze złamała siłę ekspansji Imperium Otomańskiego.

Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu na Kahlenbergu

Piotr Zapart

Kliknij poniższy obrazek aby pobrać zaproszenie

Szkolny zestaw podręczników 2018/2019

Podręczniki do klasy I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie otrzymają w ramach rządowego programu zapewnienia bezpłatnego dostępu do materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych. Jedynie podręczniki do oddziałów przedszkolnych, religii i wychowania do życia w rodzinie nie zapewnia program ministerialny. Rodzice nabywają je we własnym zakresie. W klasach IV-VI szkoły podstawowej lekcje języka niemieckiego są lekcjami dodatkowymi i również do tego przedmiotu podręczniki muszą być zakupione przez rodziców.

Szkolny zestaw podręczników 2018/2019 do zakupu przez rodziców wersja docx

 

Plan dowozów i odwozów uczniów do Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu w roku szkolnym 2018/2019

Plan dowozów i odwozów uczniów do Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu w roku szkolnym 2018/2019 umieszczono w plikach pdf i docx – poniżej do pobrania.

Plan obowiązuje do zakończenia projektu „Innowacyjna szkoła – innowacyjna praca” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Kliknij poniżej aby pobrać dokument pdf i docx.

Plan dowozów i odwozów dzieci i młodzieży do Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu na rok szkolny 2017/2018 wersja docx

Plan dowozów i odwozów dzieci i młodzieży do Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu na rok szkolny 2017/2018 wersja pdf

„Do widzenia przyjaciele…” uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca o godzinie 10.00 klasa III a rozpoczęła uroczystość zakończenia roku szkolnego „tradycyjnym” polonezem, do którego przygotowała ich pani Marzena Krężel. Następnie, po uroczystym przekazaniu sztandaru nowemu pocztowi w składzie: Oskar Świerczek, Angelika Nowak i Zuzanna Rams, głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz. Powitał on gości, w osobach:

Księdza Andrzeja Michniewskiego,
Pani Poseł Lidii Gądek,
Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika,
Społecznego Doradcy Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pani Bożeny Koniecznej,
 Sołtysa wsi Dłużec - pana Mariana Barczyka,
Sołtysa wsi Strzegowa - pana Czesława Gbyliczka,
Pana Sebastiana Woźniaka,
Przedstawicieli Rady Rodziców.

Pan dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom za rok ciężkiej pracy, pogratulował sukcesów wszystkim uczniom i życzył udanych wakacji. Do jego słów dołączyła się Pani Poseł Lidia Gądek, która podkreśliła niesamowitą atmosferę panującą w naszej szkole oraz to, że mimo iż jesteśmy placówką „wiejską” nie mamy się czego wstydzić, bowiem nasi uczniowie mają takie same warunki i możliwości jak dzieci w dużych miastach. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że nasza absolwentka - Oliwia Bryzik, została właśnie  stypendystką organizacji American Secondary Schools for International Students and Teachers (opiekun pani Aneta Osmęda).

O tym, że jesteśmy szkołą sukcesu i, że o Dłużcu jest głośno mówił również Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, który przy okazji uhonorował dyplomami uczniów, którzy odnieśli w mijającym roku szkolnym sukcesy sportowe i naukowe na szczeblu co najmniej powiatowym. Dodatkowo pamiątkowe statuetki otrzymały: Anna Pacia i Magdalena Kiwior.

Kolejnym punktem programu uroczystości było wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, a byli to:

Klasa 1 (wychowawca mgr Agata Piwowarczyk):
Maksymilian Borowiec, Jakub Rolka, Milena Ogonek, Laura Lis, Amelia Piputa, Piotr Rus, Jakub Pałka, Jessica Turek, Oliwier Ziółkowski, Jakub Biały, Wiktor Wydymus, Jakub Komperda, Martyna Pieklak, Filip Wiktor, Aleksandra Kuś, Weronika Rosół

Klasa 2 (wychowawca mgr Anna Nawrot):
Amelia Madej, Kacper Gamrat, Maja Nowak, Julia Bratek, Ariadna Kyć, Szymon Straszak, Bartłomiej Sajdak

Klasa 3 (wychowawca mgr Agnieszka Sobota):
Magdalena Krzysztoforska, Zofia Trepka, Amanda Witek, Dawid Trawiński, Kinga Kawula, Gabriela Kuźniak

Klasa 4 (wychowawca mgr Jerzy Zyguła):
Ptak Kamil, Dygas Dawid, Pawłowska Martyna, Marchajski Kacper, Bryzik Emilia, Siejka Grzegorz, Wójcik Paweł, Dachowski Filip, Haberka Jakub, Pieklak Adam, Ogonek Igor

Klasa 5 (wychowawca mgr Aneta Osmęda):
Pasich Joanna, Latacz Wiktoria, Szczęśniak Magdalena, Żurek Karolina, Krężel Karol, Żaczkowski Jan

Klasa 6 (wychowawca mgr Elżbieta Kalarus):
Bomba Szymon, Bomba Maciej, Bąchor Aleksandra, Witek Emilia, Banyś Eryk, Banasiewicz Jakub, Pasich Michał, Kamila Pietrzak

Klasa 7 (wychowawca mgr inż. Anna Świeczek- Mól):
Natalia Makowska, Gabriela Gamrat, Magdalena Kiwior, Oliwia Palacz, Jakub Banaś

Klasa II a (wychowawca mgr Renata Opiłka):
Angelika Nowak, Szymon Mędrek, Oskar Świerczek, Zuzanna Rams, Katarzyna Janus, Sandra Palacz

Klasa III a (wychowawca mgr Urszula Latacz):
Kinga Graca, Kinga Skorupka, Dawid Haberka, Anna Siejka, Paulina Krzysztoforska, Filip Nowak, Paulina Zamorowska, Kamila Karolczyk, Marta Ogonek, Anna Pacia.

Wspólnie ze swoimi dziećmi listy gratulacyjne odebrali rodzice tegorocznych absolwentów osiągających wysokie wyniki w nauce.
Dodatkowo statuetką Absolwentki Roku i Nagrodą Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu w wysokości 500 złotych uhonorowana została Anna Pacia.

Nagrodę za wyniki w nauce (II średnia w klasie) oraz sukcesy w konkursach recytatorskich, teatralnych i zawodach sportowych - tablet ufundowany przez firmę FIBER - otrzymał Filip Nowak.

Czytaj więcej: „Do widzenia przyjaciele…” uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu

„Nie trzeba być wielkim, żeby zacząć, ale trzeba zacząć, żeby być wielkim”, te słowa powitały dziś w naszym budynku: uczniów, rodziców, zaproszonych gości, grono pedagogiczne…

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele w Dłużcu, którą odprawili ksiądz proboszcz Andrzej Michniewski i ksiądz proboszcz Jacek Kawala.

Kolejna część odbywała się już w budynku szkoły, gdzie zebranych powitał gospodarz – dyrektor pan Krzysztof Szczepankiewicz. Na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego odpowiedzieli dostojni goście w osobach:

Pani Poseł Lidii Gądek
Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika
Społecznego doradcy Pana Burmistrza pani Bożeny Koniecznej
Pana sołtysa Mariana Barczyka
Pana sołtysa Czesława Gbyliczka
Pana Prezesa OSP Dłużec Mieczysława Piputy
Pani Beaty Wypasek

Przedstawicieli Rady Rodziców: pań: Żanety Zielnik-Kyć oraz pani Małgorzaty Przybylik.

Już na początku swojego przemówienia pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz podkreślił trudność rozpoczynającego się roku szkolnego - roku dwóch egzaminów. Ale jak zwykle podkreślił, że nasza szkołą jest gotowa na wszystkie wyzwania i ma kolejne niespodzianki dla swoich uczniów. Są nimi: stołówka w nowej eleganckiej odsłonie z nowym menu (którego można było zakosztować już dziś), nowa sala informatyczna z nowoczesnym sprzętem, poszerzony o logopedię zakres zajęć dodatkowych, a także przejście tylko na dziennik elektroniczny. Życzenia sukcesów i powodzenia w nowym roku zakończyły powitanie przygotowane przez pana dyrektora. Do życzeń dołączyli się przemawiający: pani poseł Lidia Gądek i pan burmistrz Adam Zielnik.

Kolejnym elementem uroczystości był krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III a gimnazjum i klasy VII. Przypomniał on zebranym, że „był taki wrzesień...” kiedy w szkołach nie mogła rozpocząć się nauka, ponieważ wybuchła II wojna światowa.

Czytaj więcej: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego...

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu