Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

Informacja o Inspektorze Ochrony Danych i przetwarzaniu danych w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu

Dopełniając obowiązku informacyjnego Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu informuje, że w związku z realizacją celów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych jest  Administratorem  zebranych danych osobowych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników placówki;

1)    Dane będą przetwarzane w celu realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej na podstawie Ustawy o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 r. z późn. zmianami i innych obowiązujących aktów prawnych;
2)     Dane te nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa.
3)    Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu możliwy jest pod numerem telefonu 532 704 825 lub adresem email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4)    Osoba, której dane dotyczą posiada prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
5)    Dane nie będą poddane zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji (profilowaniu)oraz nie będą  przekazane odbiorcy w państwie trzecim lub organizacji międzynarodowej
6)    Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym ustawodawstwem związanym z działalnością oświatową jest obligatoryjne, a w pozostałym jest dobrowolne.
7)    Dane będą przetwarzane przez okres wynikający z przepisów prawa.

Zgodnie z treścią art. 11 ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych informujemy, że w placówce został wyznaczony
 Inspektor Ochrony Danych którym jest:
mgr Michał Matysik mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gminne Konkursy Języka Angielskiego

W maju odbyły się Gminne Konkursy Języka Angielskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Konkursy składały się z dwóch etapów - szkolnego i gminnego. W obu etapach uczniowie musieli wykazać się wiedzą gramatyczno-leksykalną. Celem konkursów była popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie ich zainteresowań oraz podnoszenie poziomu ich umiejętności językowych.

Wyniki konkursu dla klas I-III szkoły podstawowej – etap szkolny:

I miejsce – Dawid Trawiński
II miejsce – Magdalena Krzysztoforska
III miejsce – Amanda Witek

Wyniki konkursu dla klas IV-VI szkoły podstawowej – etap szkolny:

I miejsce – Maciej Bomba
II miejsce – Szymon Bomba
III miejsce – Jakub Banasiewicz

W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowali: Dawid Trawiński, Magdalena Krzysztoforska i Maciej Bomba. Nasi uczniowie otrzymali tytuł Finalisty Gminnego Konkursu Języka Angielskiego.
Gratulujemy.

Aneta Osmęda

Czytaj więcej: Gminne Konkursy Języka Angielskiego

„Ważna jest pamięć, bo bez pamięci nie ma przyszłości…” finał Ogólnopolskiego Konkursu „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”

W dniu 18 maja 2018 r. w Nowym Sączu odbyło się uroczyste zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.

Konkurs miał na celu upamiętnienie postaci gen. brygady pilota Stanisława Skalskiego jednego z najwybitniejszych polskich pilotów samolotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; postaci ks. ppłk. Jana Leona Ziółkowskiego ostatniego kapelana Kozielska zamordowanego w Katyniu; postaci gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego dowódcy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego; oraz 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Patronat Honorowy nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy multimedialnej, plastycznej lub modelarskiej.

O naszej szkole mówiono tam w samych superlatywach, a uczniowie odnieśli duże sukcesy.
•    Anna Pacia i Anna Siejka zostały laureatkami w kategorii: prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego).
•    Oskar Świerczek został laureatem w dwóch kategoriach:
praca modelarska (upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego) oraz prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego)
- opiekunem naukowym był Pan Stanisław Osmenda.

Za swój sukces Oskar wyróżniony został nagrodą wycieczki do Brukseli.

Uczennice wyróżnione:
Kinga Skorupka - prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego),
Magdalena Kiwior - kategoria: prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać ks. ppłk Jana Leona Ziółkowskiego) - opiekun naukowy Stanisław Osmenda.

W przygotowaniu prac konkursowych uczniów wspierali Renata Opiłka i Stanisław Osmenda.

Renata Opiłka

Czytaj więcej: „Ważna jest pamięć, bo bez pamięci nie ma przyszłości…” finał Ogólnopolskiego Konkursu „Przywrócić...

II miejsce Anny Paci w Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego

17 maja w Zespole Szkół w Gołaczewach odbył się VI Gminny Konkurs Języka Niemieckiego.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VII oraz klas II i III gimnazjum. Miał on na celu popularyzację języka niemieckiego, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów.

Naszą Szkołę reprezentowała Ania Pacia z klasy III gimnazjum, która zajęła zaszczytne II miejsce.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie szkolnym, który odbył się 26 kwietnia, udział wzięli również uczniowie z klasy II gimnazjum: Angelika Nowak, Katarzyna Janus, Oskar Świerczek i Zuzanna Rams.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!

Agnieszka Koryto

Zaproszenie do udziału w konkursach: recytatorskim, plastycznym i literackim dotyczących twórczości Juliana Kornhausera i Jakuba Kornhausera

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik
oraz Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu
zaprasza do udziału w konkursach: recytatorskim, plastycznym i literackim dotyczących twórczości Juliana Kornhausera i Jakuba Kornhausera
pod honorowym patronatem Jakuba Kornhausera - polskiego poety, tłumacza, krytyka literackiego i literaturoznawcy, nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa

Dokumentacja:

Zaproszenie: Zaproszenie do udziału w konkursach: recytatorskim, plastycznym i literackim dotyczących twórczości Juliana Kornhausera i Jakuba Kornhausera

Załącznik nr 1: Wiersze

Załącznik nr 2: Zgłoszenie

Załącznik nr 3: Zgoda

„IV Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas IV – VI Szkół Podstawowych”

16 maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wolbromiu odbył się IV Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego, był on skierowany dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Dwudziestu najlepszych uczniów z gminy Wolbrom zmagało się z zadaniami leksykalno-gramatycznymi, których tematem przewodnim był „Czas wolny”. Szkołę Podstawową w Dłużcu reprezentowały dwie uczennice z klasy V: Wiktoria Latacz i Karolina Żurek. Gratulujemy dziewczynom podjętego trudu, jednocześnie trzymając kciuki za ich udział w przyszłej V edycji tego konkursu.

Agnieszka Koryto

Czytaj więcej: „IV Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas IV – VI Szkół Podstawowych”

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu