Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Dawid Dygas wśród laureatów konkursu Młodzi #SuperKoderzy w akcji

W ramach projektu #SuperKoderzy odbył się konkurs dla nauczycieli i uczniów biorących udział w projekcie. Celem konkursu było przedstawienie uczniów wyróżniających się zdolnościami programistycznymi będącymi jednocześnie entuzjastami nowych technologii. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu 120-sekundowego filmu prezentującego umiejętności wykorzystywania nowych technologii i programowania.

Swoimi zainteresowaniami i wiedzą podzielił się Dawid Dygas z klasy V, który pokazał niektóre z możliwości robota LEGO MINDSTORMS EV3.

Konkurs rozstrzygnięto początkiem lipca, za zwycięstwo Dawid otrzymał bon zakupowy do sklepu empik.com o wartości 250 zł.

Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania pasji programistycznych.

Jerzy Zyguła

Czytaj więcej: Dawid Dygas wśród laureatów konkursu Młodzi #SuperKoderzy w akcji

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego w naszej szkole. Absolwenci klasy VIII i klasy III gimnazjum rozpoczęli uroczystość tradycyjnym polonezem, do którego przygotowała ich p. Marzena Krężel.

Następnie po przekazaniu sztandaru głos zabrał Pan Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, witając gości, którzy zaszczycili swą obecnością naszą akademię. A byli to:

Ksiądz Andrzej Michniewski,
Pani Poseł Lidia Gądek,
Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik,
Społeczny Doradca Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pani Bożena Konieczna,
Sołtys wsi Dłużec - pan Adam Tabor,
Prezes OSP Dłużec  pan Mieczysław Piputa,
Przyjaciel szkoły i były sołtys pan Marian Barczyk,
Pielęgniarka szkolna  pani Beata Wypasek,
Przedstawiciele Rady Rodziców.

Przemawiający podkreślali trudność mijającego roku szkolnego ze względu na 2 różne egzaminy, zmiany w edukacji i podwójny rocznik opuszczający mury każdej ze szkół w Polsce. Życzyli również udanych i bezpiecznych wakacji.

Następnie odbyło się wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem dla najlepszych uczniów.

Klasa I – wychowawca mgr  Justyna Żelazna
Maja Cebo, Dominik Dygas, Julia Grojec, Oliwia Kawula, Kamil Klasiński, Julian Krężel, Angelika Latacz, Patryk Latacz, Hanna Pawłowska, Aleksander Trawiński, Beniamin Witek, Wiktor Wroński

Klasa II – wychowawca mgr Agata Piwowarczyk
Maksymilian Borowiec, Jakub Rolka, Milena Ogonek, Laura Lis, Amelia Piputa, Piotr Rus, Jakub Pałka, Oliwier Ziółkowski, Jakub Biały, Wiktor Wydymus, Jakub Komperda.

Klasa III – wychowawca mgr Anna Nawrot
Amelia Madej, Kacper Gamrat, Maja Nowak, Julia Bratek, Ariadna Kyć, Aleksandra Gamrat, Bartłomiej Sajdak.

Klasa IV – wychowawca mgr Agnieszka Koryto
Magdalena Krzysztoforska, Zofia Trepka, Dawid Trawiński, Gabriela Kuźniak, Maciej Inglot, Maja Grabowska.

Klasa V – wychowawca mgr Jerzy Zyguła
Kamil Ptak, Dawid Dygas, Martyna Pawłowska, Kacper Marchajski, Emilia Bryzik, Grzegorz Siejka, Paweł Wójcik, Jakub Haberka, Adam Pieklak.

Klasa VI – wychowawca Dominika Marchaj.
Joanna Pasich, Wiktoria Latacz, Magdalena Szczęśniak, Karolina Żurek, Jan Żaczkowski.

Klasa VII – wychowawca mgr Urszula Latacz
Aleksandra Bąchor, Jakub Banasiewicz, Michał Pasich, Kamila Pietrzak, Emila Witek.

Klasa VIII – wychowawca mgr inż. Anna Świerczek-Mól
Natalia Makowska, Gabriela Gamrat, Magdalena Kiwior, Oliwia Palacz, Jakub Banaś, Weronika Żaczkowska.

Klasa III a – wychowawca mgr Renata Opiłka
Angelika Nowak, Szymon Mędrek, Oskar Świerczek, Zuzanna Rams, Katarzyna Janus, Sandra Palacz, Amelia Latacz.

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Wicie 2019 - nasi uczniowie na Zielonej Szkole

1 czerwca… akurat w Dniu Dziecka 33 uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu wyruszyło w podróż życia nad morze, do miejscowości Wicie pod opieką pań: Agnieszki Koryto, Urszuli Latacz i Barbary Rolki.

Zielona Szkoła trwała 11 dni. W tym czasie zintegrowaliśmy się, poznaliśmy ciekawe miejsca,  zawody, zyskaliśmy piękną opaleniznę oraz świetnie się bawiliśmy.

Na początku przywitaliśmy się z morzem i kamienistą plażą. Następnego dnia wyruszyliśmy w podróż do Darłówka, skąd popłynęliśmy tramwajem wodnym do Darłowa. Mogliśmy poznać historię książąt pomorskich, odwiedzić salę tortur. Kolejnym  punktem zwiedzania był stary, gotycki kościół, w którym znajdowały się sarkofagi ze szczątkami książąt pomorskich.

W kolejnych dniach odwiedziliśmy Aquapark w Jarosławcu, gdzie szaleństwom wodnym nie było końca. Mogliśmy również poznać ciekawy zawód rybaka, o którym opowiedział nam pan Leszek pływający na jednostce DAR-14. Dowiedzieliśmy się jakie ryby są poławiane w Morzu Bałtyckim, jak groźne potrafi być morze i ile radości daje praca w tym miejscu.

Po tej pouczającej lekcji udaliśmy się do Muzeum Bursztynu, gdzie poznaliśmy historię Morza Bałtyckiego, sposoby poławiania bursztynu, jego rodzaje, ceny…

Ostatnim punktem programu była wizyta na klifie oraz spotkanie przy latarni morskiej w Jarosławcu.

Czytaj więcej: Wicie 2019 - nasi uczniowie na Zielonej Szkole

Niezwykła przygoda - #Superkoderzy w naszej szkole

Od  października do maja trzynastu uczniów i uczennic naszej szkoły z klasy piątej i szóstej brało udział w ogólnopolskim programie Fundacji Orange #Superkoderzy.  To program, którego kluczowym elementem jest nauka programowania i mechatroniki. Adresowany  do uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu nasi młodzi adepci świata nowych technologii uczyli się programowania i podstaw robotyki na zajęciach dodatkowych prowadzonych przez pana Jerzego Zygułę. Rozwijali także kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole.

Nasza grupa realizowała ścieżkę Majsterkowicze 2.0. Dzięki wybraniu tej ścieżki pozyskaliśmy 5 zestawów do samodzielnego montażu Lofi Robot. Otrzymaliśmy też gadżety: koszulki z logo Superkoderów, smycze, notesy i długopisy.

Początkowe zajęcia poświęcone były na programowaniu w środowisku Scratch.

Po tym wstępie nasi uczniowie przystąpili do poznania zestawu Lofi Robot. Wykorzystując poszczególne elementy konstrukcyjne zbudowali robota jeżdżącego, podążającego za światłem i malującego. Mogli realizować się w roli majsterkowiczów, analizując schematy techniczne i w praktyce wykorzystywać wiedzę teoretyczną. Poznanie nowych zagadnień odbywało się  przy wspaniałej zabawie.

Po zajęciach typowo konstrukcyjnych uczniowie przystępowali do programowania robotów korzystając z aplikacji LofiBlock. Nauczyli się sterować robotami, testowali różne czujniki m.in. światła i odległości. Nauka poprzez zabawę okazała się świetnym rozwiązaniem. Młodzi „robotofani”  współpracowali ze sobą i dzielili się pomysłami, a kolejne zajęcia mijały przyjemnie i twórczo.

Wszystkie nasze działania i bogaty serwis zdjęciowy można znaleźć pod adresem:

https://szkoly.superkoderzy.pl/sc-dluzec/

Dzięki pozyskaniu zestawów Lofi Robot kolejna grupa uczniów w przyszłym roku zmierzy się zagadnieniami programowania i podstaw robotyki.

Zapraszamy do Galerii zdjęć ->  Niezwykła przygoda - #Superkoderzy w naszej szkole

Jerzy Zyguła

„Ostatni raz z moją klasą…”

W dniu 10 czerwca 2019 r. klasy VIII i IIIa gimnazjum wraz z opiekunami p. Beatą Jajkiewicz-Stefańską i p. Anną Świerczek-Mól wzięły udział w ostatniej wspólnej wycieczce. Odwiedziliśmy Park Rozrywki w Zatorze „Energylandia”.

Na 26 hektarach powierzchni zgromadzono wszelkiego rodzaju karuzele, roller coastery, sceny widowiskowe... trudno nawet wymienić i policzyć.

Ponieważ słońce  uparło się grzać całą swoją mocą oprócz najwyższego i najszybszego roller coastera Hyperiona równie chętnie odwiedzaliśmy wszelkiego rodzaju wodne atrakcje Water Parku (chłopcy), łodzie sunące z wysokości wprost do wodnego zbiornika (dziewczęta) oraz porozstawiane wszędzie kurtyny wodne (nauczycielki).

Pędząc z zawrotną prędkością w górę czy w dół, obracając się wokół własnej osi, zwisając głową ku ziemi mogliśmy oglądać świat z zupełnie innej perspektywy (pod warunkiem oczywiście, że zdołaliśmy otworzyć oczy ;)).

Więc, gdy przyjdzie czasem zły dzień po prostu wyciągnijcie z pamięci ten słoneczny beztroski czas spędzony na wspólnej zabawie, wtedy uśmiech na pewno znów zagości na Waszych twarzach.

Anna Świerczek-Mól

Czytaj więcej: „Ostatni raz z moją klasą…”

Uczennica naszej szkoły laureatką VII Miejsko-Gminnego Konkursu Języka Niemieckiego

Angelika Nowak zajęła III miejsce w VII Miejsko-Gminnym Konkursie Języków Obcych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom dla uczniów klas VII-VII Szkoły Podstawowej oraz klas III oddziałów gimnazjalnych gminy Wolbrom. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Wolbromiu. Do konkursu z języka niemieckiego przystąpili uczniowie z pięciu szkół z gminy Wolbrom. Z naszej szkoły zakwalifikowały się trzy uczennice: Angelika Nowak kl. III gimnazjum, Katarzyna Janus III gimnazjum (zajęła V miejsce) i Gabriela Gamrat kl. VIII.

Serdeczne gratulacje!!!

Agnieszka Koryto

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
Data : poniedziałek, 4 listopad 2019
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie