Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Dzień Europy

Tegoroczny Dzień Europy obchodziliśmy pod hasłem „The show must go on - rozwijanie umiejętności językowych poprzez teatr”, które jest równocześnie tytułem realizowanego w naszej szkole unijnego projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Uroczystość prowadziła przewodnicząca szkoły Zuzanna Rams. Po krótkim przypomnieniu, dlaczego świętuje się Dzień Europy, uczniowie klasy I, IV oraz VI zaprezentowali się w przedstawieniach i piosenkach w języku angielskim i niemieckim. Pieczę nad przygotowaniem uczniów sprawowali: pani Agnieszka Koryto, pani Justyna Żelazna, pani Dominika Marchaj, pani Anna Osmęda, pani Anna Świerczek-Mól oraz pan Krzysztof Szczepankiewicz.

Uczniowie klasy I przedstawili muzyczne show w trzech częściach: „Hello, how are you?”, „Baby shark” oraz „Let’s go to the zoo”.

Uczniowie klasy IV pokazali swoje umiejętności językowe w sztuce teatralnej „Ich suche einen Freund”. W roli głównej wystąpił Dawid Trawiński, który wcielił się w postać kota, uparcie szukającego przyjaciela. W pozostałych rolach wystąpili: Kinga Kawula - rybka, Zosia Trepka - pies, Emilia Szota - papuga, Gabriela Kuźniak - królik, Maja Pacia - świnka morska, Maja Grabowska - chomik, Magdalena Krzysztoforska - jednorożec, Nikola Posyłek - wąż, Aleksandra Kołodziejczyk oraz Amanda Witek - koty. Ponad to uczniowie klasy IV wykonali utwór „Fliegerlied”, zapraszając  wszystkich do wspólnej zabawy.

Natomiast uczniowie klasy VI, poza zabawnymi scenkami rodzajowymi, zaprezentowali również ciekawostki oraz powody, dla których warto uczyć się języków obcych.

Serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji uroczystości dla pana Stanisława Osmendy, pani Agnieszki Soboty oraz pani Marzeny Piputy.

Agnieszka Koryto

Czytaj więcej: Dzień Europy

Noc Muzeów z Instytutem Pamięci Narodowej

W wieczorny piątek 17 maja 2019 roku w wielu miastach naszej Ojczyzny odbyła się tradycyjna impreza pod nazwą NOC MUZEÓW. Kraków niewątpliwie jest w czołówce  miast oferujących kulturalne i historyczne atrakcje, które odbywają się tego dnia. Mało kto wie, że w tej ofercie była również ekspozycja Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „SRH WRZESIEŃ 39”, wystawiona w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Nie byłoby w tym nic sensacyjnego gdyby nie fakt, że z tym stowarzyszeniem związany jest od kilku lat uczeń naszej szkoły Oskar Świerczek. Tym razem Oskar wcielił się w postać marynarza broniącego wybrzeża RP przed hitlerowską agresją.  Oskara pamiętamy również z rekonstrukcji pojedynku Żołnierzy Wyklętych z UB w Rabsztynie, która odbyła się w marcu 2018 roku. Warto wspomnieć, że nasz uczeń osiągnął znaczące wyniki w wielu konkursach historycznych na różnych szczeblach. W tym roku, podczas gali podsumowującej Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”, odbywającej się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Oskar był bardziej rozpoznawalny niż jego szkolny opiekun!

Stanisław Osmenda

Kolejny sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

10 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.

Uczniowie naszej szkoły w tegorocznej edycji konkursu zagarnęli przysłowiowy „worek nagród”.

W grupie laureatów znaleźli się: Natalia Makowska kl. VIII, Oskar Świerczek kl. III GIM oraz Kamil Ptak kl. V. Wyróżnieni zostali: Zofia Trepka kl. IV, Kacper Marchajski kl. V, Jakub Banaś kl. VIII, Magdalena Kiwior kl. VIII, Weronika Żaczkowska kl. VIII.

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Kolejny sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

KOMUNIKAT – zmiana terminu przeprowadzenia testów z projektu „Małopolskie Talenty - I i II etap edukacyjny – Gmina Wolbrom”

Szanowni Państwo

Przeprowadzenie testów uzdolnień do projektu „Małopolskie Talenty – I i II etap edukacyjny - Gmina Wolbrom” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.5. Wsparcie uczniów zdolnych Typ projektu C. – Rozwój uzdolnień oraz pogłębianie zainteresowań i aktywności edukacyjnej uczniów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 we wszystkich szkołach z terenu Gminy Wolbrom odbędzie się 17.06.2019 r o godz. 9:00

Redakcja

Dzień Europy

"Polskość i europejskość są możliwe tylko wtedy,
kiedy wypływają z miłości do własnej wsi,
do krajobrazu zamkniętego linią horyzontu"
ks. dr Jerzy Szymik

Choć wielu z nas uwielbia amerykańskie filmy, japońskie samochody albo brazylijskich piłkarzy, to pewnie największą dumę odczuwa z tego, że mieszka w Europie. To kontynent, który ma wspaniałe tradycje i historię.

Europa ma swoje święto, które celebrowane jest 5 lub 9 maja. Data zależy od tego, czy dany kraj należy do Unii Europejskiej - jeśli tak, wtedy obchodzi się go oficjalnie 9 maja. Natomiast kraje należące do Rady Europy, ale nie będące członkiem wspólnoty, świętują kilka dni wcześniej.

9 maja upamiętnia rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, czyli słynnego Planu Schumana. Oficjalna nazwa tej daty, jaka figuruje we wszystkich dokumentach i materiałach Unii Europejskiej to Dzień Europy.

W naszej szkole uczniowie mogli wykazać się wiedzą o tej tematyce biorąc udział w Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Angelika Nowak kl. III gimnazjum
II miejsce – Michał Pasich kl. VII
III miejsce – Izabela Straszak kl. VIII

Trzeba przyznać, że nasi uczniowie to prawdziwi Europejczycy – znali odpowiedzi nawet na te najtrudniejsze pytania!

Renata Opiłka

Poezja Juliana Kornhausera i Wisławy Szymborskiej - eliminacje szkolne

17 maja w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezja Juliana Kornhausera i Wisławy Szymborskiej.

W eliminacjach wzięli udział: Magdalena Szczęśniak, Wiktoria Latacz, Karolina Żurek, Kamil Ptak i Kacper Marchajski.

Jury w składzie: Barbara Rolka, Anna Osuch, Małgorzata Głowacka i Anna Kordaszewska po burzliwych obradach postanowiło, że naszą szkołę w zmaganiach na etapie gminnym reprezentować będą: Magdalena Szczęśniak, Wiktoria Latacz, Karolina Żurek oraz Kacper Marchajski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia już 29 maja 2019.

Urszula Latacz

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie