Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

 • 1
 • 2
 • 3

Artykuł dnia

Musical „Grease”

Tegoroczny Dzień Promocji Szkoły Podstawowej w Dłużcu odbył się pod hasłem „Języki otwierają drzwi do Europy.”  Musical „Grease” w wykonaniu uczniów klasy I pod opieką pani Anety Osmędy wzbudził wiele emocji. W rolę Johna Travolty wcielił się Jakub Komperda. Olivię Newton-John zagrała Laura Lis. Dzieci z klasy I zatańczyły do piosenek „You`re the one that I want” i „Summer Nights”. Występ uczniów doczekał się owacji na stojąco od pozytywnie zaskoczonej publiczności.

Aneta Osmęda

 
 
 

Egzamin na kartę rowerową

Dnia 19 czerwca 2018 roku odbył się egzamin na kartę rowerową. Do sprawdzenia wiedzy z przepisów ruchu drogowego i umiejętności praktycznych w poruszaniu się na rowerze przystąpiło 22 uczniów z klasy czwartej i piątej szkoły podstawowej.

Egzamin składał się z dwóch części, pierwszą był test sprawdzający wiedzę teoretyczną złożony z 25 pytań. W części praktycznej uczniowie zdawali egzamin na placu manewrowym przygotowanym na dziedzińcu szkolnym. Egzamin przeprowadził Jerzy Zyguła nauczyciel zajęć technicznych.

Wszystkim, którzy ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym gratulujemy wiedzy teoretycznej i umiejętności jazdy na rowerze oraz życzymy bezpiecznej jazdy.

Jerzy Zyguła

Czytaj więcej: Egzamin na kartę rowerową

Uczennice naszej szkoły finalistkami XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”

7 czerwca 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej im. H. Marusarzówny w Zębie obył się finał XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”.  Celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata, a także kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych oraz literackich. Na konkurs wpłynęło ponad 900 prac z  całego województwa. XVII edycję konkursu objął swoim patronatem Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Wśród zwycięzców i wyróżnionych znaleźli się w tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły. Na gali finałowej w obecności pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza i nauczyciela plastyki Agaty Piwowarczyk nagrodę za zajęcie II miejsca odebrała uczennica klasy VII Magdalena Kiwior. W konkursie tym wyróżniona została również Kamila Karolczyk uczennica klasy III gimnazjum.

Zwyciężczyniom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

Agata Piwowarczyk

Czytaj więcej: Uczennice naszej szkoły finalistkami XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron...

Szkolny konkurs wiedzy o historii mistrzostw świata w piłce nożnej i udziału w nich reprezentacji Polski

Dnia 18 czerwca 2018 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy o historii mistrzostw świata w piłce nożnej i udziału w nich reprezentacji Polski. Do zmagań przystąpiły cztery 3-osobowe drużyny z klas:
IV - Jakub Laskowski, Jakub Haberka i Filip Dachowski,
VII - Jakub Banaś, Kacper Kuźniak i Damian Szota,
2a - Angelika Nowak, Szymon Mędrek i Oskar Świerczek,
3a - Anna Pacia, Dawid Haberka i Dawid Witek.
Uczniowie odpowiadali na 32 dwa pytania wykorzystując tablety i aplikację Kahoot. Rywalizacja była bardzo zacięta a o miejscach na podium zdecydował jeden punkt i szybkość udzielania odpowiedzi.

Wyniki indywidualne:
I miejsce – Jakub Banaś klasa VII
II miejsce – Dawid Haberka klasa 3a
III miejsce – Anna Pacia klasa 3a

Rywalizacja drużynowa:
I miejsce – klasa 3a
II miejsce – klasa 2a
III miejsce – klasa 7

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą futbolową, a najmłodsi uczniowie z klasy czwartej zaimponowali nie tylko znajomością historii piłki nożnej ale też odwagą w podjęciu rywalizacji ze starszymi kolegami i koleżankami.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kibicowania reprezentacji Polski.

Jerzy Zyguła

Czytaj więcej: Szkolny konkurs wiedzy o historii mistrzostw świata w piłce nożnej i udziału w nich reprezentacji...

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Polubić Matematykę”

13 czerwca w budynku Zespołu Szkół w Gołaczewach odbył się po raz kolejny Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Polubić Matematykę”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. Zgodnie z regulaminem naszą szkołę mogli reprezentować tylko pojedynczy uczniowie z klas IV-VI, stąd konieczne było przeprowadzenie klasowych eliminacji. Ostatecznie w skład reprezentacji SP Dłużec weszli:
Dawid Dygas kl. IV
Joanna Pasich kl. V
Maciej Bomba kl. VI
Natalia Makowska kl. VII
Z dobrej strony zaprezentowała się Natalia zajmując w swojej kategorii III miejsce. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy sukces Natalii w tego typu konkursach.

Anna Świeczek-Mól, Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Polubić Matematykę”

Absolwentka Szkoły w Dłużcu stypendystką ASSIST

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain

Z wielką radością i satysfakcją Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dłużcu przyjęli informację, że w gronie tegorocznych stypendystów organizacji ASSIST (American Secondary Schools for International Students and Teachers) znalazła się absolwentka naszej szkoły, Oliwia Bryzik.

Program stypendialny Assist umożliwia najzdolniejszym uczniom z całego świata, spędzenie jednego roku szkolnego w renomowanej, prywatnej szkole średniej w USA. W tym roku stypendia otrzymały tylko 4 osoby w Polsce. Taka sytuacja nie zdarza się często, dlatego jesteśmy bardzo dumni z Oliwii.

Procedura rekrutacyjna programu stypendialnego Assist była dużym wyzwaniem, wymagającym nie tylko świetnej znajomości języka angielskiego, ale także dużej wiedzy ogólnej. Niezwykle ważnym elementem składania aplikacji były listy polecające. Pan Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, Pani Aneta Osmęda i Pani Anna Świerczek-Mól napisali listy rekomendacyjne dla Oliwii, w języku angielskim. Nasza absolwentka wspierana przez szkołę i rodziców zwycięsko przeszła wszystkie etapy rekrutacji i przyszły rok szkolny spędzi w prestiżowej amerykańskiej szkole średniej w Putney, w stanie Vermont. Czesne w tej szkole wynosi 60 tys. dolarów.

Oliwia będąc uczennicą naszej szkoły, brała udział w wielu konkursach języka angielskiego, niemieckiego, polskiego, matematyki, historii, przyrody i osiągała w nich wspaniałe wyniki. Jej sukcesy zawsze były powodem do dumy i promowały szkołę w środowisku lokalnym.  Umiejętności językowe uczennicy są znakomite. Oliwia ze względu na znaczące sukcesy została wybrana, na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Absolwentką Roku.

Oliwia jest osobą kreatywną, rzetelną, ciekawą świata i wytrwałą w dążeniu do celu. Dlatego z pewnością poradzi sobie w nowym środowisku. Zdecydowanie zasłużyła na to, żeby kontynuować rozwój swoich umiejętności i talentów.

Nic bardziej nie cieszy nauczyciela, jak sukcesy jego uczniów.

Gratulujemy Oliwii oraz życzymy, by spełniły się jej się wszystkie plany i marzenia.

We are proud of you Oliwia.

Aneta Osmęda

Czytaj więcej: Absolwentka Szkoły w Dłużcu stypendystką ASSIST

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu