Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Artykuł dnia

Samorząd Uczniowski dla przedszkolaków - Mikołajki dla najmłodszych

6 grudnia na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole pojawił się niezwykły gość… umiejący grać na gitarze Mikołaj.

Na początku odwiedził najmłodszą grupę przedszkolaków, aby wręczyć im upominki. Następnie zaprosił na występ artystyczny i wspólne śpiewanie kolęd.

Najmłodsi uczniowie mogli zobaczyć jak ciężka jest praca Mikołaja, któremu pomagają Aniołki. Po występie wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera i wspólnie odśpiewaliśmy najbardziej znane kolędy.
Pani Anna Osmęda - nauczyciel w najmłodszym oddziale przedszkolnym na chwilę zamieniła się w Mikołaja i obdarowała uczniów klasy VIII i III gimnazjum własnoręcznie przygotowanymi pierniczkami.

Cudowna atmosfera świąt.. miłość, uśmiech i zrozumienie na dobre zagościły od tego dnia w naszej szkole.

Program artystyczny przygotowała pani Urszula Latacz - opiekun SU.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Samorząd Uczniowski dla przedszkolaków - Mikołajki dla najmłodszych

Uczniowie z Mikołajem w OREW Wolbrom

5 grudnia 2018 roku uczniowie klasy VIII i III a pod opieką pań: Urszuli Latacz i Anny Świerczek-Mól oraz pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza udali się po raz kolejny do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu.

Podobnie jak w latach ubiegłych przygotowywaliśmy się do tego wyjazdu dużo wcześniej wykonując własnoręcznie prezenty, ćwicząc kolędy i trenując scenkę wraz ze świętym Mikołajem.

I podobnie jak w latach ubiegłych dyrekcja, pracownicy i podopieczni ośrodka przyjęli nas bardzo serdecznie oklaskując gromko występy  uczniów.

Po występie asystenci świętego Mikołaja otrzymali pamiątkowe upominki od naszych gospodarzy.

Każdego roku czekamy na wizytę w OREW Wolbrom mając świadomość, że przynosimy tam odrobinę radości, ciepła i rozpoczynamy tak zwany sezon świąteczny ;), a wspólna zabawa i taniec jeszcze bardziej pokazują jak niewiele trzeba, by dzielić się uśmiechem.

Dziękuję wszystkim moim uczniom z najstarszych klas naszej szkoły, którzy na jedno hasło wyrazili gorącą chęć udziału w projekcie, paniom: Annie Świerczek-Mól i Renacie Opiłce za pomoc. A przede wszystkim panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za wsparcie działań, nieocenioną pomoc i wyrozumiałość, gdy coś idzie „nie tak”.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Uczniowie z Mikołajem w OREW Wolbrom

Etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej - rozstrzygnięty!

30 listopada 2018 r. w naszej szkole przeprowadzony został etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt.: „100 lat niepodległej Polski”. W ramach konkursu 12 uczniów z klas I-III zaprezentowało wiersze o tematyce patriotycznej. Celem tegorocznej edycji konkursu, jest promowanie wśród najmłodszych uczniów idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa i narodu, pobudzanie wyobraźni dzieci, rozwijanie zdolności artystycznych, poszerzanie umiejętności obcowania z pięknem zawartym w utworach literackich, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów. Ocenie podlegały: dobór tekstu i interpretacja, logiczne odtworzenie słów autora oparte na rozumieniu utworu, umiejętne wydobycie myśli przewodniej, staranna dykcja, bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury w składzie: pani Anna Osmęda, pani Aneta Osmęda, pani Renata Opiłka i pani Barbara Rolka wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsceLaura Lis uczennica kl. II (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
II miejsceAmelia Piputa uczennica kl. II (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
III miejsceMilena Ogonek uczennica kl. II (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)

Jury przyznało również wyróżnienie, które otrzymała:
Maja Gawron – uczennica klasa III (opiekun – pani Anna Nawrot)

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza ufundowane przez niego i Radę Rodziców pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnych etapach recytatorskich zmagań.

Organizator etapu szkolnego konkursu, serdecznie dziękuje Radzie Rodziców i Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za ufundowanie nagród dla uczniów biorących udział w konkursie.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej - rozstrzygnięty!

Agata Piwowarczyk

Mikołajkowa wizyta w Krakowie

3 grudnia w ramach wyprawy mikołajkowej, uczniowie klas: V, VI i VII wraz z wychowawcami: Jerzym Zygułą, Urszulą Latacz i panią Barbarą Rolką oraz panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem, udali się do krakowskiego Parku Trampolin Go Jump.

Po intensywnej rozgrzewce wszyscy mogli spożytkować swoją energię na zjeżdżalniach i trampolinach.

Następnie udaliśmy się do Multikina, aby obejrzeć najnowszą produkcję nawiązującą do Harrego Pottera czyli film pt. „Zbrodnie Grinewalda”.

Po wyczerpującym seansie :) z ulgą udaliśmy się w stronę naszej ukochanej szkoły, dzieląc się po drodze wrażeniami z mikołajkowej wycieczki.

Mikołajki to nie tylko słodycze, ale i dobra zabawa, która z cała pewnością towarzyszyła naszym uczniom i ich opiekunom.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Mikołajkowa wizyta w Krakowie

Urszula Latacz

„Saint Andrew's Day, czyli Andrzejki po szkocku”

Nauka języka angielskiego, to nie tylko słówka i gramatyka. To również poznawanie kultury, tradycji i historii krajów, w których językiem ojczystym jest angielski. Dlatego 29 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, mieli okazję poznać tradycje związane ze szkockim świętem narodowym St. Andrew's Day. Szkoci dokładnie 30 listopada obchodzą swój dzień narodowy, gdyż Święty Andrzej jest patronem ich kraju.

Na wstępie uroczystości pani Aneta Osmęda opowiedziała o różnych ciekawostkach dotyczących Szkocji. W takcie jej przemówienia pojawił się pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, który zrobił wszystkim ogromną niespodziankę, prezentując narodowy strój szkocki – kilt. Uczniowie przywitali go gromkimi brawami.

Następnie uczennice klasy VI wyjaśniły kim był Święty Andrzej, przedstawiły prognozę pogody dla Szkocji, opowiedziały o historii kraju, zamku w Edynburgu, potworze z Loch Ness. Zaprezentowały również widowni szkocki akcent, znacznie różniący się od tego jaki spotkamy w Londynie i który należy do najtrudniejszych form angielskiego w całej Wielkiej Brytanii.

Wiele emocji wzbudziła prezentacja strojów szkockich przez naszych uczniów. Kilt najczęściej noszony jest zamiast garnituru podczas formalnych uroczystości. Każdy ze szkockich klanów posiada własny wzór kraty, czyli tartan. Najładniejszy kilt (oprócz pana Dyrektora) przygotował uczeń klasy V Bartosz Sobota.

Cała uroczystość miała odpowiednią oprawę muzyczną. Usłyszeliśmy m.in. tradycyjne szkockie dudy oraz piękną muzykę z filmu „Braveheart”. Na zakończenie naszej podróży po Szkocji, usłyszeliśmy jej tradycyjną pieśnią pt.: „Auld Lang Syne” w wykonaniu uczennicy klasy VIII Nikoli Tobor. Wszyscy uczestnicy imprezy, trzymając się za ręce, kołysali się w takt muzyki,  która daje niesamowite poczucie wspólnoty.

Po takich emocjach przyszedł czas na wręczenie nagród w konkursie plastyczno-językowym „Saint Andrew's Day”.

Nagrody zdobyli:

I miejsce – Magdalena Kiwior

II miejsce ex aequo – Martyna Pawłowska i Kamil Ptak

III miejsce ex aequo – Gabriela Gamrat i Igor Ogonek

Na zakończenie organizatorka uroczystości podzieliła się miłą wiadomością. Kolejny projekt programu unijnego Erasmus +, napisany przez panią Anetę Osmędę, panią Agnieszkę Koryto oraz pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza, został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt pod tytułem „The show must go on" - rozwijanie umiejętności językowych poprzez teatr będą realizować, oprócz wyżej wymienionych osób również: pani Anna Świerczek-Mól, pani Anna Osmęda oraz pani Justyna Żelazna. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania projektu wynosi  81134,04 PLN.

Można powiedzieć, że uroczystość „Saint  Andrew's Day” była pierwszą zrealizowaną w ramach nowego projektu, a przed nami jeszcze wiele innych.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla dzieci wspaniałych strojów, które pozwoliły wszystkim poczuć się jak w Szkocji. To była niezapomniana lekcja kultury krajów anglojęzycznych.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> „Saint Andrew's Day, czyli Andrzejki po szkocku”

Aneta Osmęda

Zabawa andrzejkowa dla klas I-III

Jak od dawna wiadomo, Święto Andrzeja  to święto wyjątkowe, kojarzone z magią i wiarą, że przyszłość w tym dniu zdradzi swoje tajemnice. W czasach obecnych Andrzejki są utożsamiane bardziej z zabawą i spotkaniem towarzyskim, przepełnionym wróżbami, traktowanymi mniej na poważnie, bardziej z przymrużeniem oka…

30 listopada upamiętniając dzień św. Andrzeja w naszej szkole zorganizowano zabawę andrzejkową dla uczniów klas I-III. Uroczystość rozpoczęła się od wróżb…

Pierwsza polegała na mierzeniu butami, kto pierwszy wejdzie w związek małżeński. Następna polegała na wylosowaniu kartki i przeczytaniu kim zostanie się w przyszłości. Kolejno, dzieci wbijały igły w papierowe serca, dzięki czemu poznawały imiona przyszłych żon i mężów. Ostatnia przepowiednia, to losowanie kubeczków z różnymi przedmiotami: autko, pierścionek, moneta, cukierek oraz klucz. Każda rzecz utożsamiana była z konkretną wróżbą na przyszłość. Jedynie pusty kubeczek przewidywał kłopoty.

Po zakończeniu tej części imprezy, dzieci mogły wziąć udział w dyskotece andrzejkowej oraz różnych zabawach typowych dla małych uczniów. Nie zabrakło „lambady”, „kaczuszek”, „pociągu” oraz tańców w różnych konkurencjach. Ten dzień z pewnością był wyjątkowy i magiczny…

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Zabawa andrzejkowa dla klas I-III

Justyna Żelazna

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Poprzednia wersja strony Zespołu Szkół w Dłużcu